Prof. Aleksander Sieroń z doktoratem honoris causa...

  Prof. Aleksander Sieroń z doktoratem honoris causa Politechniki Śląskiej ZDJĘCIA + WIDEO

  MAKI

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Prof. Aleksander Sieroń został uhonorowany doktoratem honoris causa Politechniki Śląskiej
  1/49
  przejdź do galerii

  Prof. Aleksander Sieroń został uhonorowany doktoratem honoris causa Politechniki Śląskiej ©Lucyna Nenow

  Prof. Aleksander Sieroń otrzymał tytułu doktora honoris causa Politechniki Śląskiej. To uczony, powstać wybitna, niezwykła i nietuzinkowa. Absolwent zarówno studiów medycznych, jak i technicznych, w sposób wyjątkowy łącząca te dziedziny.
  Uroczystość wręczenia tytułu doktora honoris causa Politechniki Śląskiej prof. Aleksandrowi Sieroniowi odbyła się w Centrum Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Promotorem nadania tytułu był prof. Paweł Sowa, dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej. On także wygłosił laudację.

  Zobacz galerię

  "Senat Politechniki Śląskiej postanowił nadać tytuł doctora honoris causa Politechniki Śląskiej prof.
  dr hab. n. med. Aleksandrowi Sieroniowi wybitnemu uczonemu o rzadkich umiejętnościach łączenia i wykorzystania w praktyce oraz nauce sztuki inżynierskiej i wiedzy medycznej dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego" - czytamy w podjętej przez to gremium uchwale. Taki też tekst pojawił się na dyplomie.

  Podczas uroczystości prof. Aleksander znów zaskoczył. Gdy rozpoczynał swój wykład pt. „You can see more by looking”, na monitorach pojawił się... Miś Yogi, bohater znanej, amerykańskiej kreskówki. Jak się okazało - i nazwa wykładu została zaczerpnięta z misiowej mądrości: Możesz zobaczyć więcej, niż widzisz.

  Uroczystość okrasił występ znanego śpiewaka Juliusza Ursyna-Niemcewicza.

  Prof. Aleksander Sieroń to wyjątkowa postać w polskim oraz w międzynarodowym środowisku naukowym. Jako absolwent zarówno studiów technicznych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej, jak i medycznych na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w swojej pracy naukowej łączy różne obszary wiedzy, będąc autorytetem w dziedzinie chorób wewnętrznych, kardiologii, angiologii, hipertensiologii i medycyny fizykalnej.

  Uważany jest za jednego z najbardziej liczących się w świecie ekspertów w dziedzinie oddziaływań biologicznych oraz zastosowań medycznych pól elektromagnetycznych i światła niskoenergetycznego. Jest także pionierem w zakresie klinicznych zastosowań diagnostyki i terapii fotodynamicznej, krioterapii ogólnoustrojowej oraz hiperbarycznej terapii tlenowej.

  Ponadto prowadzi unikalne w skali światowej badania w zakresie innowacyjnych metod kompleksowego leczenia ran przewlekłych.

  Prof. Aleksander Sieroń kieruje Katedrą i Oddziałem Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej w Bytomiu Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
  Jego imponujący dorobek naukowy obejmuje ponad 500 artykułów naukowych (w tym 100 opublikowanych w czasopismach zagranicznych), blisko 100 publikacji książkowych (w postaci monografii, skryptów i podręczników), redakcję ponad 20 monografii krajowych i zagranicznych oraz ponad 500 referatów, wygłoszonych na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Liczba cytowań publikacji prof. Sieronia przekracza 1000.

  Prof. Aleksander Sieroń wypromował 33 doktorów, 5 doktorów habilitowanych oraz jednego profesora nauk medycznych. Wielokrotnie recenzował krajowe i zagraniczne dysertacje doktorskie, habilitacyjne oraz wnioski o nadanie tytułu naukowego profesora.

  ZOBACZ WIDEO:


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Zobaczcie niezwykłe stylizacje uczestników MAYDAY 2017 - ZDJĘCIA  Disco Attack 2017. Spodek szalał na Zenku Martyniuku, zespołach Boys i Weekend - ZDJĘCIA  Zapraszamy do fotoreportażu multimedialnego, który jest zwieńczeniem naszej podróży.
  Czy dostałbyś się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT  Znasz język śląski? Przetłumacz te zdania QUIZ JĘZYKOWY II  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim