Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prof. Karolina Sieroń laureatką Złotego Otisa. Została wyróżniona za walkę z pandemią. "To wyraz uznania dla całego środowiska"

Monika Chruścińska-Dragan
Monika Chruścińska-Dragan
Wojciech Matusik
Prof. Karolina Sieroń, szefowa oddziału chorób wewnętrznych ZOZ MSWiA w Katowicach i Zakładu Medycyny Fizykalnej Katedry Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, otrzymała prestiżową Nagrodę Zaufania "Złotego Otisa". Została wyróżniona za swoją postawę podczas walki z pandemią. W pewnym momencie swojej pracy przez trzy tygodnie na zmianę z kolegą dyżurowała na oddziale przekształconym w covidowy, aż sama zachorowała. Przeszła COVID-19 bardzo ciężko. Dostała zapalenia płuc i musiała zostać podłączona do respiratora.

„Złoty Otis” to prestiżowa nagroda przyznawana od 2004 roku wybitnym lekarzom, farmaceutom, dziennikarzom i organizacjom pacjenckim oraz firmom farmaceutycznym z inicjatywy grupy ekspertów. Jak podkreślają organizatorzy plebiscytu jej misją „jest dostrzegać i wspierać te obszary służby zdrowia, które zostały przeoczone przez decydentów”. Na liście jej tegorocznych laureatów znalazła się prof. Karolina Sieroń, szefowa oddziału chorób wewnętrznych ZOZ MSWiA w Katowicach przekształconego w covidowy.

„Dyżurowaliśmy na zmianę z kolegą trzy tygodnie”

Lekarka została wyróżniona za swoją postawę podczas walki z pandemią. W pewnym momencie pracowała na ponad sto procent, aż sama zachorowała na COVID-19. Dostała zapalenia płuc i musiała zostać podłączona do respiratora.

„Dyżurowaliśmy na zmianę z kolegą trzy tygodnie. Proszę mi wierzyć, gdy człowiek pracuje z takim poziomem adrenaliny, gdy właściwie czuje się, jakby znajdował się na wojnie, to ostatnią rzeczą jest myślenie o sobie” - wspominała w rozmowie z DziennikZachodni.pl swój ostatni okres pracy przed chorobą.

W trakcie choroby, były pacjent oraz ojciec lekarki zainicjowali akcję zbiórki osocza. Dzięki temu pomogli nie tylko jej, ale też wielu innym chorym, bo nagłośnili problem i jeszcze więcej ozdrowieńców oddało osocze. Kobieta po kilkutygodniowym leczeniu z trudem wróciła od zdrowia, a po sześciu tygodniach intensywnej rehabilitacji, także do pracy.

- Bardzo się cieszę z wyróżnienia, ale odbieram je jako wyraz uznania dla całego środowiska medycznego w Polsce, które jest na pierwszej linii walki z covidem - mówi prof. Karolina Sieroń.

Wcześniej za prowadzoną walkę z pandemią została odznaczona także Odznaką honorową "Za zasługi dla ochrony zdrowia".
Prof. Sieroń jest specjalistką w dziedzinie chorób wewnętrznych, gastroenterologii oraz balneologii i medycyny fizykalnej. Założyła i kieruje Polskim Towarzystwem Rehabilitacji Gastroenterologicznej, zasiada także w zarządzie Polskiego Towarzystwa Krioterapii.

Stworzyła w Bytomiu jedną z nielicznych w kraju Pracownię Endoskopii Kapsułkowej w Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Założyła także Zakład Medycyny Fizykalnej w Katedrze Fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu tej uczelni. Tytuł profesora nauk medycznych otrzymała we wrześniu 2018 roku.

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera