Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prognoza pogody na 25 marca dla województwa śląskiego WIDEO Burzowy poniedziałek 25.03.2019

X-News/TVN Meteo Active
Prognoza pogody na 25 marca
Prognoza pogody na 25 marca Dziennik Zachodni
Prognoza pogody na 25 marca dla województwa śląskiego. Dziś w regionie pochmurno i deszczowo, spodziewane są też burze.

Prognoza podgody na poniedziałek 25 marca - zobacz wideo:

W centrum Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii temperatura wyniesie 9 stopni Celsjusza. Podobnie będzie w dużej częsci regionu: na ziemi częstochowskiej, w Zagłębiu Dąbrowskim, na północy Górnego Śląska, na ziemi pszczyńskiej, na Podbeskidziu i na Żywiecczyźnie. O jedną kreskę niżej na termometrze zobaczą mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego, Rybnika i Gliwic. Za to 10 stopni Celsjusza na zachodzie i na południowym-zachodzie regionu az po Śląsku Cieszyński.

Zachmurzenie dbędzie duże. Na chwile ze słońcem mogą liczyć głównie mieszkańcy centrum regionu. Wszędzie jednak przewidywane są opady deszczu.

Na południu województwa spodziewane są burze! Moga one wystąpić na ziemi pszczyńskiej, Podbeskidziu i Żywiecczyźnie.

Serwisie Polscy Łowcy Burz – Skywarn Polska informuje:

Prognoza konwekcyjna na dzień 25.03.2019 oraz noc 25/26.03.2019

Nad Europą Zachodnią znajdzie się centrum silnego, mocno rozciągniętego w osi południkowej układu wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Po jego wschodniej stronie będzie obserwowany rozwój długiej fali górnej zbudowanej z mocno wychłodzonej masy powietrza, która szczególnie zaznaczy się w środkowych warstwach troposfery (-36 °C/-34 °C na wysokości 5,5 km n.p.g.). Silne, pionowe zróżnicowanie temperatury między dolną a środkową troposferą wraz z adwekcją wilgotnej masy powietrza wzmocni potencjał do rozwoju konwekcji masowej z licznymi, przelotnymi opadami mieszanymi, tj. deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej, drobnego gradu oraz miejscami mokrego śniegu, a także silniejszymi porywami wiatru. Nieznacznie podwyższona energia potencjalna dostępna drogą konwekcyjną (SBCAPE) do 100-200 J/kg, w środowisku znacznego, pionowego kontrastu termicznego, będzie sprzyjać również powstawaniu lokalnych, rozproszonych burz organizujących się zarówno w pojedyncze komórki, jak i pasma. Największa aktywność konwekcyjna spodziewana jest w godzinach popołudniowych i częściowo wieczornych. Zjawiska burzowe, mimo że będą punktowe, to mogą wystąpić w różnych miejscach zaznaczonego obszaru. (źródło: Polscy Łowcy Burz – Skywarn Polska)

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Tak wygląda willa generała Ziętka w Ustroniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo