Program Czyste Powietrze 2019: NOWY NABÓR WNIOSKÓW Sprawdź...

  Program Czyste Powietrze 2019: NOWY NABÓR WNIOSKÓW Sprawdź zasady, jak dostać pieniądze na termomodernizację i wymianę pieca w domach?

  TK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Program Czyste Powietrze 2019
  Program Czyste Powietrze: jakie są jego zasady? Jak składać wnioski o środki na termomodernizację czy wymianę pieca?
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Pixabay

  Wnioski w programie "Czyste powietrze" są ponownie przyjmowane od poniedziałku 21 stycznia 2019 r. Przerwa w naborze spowodowana była aktualizacją programu priorytetowego Czyste Powietrze oraz dostosowaniu systemów informatycznych. Jakie są zasady programu "Czyste Powietrze"? Program w swoich założeniach ma być realizowany w latach 2018-2029, a jego budżet to 63,3 mld złotych? Finansowanie w formie dotacji to 63,3 mld złotych, a w formie pożyczek 39,7 mld złotych. Program Czyste Powietrze to możliwość skorzystania z dofinansowania na termomodernizację oraz wymianę źródeł ciepła. Kto może skorzystać z dodatkowych środków i na co dostać można pożyczkę? Wnioski przyjmują wojewódzkie fundusze ochrony środowiska również drogą elektroniczną. Po przerwie nabór ruszył 21.01.2019. Sprawdź informacje dotyczące programu Czyste Powietrze.

  NOWE WNIOSKI w programie Czyste Powietrze przyjmowane od 21.01.2019


  Od 21 stycznia 2019 można ponownie składać wnioski w programie "Czyste Powietrze" - poinformował minister Henryk Kowalczyk oraz prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda.

  Przerwa w naborze wniosków spowodowana była:
  • aktualizacją programu priorytetowego "Czyste Powietrze",
  • dostosowaniu systemów informatycznych do zmian w prawie.


  Przerwa w naborze wniosków miała charakter przejściowy i wynikała z wejścia w życie ustawy wprowadzającej termomodernizacyjną ulgę podatkową oraz dostosowaniem systemu informatycznego. Była to swego rodzaju przerwa techniczna” – powiedział minister Henryk Kowalczyk.

  W tej chwili trwają ostatnie testy informatyczne, tak, aby 21 stycznia zainteresowani mogli ponownie składać wnioski do programu.

  Program Czyste Powietrze. Wnioski były wstrzymane do połowy stycznia


  Jak informuje RMF FM wnioski w programie "Czyste Powietrze" nie są przyjmowane od początku 2019 roku. Powodem takiej sytuacji jest aktualizacja systemów informatycznych w związku z nową ulgą podatkową.

  Ponadto projekt rządowy może okazać się klapą z tego względu, iż Komisja Europejska zapowiedziała, że nie będzie finansować pieców na węgiel, nawet tych nowoczesnych. Nie wiadomo jednak jeszcze na razie w jaki sposób realnie przełoży się to na program "Czyste Powietrze".

  Zmienić również mają się zasady programu. Chodzi konkretnie o wysokość dofinansowania dla najlepiej zarabiających - informuje "Gazeta Wyborcza". Osoby, które zarabiają powyżej 1600 złotych miesięcznie, ale dochód rodziny nie przekracza 85 tys. rocznie, otrzymają 18 proc. dotacji. Natomiast ci, którzy zarabiają od 85 do 120 tys. dostaną jedynie 15 proc. dotacji.

  Pewne jest, że czeka nas nas aktualizacja programu Czyste Powietrze. O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować w tym materiale.

  Program Czyste Powietrze WNIOSKI + ZASADY


  Program Czyste Powietrze, który realizowany będzie w latach 2018-2029 to możliwość uzyskania środków finansowych na:
  • wymianę pieców
  • termomodernizację budynków


  Program Czyste Powietrze od 1 stycznia 2019


  Niestety w programie Czyste Powietrze zawarta jest pułapka - od dotacji, którą otrzymamy w tym roku trzeba będzie zapłacić podatek. Na szczęście ten problem zniknie od 1.1.2019.

  - Właśnie ze względu na to, że zwolnienie podatkowe dotacji wejdzie w życie 1 stycznia 2019 roku, rzeczywiście pośpiech w wypłacie w roku 2018 byłby wpuszczeniem w pułapkę beneficjentów, którzy rzeczywiście w roku 2018 ten podatek od dotacji zapłacili" - przekonuje minister środowiska Henryk Kowalczyk.

  Kowalczyk wyjaśnił, że od 1 stycznia 2019 roku dotacje uzyskane z programu "Czyste powietrze" nie będą zaliczane jako dochód stąd nie trzeba będzie płacić od nich podatku.

  Założeniem programu jest zwiększenie efektywności zarządzania energią. Ma sprzyjać:
  • zwiększeniu ilości oszczędności w gospodarstwach domowych
  • ochronie środowiska


  Programem Czyste Powietrze dajemy szansę Polakom na wymianę przestarzałych źródeł ciepła w swoich domach. Dzięki temu, że program działa kompleksowo, przeprowadzimy nie tylko termomodernizację 3 mln domostw. Przede wszystkim zyska na tym stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów – powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk.

  Program skierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub osób, które posiadają zgodę na rozpoczęcie budowy.

  Ile wynosi budżet programu Czyste Powietrze?


  Budżet programu Czyste Powietrze wynosi 103 mld złotych. Skorzystać można z niego w dwóch różnych formach:
  1. finansowanie w formie dotacji (budżet 63,3 mld złotych)
  2. finansowanie w formie pożyczek (budżet 39,7 mld złotych)


  Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wymiana pieców oraz termomodernizacja budynów dotyczyć będzie około 4 mln budynków.

  Informacje Ministerstwa Ochrony i Środowiska o programie Czyste Powietrze znajdziesz tutaj:

  Załączniki  Program Czyste Powietrze. Na co dofinansowanie?


  Dofinansowanie w programie Czyste Powietrze uzyskać można między innymi na:
  • wymianę starych źródeł ciepła oraz zakup wraz z montażem nowych, spełniająych kryteria programu
  • wymianę okien i drzwi
  • montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
  • docieplenie przegród budynku
  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła
  • instalację OZE, czyli odnawialnych źródeł energii


  Program Czyste Powietrze. Jaka wysokość i progi dotacji?


  Jaką wysokość dotacji zakłada program Czyste Powietrze? Do końca roku 2018 wysokość dofinansowania będzie się wahać między 30 a 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

  Sytuacja ma ulec zmianie od 1 stycznia 2019 - wówczas dofinansowanie wyniesie między 40 a 90%, natomiast 30% dotacja zmieni się w ulgę podatkową.

  Progi dotacji w programie Czyste Powietrze są uzależnione od dochodów uzyskiwanych miesięcznie w przeliczeniu na jedną osobę w rodzinie. Jak zatem wyglądają progi dotacji?

  Progi dotacji w programie Czyste Powietrze:
  • do 90% kosztów inwestycji - 600 zł/os. - pożyczka do 10% wartości dotacji
  • do 80% kosztów inwestycji - 601-800 zł/os. – pożyczka do 20% wartości;
  • do 70% kosztów inwestycji – 801- 1000 zł/os. – pożyczka do 30%
  • do 60% kosztów inwestycji – 1001 – 1200 zł/os. – pożyczka do 40%
  • do 50% kosztów inwestycji – 1201-1400 zł/os. – pożyczka do 50% wartości


  Program Czyste Powietrze. Wnioski i terminy


  Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wystartował 19 września. Wnioski składać można przez 10 lat.

  Miło nam poinformować, że testy systemu informatycznego obsługującego Program Czyste Powietrze przebiegły pomyślnie. To dobry sygnał, że możemy rozpocząć nabór wniosków” – powiedział minister Kowalczyk.

  Nabór wniosków prowadzony jest przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Chcąc zatem zgłosić wniosek, musimy sprawdzić, pod który administracyjnie WFOŚiGW podlega zgłaszany budynek.

  Terminy składania i rozpatrywania wniosków oraz sposób ich wypełniania (elektronicznie lub papierowo), będą zamieszczone na stronach internetowych właściwych WFOŚiGW.

  Terminy
  • Realizacja programu: lata 2018-2029
  • Podpisywanie umów do: 31.12.2027 r.
  • Zakończenie wszystkich prac objętych umową do: 30.06.2029 r.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Oni walczą o czyste powietrze na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach  TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (64)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  atoleitua230@gmail.com

  Ryan Jeremy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Witajcie, moi dobrzy ludzie z Wielkiej Brytanii, nazywam sie Ryan Jeremy, chce zaswiadczyc o tym, co zrobil dla mnie i mojej rodziny Globalny wniosek, ze mieszkam w Wielkiej Brytanii, aw zeszlym...rozwiń całość

  Witajcie, moi dobrzy ludzie z Wielkiej Brytanii, nazywam sie Ryan Jeremy, chce zaswiadczyc o tym, co zrobil dla mnie i mojej rodziny Globalny wniosek, ze mieszkam w Wielkiej Brytanii, aw zeszlym tygodniu mój dom sie zepsul, wiec potrzebowalem pilnej pozyczki zeby odnowic moje budynki, wiec przeszukuje strone i zobaczylem post, który zostal wyslany przez Barbre, jak ona dostala pozyczke w wysokosci 85 000 euro, wiec dostaje polaczenie na stronie z Globalnym srodkiem tymczasowym i zlozylem wniosek o pozyczke w wysokosci 60 000,00 euro na remont moje budynki i wreszcie moja pozyczka w wysokosci 60 000,00 euro bez zadnego stresu dostalam pozyczke w ciagu 48 godzin i chce powiedziec moim dobrym ludziom w Portugalii, ze Globalny system zastrzezony jest prawdziwy, wiec kazdy, kto ma klopoty finansowe, powinien polaczyc sie z Globalnym zastrzezeniem link ponizej (globalprovissioncompany@gmail.com) i zapewniam Cie, ze Globalny system zastrzezony jest prawdziwy i nie ma zadnych watpliwosci, a teraz ja i moja rodzina zaczynamy zyc w spokojnym zwyciestwie i sukcesie i nawiazujemy kontakt z Globalnym programem tymczasowym i otrzymujemy Twoje wlasny problem rozwiazany za darmo i tutaj Swiatowy nakaz jest tak dobry, ze moi ludzie w Wielkiej Brytanii pozostaja w kontakcie i niech Bóg blogoslawi nasz kraj, poniewaz jesli jest jakas dobra osoba, która pomoze nam wszystkim, co bedzie Globalnym zastrzezeniem, a my jestesmy wolni od biedy i jestesmy wolni od glodu i dostaniemy sie pochodnia z Globalnym twierdzeniem Niech Bóg blogoslawi i czeka na twoje wlasne swiadectwo, tak samo jak moje i sukces dla ciebie wszystkich moich dobrych ludzi w Wielkiej Brytanii. Niech Bóg blogoslawi cie wszystkim, kocham was wszystkich.

  Ryan Jeremyzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oferujemy szybkie i szybkie pożyczki

  nortonfinance2017 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Czy jesteś poddany kontroli długu lub administracji? Jesteś na czarnej liście? Czy nie radzisz sobie z miesięcznymi płatnościami? Czy chcesz kupić kredyt na dom, samochód lub firmę, ale jesteś pod...rozwiń całość

  Czy jesteś poddany kontroli długu lub administracji? Jesteś na czarnej liście? Czy nie radzisz sobie z miesięcznymi płatnościami? Czy chcesz kupić kredyt na dom, samochód lub firmę, ale jesteś pod nadzorem lub administracją długu? Jeśli odpowiedziałeś TAK na którekolwiek z moich pytań? Prosimy o kontakt poprzez e-mail: nortonfinance2017@gmail.comzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zaniedbane przez Panstwo

  Damian (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  daja nam pozyczki dotacje a sami nic nie robia dlaczego prawie calego Chorzowa np nie podpiac pod cieplownie cale stare miasto i bedzie po piecach i po sprawie Pnstwo nie chce nic z tym zrobic i...rozwiń całość

  daja nam pozyczki dotacje a sami nic nie robia dlaczego prawie calego Chorzowa np nie podpiac pod cieplownie cale stare miasto i bedzie po piecach i po sprawie Pnstwo nie chce nic z tym zrobic i tyle zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  sarahalsuhaimi

  Maria Sandeep

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Jestem prywatnym pożyczkodawcą, który ma wszystko, co jest dla mnie prawdziwym pożyczkodawcą, a ja wypłacam klientowi najlepszą gotówkę w bardzo dogodnym tempie. pragnie złożyć wniosek o kontakt z...rozwiń całość

  Jestem prywatnym pożyczkodawcą, który ma wszystko, co jest dla mnie prawdziwym pożyczkodawcą, a ja wypłacam klientowi najlepszą gotówkę w bardzo dogodnym tempie. pragnie złożyć wniosek o kontakt z kasą na adres e-mail: sarahalsuhaimi803 at gmail.comzwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  sarahalsuhaimi

  Maria Sandeep

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  czy potrzebujesz pilnej gotówki, aby zapłacić rachunek, jeśli tak, zwróć się o pomoc finansową, sfinansuj dzisiaj kontakt przez; sarahalsuhaimi803 atgmail.com

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zmiana zasad dofinansowania

  Kazimierz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Moje zarobki przewyższają 1600,i mniejsza o to ile wynoszą,ale dopłata miała by ć 30%!Czyżby zmieniono zasady w trakcie trwania programu,przecież to wbrew wszelkim regułom !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ocieplenie klimatu

  jokis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Gdy sprawdzą się prognozy o ociepleniu, to nie trzeba będzie już grzać węglem, kupować zimowego ubrania itp. Czy to będzie dobre dla nas?
  http://alejak.pl/index.html

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jedyną drogą jest odejście od węgla

  Realista (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  I zamknięcie kopalń.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zamknąć nie trzeba, wystarczy sprzedać lub oddać Niemcom a oni potrafią ze zwykłego węgla

  Rybka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  zamknąć nie trzeba, wystarczy sprzedać lub oddać Niemcom a oni potrafią ze zwykłego węgla zrobić węgiel eko, jak miało być w KWK Brzeszcze, ale jak zwykle PiS przeszkodził...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Realista

  Erna z lampowni (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

  ale Pis-iorom nic mądrego nt. zmian gospodarczych nie wpada

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  atoleitua230@gmail.com

  Ryan Jeremy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  cześć, moi ludzie, czy jesteście w kryzysie finansowym i potrzebujecie pożyczki, żeby zapłacić rachunki i założyć firmę? oto jest odpowiedź na twoje problemy finansowe, ponieważ dziś właśnie...rozwiń całość

  cześć, moi ludzie, czy jesteście w kryzysie finansowym i potrzebujecie pożyczki, żeby zapłacić rachunki i założyć firmę? oto jest odpowiedź na twoje problemy finansowe, ponieważ dziś właśnie otrzymałem pożyczkę w wysokości 58 000 euro od globalnej pożyczki tymczasowej od firmy i chcę skorzystać z tej okazji, aby powiedzieć ci wszystko, co globalne tymczasowe jest prawdziwe i zgodne z prawem, co kiedykolwiek cię poprosiło i w ciągu 3 godzin otrzymasz odpowiedzi na swój problem finansowy i zauważysz, że Globalne zastrzeżenie jest jedyną firmą, której możemy zaufać, a teraz jestem bardzo szczęśliwy, więc skontaktuj się z nimi dzisiaj w tym e-mailu, a następnie {globalprovissioncompany@gmail.com} to jedyna firma, która może ci pomóc w kryzysie kredytowym i dziś ja i moja rodzina jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ również spłaciłam swój dług bankowy, więc skontaktuję się z nimi dzisiaj i czekam na życzliwą odpowiedź dzisiajzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pożyczka gotówkowa na Boże Narodzenie!

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  Pożyczka gotówkowa na Boże Narodzenie! Czy chcesz zapewnić sobie i swoim bliskim radość z nadchodzących wakacji? Ukończ wszystkie marzenia, biorąc najlepszą pożyczkę. Sprawdź aktualne promocje...rozwiń całość

  Pożyczka gotówkowa na Boże Narodzenie! Czy chcesz zapewnić sobie i swoim bliskim radość z nadchodzących wakacji? Ukończ wszystkie marzenia, biorąc najlepszą pożyczkę. Sprawdź aktualne promocje pożyczek gotówkowych na Boże Narodzenie i Sylwestra 2018/2019 : pamelarosaflores11(A)gmai-comzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na marzec 2019

  Horoskop miesięczny na marzec 2019

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA