PROLOG odc. 27: Maria Olecha-Lisiecka rozmawia z Magdą...

  PROLOG odc. 27: Maria Olecha-Lisiecka rozmawia z Magdą Stachulą, autorką bestsellerowych thrillerów domestic noir

  Zdjęcie autora materiału

  Maria Olecha-Lisiecka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W kolejnym odcinku mojego programu o książkach „Prolog" rozmawiam z Magdą Stachulą, autorką z Krakowa, która brawurowo debiutowała w 2016 roku thrillerem psychologicznym „Idealna". Wydała trzy książki - wszystkie to thrillery domestic noir. I każda jest bestsellerem, a prawa do jej powieści zakupili wydawcy z Czech i Włoch.
  W kolejnym odcinku mojego programu o książkach „Prolog" rozmawiam z Magdą Stachulą, autorką z Krakowa, która brawurowo debiutowała w 2016 roku
  1/8
  przejdź do galerii

  W kolejnym odcinku mojego programu o książkach „Prolog" rozmawiam z Magdą Stachulą, autorką z Krakowa, która brawurowo debiutowała w 2016 roku thrillerem psychologicznym „Idealna"

  Nurt domestic noir, czyli thrillery psychologiczne bez detektywów, pisane przez kobiety i o kobietach głównie, pełne emocji i mroku, od kilku lat cieszy się popularnością w Europie i na świecie. Książki te mają intrygę, często kryminalną, tyle że nie śledztwo jest tutaj najważniejsze, a wątki psychologiczne. Historie w powieściach domestic noir są za to bardzo prawdopodobne i trzymające w napięciu.

  W Polsce książki domestic noir są również chętnie czytane. Ale co ciekawe, autorów piszących takie książki jest niewielu. Bo polscy pisarze rzadko w ogóle sięgają po thrillery psychologiczne, raczej wybierają kryminał.

  Na tym tle wyróżnia się bardzo Magda Stachula, pisarka z Krakowa, autorka książek z nurtu domestic noir. Wydała ich trzy – wszystkie to bestsellery. W moim programie o książkach „Prolog” opowiada o tym, jak brawurowo debiutować, skąd czerpie inspiracje, co sama czyta i dlaczego morduje w określonych godzinach.

  Zapraszam do oglądania i komentowania!

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo