PROLOG odc. 38: Maria Olecha-Lisiecka rozmawia z Martą...

  PROLOG odc. 38: Maria Olecha-Lisiecka rozmawia z Martą Matyszczak, pisarką z Chorzowa, autorką serii „Kryminały pod psem" WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Maria Olecha-Lisiecka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Marta Matyszczak, najlepsza w Polsce autorka komedii kryminalnych, wydała właśnie swoją piątą książkę „Morderstwo w hotelu Kattowitz”. To kontynuacja serii z prywatnym detektywem Szymonem Solańskim, dziennikarką Różą Kwiatkowską i kundelkiem Guciem, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.
  PROLOG odc. 38: Maria Olecha-Lisiecka rozmawia z Martą Matyszczak, pisarką z Chorzowa, autorką serii „Kryminały pod psem" WIDEO
  1/5
  przejdź do galerii
  O tym, jak powstała ta powieść, Marta Matyszczak opowiada w najnowszym odcinku mojego programu wideo o książkach „Prolog”. Jest także o katowickich inspiracjach autorki, o miłości do Śląska, zwierząt i muzyki Miuosha oraz o tym, co sprawia jej trudność podczas pisania.

  Zobacz galerię

  Marta Matyszczak pochodzi z Chorzowa. Z wykształcenia jest dziennikarką. Od kilku lat z powodzeniem prowadzi Kawiarenkę Kryminalną, blog recenzencki poświęcony literaturze kryminalnej.
  Debiutowała w 2017 roku powieścią „Tajemnicza śmierć Marianny Biel”. Napisała również „Zbrodnię nad urwiskiem”, „Strzały nad jeziorem” i „Zło czai się na szczycie”. „Morderstwo w hotelu Kattowitz” jest piątą książką Matyszczak.

  Książki Marty Matyszczak ukazują się jako seria „Kryminały pod psem”. I choć są to kryminały na wesoło, to zawsze jest w nich morderstwo, śledztwo, a autorka porusza ważny społecznie problem. Tym razem jest to hejt w internecie.

  Zapraszam do oglądania i komentowania!

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Czy Katowice nadają się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Marta

  bluss (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Pozdrawiam P.Martę


  Zdjęcie autora komentarza
  @Marta

  Maria.Olecha

  Zgłoś naruszenie treści

  Przekażę :) Pozdrowienia!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo