Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Protest LGBT w Katowicach przeciwko "karcie nienawiści". Nie jesteśmy ideologią. Zobacz zdjęcia

Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Członkowie społeczności LGBT oraz osoby, które ich wspierają przemarszowali pokojowo w Katowicach, by sprzeciwić się Karcie Rodziny podpisanej przez Andrzeja Dudę oraz zakończenia ich nazywania ideologią. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Członkowie społeczności LGBT oraz osoby, które ich wspierają przemarszowali pokojowo w Katowicach, by sprzeciwić się Karcie Rodziny podpisanej przez Andrzeja Dudę oraz zakończenia ich nazywania ideologią. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow
Nie jesteśmy ideologią - takie napisy mogliśmy czytać na tablicach i transparentach uczestników pokojowego protestu w Katowicach przeciwko Karcie rodziny podpisanej przez Andrzeja Dudę. Jej założenia są krzywdzące dla osób ze społeczności LGBT, dlatego w niedzielę, 21 czerwca, w Polsce odbyły się pokojowe protesty. Jeden z nich odbył się w centrum Katowic.

Protest przeciwko karcie nienawiści w Katowicach

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie jest przychylny osobom o innej orientacji niż heteroseksualna. Czara goryczy została przelana, gdy społeczność LGBT została wielokrotnie w ostatnich dniach nazwana ideologią m.in. przez prezydenta Andrzeja Dudę, czy posła Czernka. Prezydent podpisał także Kartę Rodziny, w której jednym z punktów jest "Ochrona dzieci przed ideologią LGBT", który zakłada m.in. zakaz propagowania ideologii LGBT w instytucjach publicznych.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z PROTESTU W KATOWICACH

Członkowie społeczności LGBT i przyjazne im środowiska postanowiły zorganizować pokojowe protesty w Polsce, by pokazać, że te słowa i działania są dla nich krzywdzące. Protesty odbyły się m.in. w Katowicach, Krakowie czy Poznaniu.

- Nie ma ideologii LGBT, są tylko ludzie LGBT, osoby nieheteronormatywne i nie godzimy się, aby nazywać ich czymś, przed czym należy chronić nasze dzieci. Osoby nieheteronormatywne to Polki i Polacy: rodzice, bracia i siostry, przyjaciółki i przyjaciele, partnerki i partnerzy. Mijamy ich codziennie na ulicy, chociaż nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Znajdziemy ich w każdym zawodzie, w każdej części Polski – piszą organizatorzy pokojowego protestu.

Zobacz koniecznie

Uczestnicy protestu spotkali się w niedzielę, 21 czerwca, na Placu Kwiatowym na katowickim rynku. Po krótkim rozpoczęciu i przypomnieniu najważniejszych informacji oraz zasad przemarszu uczestnicy przeszli ulicą 3 Maja, następnie okrążyli Plac Wolności i powrócili na rynek. Tam wygłaszano przemówienia. Akcję w Katowicach organizowali Generacja nic, Przedwiośnie w Śląskim oraz Młodzi Razem Śląskie.

W marszu wzięły udział nie tylko osoby ze społeczności LGBT, ale także osoby heteroseksualne wspierające innych ludzi i walkę o ich godne życie. W Katowicach podczas protestu mogliśmy spotkać osoby w różnym wieku.

Członkowie społeczności LGBT oraz osoby, które ich wspierają przemarszowali pokojowo w Katowicach, by sprzeciwić się Karcie Rodziny podpisanej przez Andrzeja Dudę oraz zakończenia ich nazywania ideologią. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Protest LGBT w Katowicach przeciwko "karcie nienawiści". Nie...

Uczestnicy pokojowego protestu chcieli przekazać ważne wiadomości. Na transparentach mogliśmy odczytać wiele haseł, w tym m.in.:

 • Jestem człowiekiem, nie ideologią
 • We are the same (jesteśmy tacy sami)
 • Człowiek nie jest ideologią
 • Nietolerancja to nie wolność słowa
 • Niesprawiedliwość staje się prawem. Sprzeciw staje się obowiązkiem
 • Love is love (miłość to miłość)
 • Nie jestem ideologią
 • LGBT to ludzie
 • Zasługujemy na szacunek
 • Jesteśmy ludźmi do cholery
 • Homofobia to przemoc

Bądź na bieżąco i obserwuj

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

To jest zabawne

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera