Przebudowa ul. Kościuszki w Katowicach MAPKA UTRUDNIEŃ Zmiana organizacji ruchu i objazdy obok Famuru od 23 września 2018

DN
Przebudowa ul. Kościuszki w Katowicach: Zmiany na skrzyżowaniu koło Famuru. Od 23 września wyłączony odcinek ul. Armii Krajowej od ulicy Kościuszki do ul. Harcerzy Września. Są objazdy. Przypomnijmy: powstaje tu tunel i rondo. Zobacz mapki utrudnień.
Przebudowa ul. Kościuszki w Katowicach: Zmiany na skrzyżowaniu koło Famuru. Od 23 września wyłączony odcinek ul. Armii Krajowej od ulicy Kościuszki do ul. Harcerzy Września. Są objazdy. Przypomnijmy: powstaje tu tunel i rondo. Zobacz mapki utrudnień.
Przebudowa ul. Kościuszki w Katowicach: Zmiany na skrzyżowaniu koło Famuru. Od 23 września wyłączony odcinek ul. Armii Krajowej od ulicy Kościuszki do ul. Harcerzy Września. Są objazdy. Przypomnijmy: powstaje tu tunel i rondo. Zobacz mapki utrudnień.

Przebudowa ul. Kościuszki w Katowicach

ZOBACZ MAPKI Z UTRUDNIENIAMI

Znów zmiany na DK 81 w Katowicach, czyli ul. Kościuszki. Wykonawca robót przystępuje do kolejnego etapu prac, w którym konieczne jest wyłączenie z ruchu fragmentu ulicy Armii Krajowej.

- Wykonawca przystąpi do połączenia wykonanych ścian szczelinowych. Dlatego od 23 września do 18 listopada zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Wyłączony zostanie odcinek ul. Armii Krajowej od ulicy Kościuszki do ul. Harcerzy Września. Objazd zostanie poprowadzony ul. Harcerzy Września i łącznikiem, przy czym w zależności od kierunku jazdy ze względu na specyfikę skrzyżowania, będą wytyczone poszczególne trasy:

  • * kierunki na wprost z Centrum i Mikołowa - odbywają się bez zmian,
  • * kierunek do Ligoty od Centrum – odbywa się bez zmian,
  • * kierunek do Ligoty od Mikołowa i Zarzecza - w związku z brakiem możliwości skrętu w lewo z ul. Kościuszki w Armii Krajowej w kierunku Ligoty oraz brakiem możliwości skorzystania z alternatywnej drogi w kierunku Ligoty jadąc od Mikołowa, kierujący pojazdami zostali przekierowani z ulic Kościuszki i Pstrągowej w ulicę Owsianą (do Panewnickiej),
  • * kierunek do Ligoty z Podlesia, Kostuchny i Ochojca ulicą Harcerzy Września – odbywa się łącznikiem drogowym z ul. Kościuszki, ul. Kościuszki i w prawo w ul. Armii Krajowej
  • * kierunek do Podlesia, Kostuchny, Ochojca od Centrum - odbywać się będzie objazdem ulicami: najpierw na wprost na skrzyżowaniu Armii Krajowej - Kościuszki, następnie w prawo ulicą Małachowskiego, w prawo ulicą AK, w lewo do Kościuszki, następnie w prawo w łącznik ulic Harcerzy Września - Kościuszki, w prawo w Harcerzy Września do ulicy AK (taka nazwijmy to "pętelka"),
  • * kierunek do Podlesia, Kostuchny, Ochojca od Mikołowa poprzez łącznik i ul. Harcerzy Września,
  • * kierunek do Podlesia, Kostuchny, Ochojca od Ligoty w lewo z ul. Armii Krajowej w ul. Kościuszki, w prawo z ul. Kościuszki w łącznik drogowy i ul. Harcerzy Września.

Jednocześnie zmianie ulega także komunikacja dla pieszych. – Przystanek autobusowy w kierunku Centrum pozostanie w dotychczasowym miejscu. Dlatego ruch pieszy odbywać się będzie przejściem na zachodnim – od strony Mikołowa – przejściu wlotu ulicy Kościuszki. Dojście zostanie poprowadzone wyznaczonym alternatywnym ciągiem pieszych, poprowadzonym poza obszarem prowadzonych robót – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu.

Przypomnijmy, że warta 67 mln inwestycja poprawi komunikację w tym rejonie.

- Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic po zakończeniu przebudowy odczują ogromną poprawę. Jedną z podstawowych kwestii jest oddzielenie ruchu tranzytowego od komunikacji lokalnej – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Powstanie tunel, dzięki któremu jadąc z centrum w kierunku Mikołowa nie będziemy zatrzymywać się na tym skrzyżowaniu oraz dwupasowe rondo, które będzie bezpiecznym rozwiązaniem dla poruszających się pomiędzy Piotrowicami, a Ligotą. To wszystko docelowo sprawi, że po Katowicach będzie się podróżowało szybciej i bardziej komfortowo. Płynny ruch oznacza w praktyce zaoszczędzony czas i paliwo, a także ograniczenie emisji spalin i hałasu – dodaje prezydent.

Inwestycja obejmuje rozbudowę odcinka DK 81 (ul. Kościuszki) o długości 1,44 km wraz z budową dwupoziomowego, bezkolizyjnego węzła drogowego na przecięciu z ul. Armii Krajowej. Inwestycja funkcjonalnie wiąże się też z przebudową DK 81 – węzeł Giszowiec – będą to, bez wątpienia, dwie najważniejsze drogowe inwestycje w Katowicach ostatnich lat. Oba węzły stanowią część głównych arterii komunikacyjnych miasta oraz są jednymi z najbardziej obciążonych ruchem kołowym skrzyżowań w kraju. Inwestycje mają zwiększyć nie tylko przepustowość dróg, ale również bezpieczeństwo. Zakończenie przebudowy w Piotrowicach zaplanowane jest na IV kwartał 2019 roku.

Piknik w Parku Śląskim pod hasłem "Łączymy pokolenia"

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
Wyborca Krupy
Prezydenta Krupę że załatwił u pisiorow 500 mln zł na remont tego skrzyżowania i na trzech garbach??! Brakuje argumentów do krytyki?!
Dodaj ogłoszenie