Przed nami 17. Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej. Wiemy, kto będzie prezentował nowości, ciekawostki, pokazywał zmiany w świecie nauki

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Festiwal Nauki odbywa się w Dąbrowie Górniczej od lat. Tym razem w większości będzie miał charakter spotkań online Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Festiwal Nauki odbywa się w Dąbrowie Górniczej od lat. Tym razem w większości będzie miał charakter spotkań online Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE mat. Akademii WSB
Udostępnij:
Przed nami 17. Festiwal Nauki w Dąbrowie Górniczej. W tym roku potrwa od 22 do 28 marca. To siedem dni bezpłatnych spotkań z wiedzą i różnorodnymi zagadnieniami, którymi zajmuje się współczesna nauka.

Tegoroczna odsłona wydarzenia organizowanego przez Akademię WSB i Dąbrowę Górniczą przybierze formę online. Na poszczególne wykłady i spotkania obowiązują zapisy. Harmonogram na stronie: www.wsb.edu.pl

17. edycja Festiwalu Nauki ONLINE to, podobnie jak w latach ubiegłych, szeroka oferta zajęć dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Program Festiwalu uwzględnia zarówno spotkania z zakresu psychologii, socjologii, marketingu internetowego, bezpieczeństwa, logistyki, programowania, informatyki śledczej, ale także spotkania z inspirującymi gośćmi.

Uczestnicy zapoznają się z najnowszymi trendami w badaniach naukowych, usłyszą prognozy na temat pieniądza przyszłości oraz wpływu pandemii na gospodarkę i rynek finansowy. Dowiedzą się, co współczesna kobieta ma jeszcze do przebicia i co jest nad szklanym sufitem. Rozegrają wirtualny trening Counter Strike – Akademia WSB vs. Reszta Świata oraz poznają swoje nieskończone pokłady kreatywności w trakcie pracy metodą Design Thinking.

Festiwal Nauki w Akademii WSB to tradycyjnie także inspirujące debaty. W tym roku do dyskusji o pasji poznawania świata oraz o tym, że każdy ma swój Everest zaproszono: Magdalenę Gorzkowską, Tomasza Sobanię oraz Kacpra Tekieli. Moderatorem debaty będzie Robert Jałocha, a prowadzącym wydarzenie Dariusz Kortko.

7 dni, prawie 200 godzin, 80 inspirujących spotkań oraz 60 niezwykłych osobowości świata nauki – tak w skrócie zapowiada się 17. Festiwal Nauki Akademii WSB ONLINE. W tym roku jego gośćmi będą m.in. ambasador dr Paula J. Dobriansky (Harvard University), Piotr Konieczny (założyciel firmy niebezpiecznik.pl), Adrian Furgalski, prof. Pinar Ozcan (University of Oxford), dr hab. Andrzej Myśliwiec, prof. dr hab. Krzysztof Jajuga, prof. dr hab. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, gen. dr Andrzej Szymczyk, Karol Bielecki, Leszek Naziemiec, Robert Jałocha, Wiktor Niedzicki, Tomasz Zubilewicz. Nie zabraknie także wykładowców anglojęzycznych – ze Stanów Zjednoczonych, Egiptu, Madery, Nigerii, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii.

Nie przeocz

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki, Polskiej Akademii Nauk, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiej Akademii Umiejętności, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest również Dziennik Zachodni.

dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB, rektor Akademii WSB

Cyberbezpieczeństwo, bezpieczeństwo energetyczne, przedsiębiorczość kobiet, kreatywność i innowacje, nowoczesne technologie, rozwój osobisty – to tylko niektóre z ważnych tematów badawczych i społecznych, jakie zostaną poruszone w ramach 17. Festiwalu Nauki, organizowanego w marcu 2021 roku przez Akademię WSB oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Organizując kolejne edycje wydarzenia realizujemy „trzecią misję” Uczelni, mając świadomość, że jesteśmy jedną z kluczowych instytucji, których zadaniem jest kształtowanie społeczeństwa wiedzy, odgrywanie roli kulturotwórczej oraz angażowanie się w procesy rozwoju społecznego na różnych poziomach – ekonomicznym, cywilizacyjnym, moralnym i etycznym.

Nasz Festiwal ma na celu upowszechnianie nauki, umożliwienie każdemu obcowania z nauką, poznawania jej metod i dorobku, zachęcanie do pogłębiania wiedzy. Pokazujemy naukę w sposób przystępny, stąd wśród prelegentów wydarzenia są osoby, które potrafią wyjaśnić złożone kwestie w sposób zrozumiały i przejrzysty, tak, by nauka była przystępna i przydatna dla każdego, również w codziennym życiu.

Zobacz koniecznie


Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej

Przed nami XVII Festiwal Nauki. Wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza przedsięwzięć popularyzujących wiedzę, tym razem przybiera formułę inną niż zwykle – tegoroczna edycja odbędzie się w formie zdalnej. W ostatnim roku ograniczone zostały osobiste kontakty, co jeszcze bardziej związało nas ze sferą wirtualną i mocniej zakotwiczyło ludzi w świecie online. W festiwalowym programie nie mogło zatem zabraknąć tematów związanych m.in. z cyberbezpieczeństwem.

Dynamicznie zmieniające się realia to także nowe wyzwania dla gospodarki. Festiwal nie pomija tych zagadnień, dlatego też w jego programie nie brakuje wątku biznesu, a także roli kobiet w przedsiębiorczości. Ważnymi tematycznymi blokami są te skierowane do seniorów czy niepełnosprawnych. Festiwalowe wydarzenia, w nowej formie i z nowym spojrzeniem, to elastyczna odpowiedź na wymagania, na jakie musimy reagować w wielu dziedzinach życia. Festiwal Nauki, choć z konieczności nie jest taki sam jak dotychczas, wciąż pozostaje interesującą propozycją dla wszystkich, którzy chcą zdobywać wiedzę i umiejętności, rozwijać się i iść do przodu w coraz bardziej skomplikowanych czasach.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie