MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Myszkowie zostały dzisiaj otwarte po przerwie koronawirusowej

Janusz Strzelczyk
W Myszkowie otwarto przedszkola
W Myszkowie otwarto przedszkola janusz strzelczyk
Przedszkola w Myszkowie już otwarte. Do wszystkich placówek przedszkolnych przyszło niewiele dzieci. W sumie 35. W przedszkolu nr 1 - 7 maluchów, nr 2 - 9 dzieci, nr 3 - 8, nr 4 - 3 i nr 5 - 8 dzieciaków.

W Przedszkolu nr 4 jest zapisanych 113 dzieci. W pierwszym dniu po otwarciu myszkowskich przedszkoli jest troje. Z deklaracji rodziców wynika, że za kilkanaście dni będzie ok. 20 maluchów.
- Wszystko zostało przygotowane zgodnie z procedurami - mówi Jolanta Piasecka, dyrektorka przedszkola.

Na podłodze nie ma dywanów, w oknach nie ma firanek. Zabawek niewiele (m.in. nie może być pluszaków, małych klocków), wszystkie są dezynfekowane, tak jak łazienki po każdym skorzystaniu przez dzieci.

Nauczycielki, które nie przyszły do przedszkola prowadzą zajęcia z dziećmi, które są w domach, zdalnie.

Internet się śmieje

Główny Inspektorat Sanitarny wskazuje, że w grupie - która powinna przebywać w wyznaczonej i stałej sali - nie powinno być więcej niż 12 dzieci. Do grupy mają być przyporządkowani ci sami opiekunowie. Z pomieszczenia należy usunąć przedmioty i zabawki, których nie można łatwo i skutecznie dezynfekować. Minimalna przestrzeń do wypoczynku, zabawy i zajęć w sali nie może być mniejsza niż 4 m2 na jedno dziecko.

Dyrektorzy powinni tak zorganizować pracę przedszkola, by uniemożliwić kontakty poszczególnych grup dzieci (różne godziny przyjmowania grup do placówki) oraz maksymalnie ograniczyć kontakty z osobami z zewnątrz. W większych placówkach taka organizacja pracy będzie bardzo trudna.
[polecane]20110328,20087810,20022973,20106656;1;Obejrzyj dokładnie[/polecane]

Personel przygotowujący posiłki nie powinien kontaktować się z dziećmi oraz osobami, które się nimi opiekują. Osoby przyprowadzające dzieci nie mogą zbliżać się do pracowników placówki, innych rodziców oraz dzieci.
GIS rekomenduje też zakup termometrów bezdotykowych i mierzenie temperatury w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych.

Jeśli dziecko będzie sprawiało wrażenie chorego, należy je odizolować w odrębnym pomieszczeniu, z zapewnieniem minimum 2 metrów odległości od innych osób i natychmiast wezwać rodziców lub opiekunów, którzy powinni je pilnie odebrać z placówki.

Wśród wytycznych znalazły się też zalecenia dotyczące regularnego mycia rąk przez dzieci, obligatoryjnej dezynfekcji rąk przez osoby dorosłe, dezynfekcji powierzchni dotykowych (klamek, kontaktów, blatów, poręczy, włączników, klawiatury) oraz monitoringu codziennych prac porządkowych.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni