Nasza Loteria

Przegląd prasy 30.11.2023. Zestawiliśmy dla Ciebie najważniejsze wydarzenia z wczoraj. Zobacz naszą prasówkę

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 29.11. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Dzień Kolejarza: Najśmieszniejsze memy o kolejarzach, pociągach i konduktorach. 25 listopada świętują wszyscy kolejarze! Zobaczcie”?

Prasówka 30.11: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Dzień Kolejarza: Najśmieszniejsze memy o kolejarzach, pociągach i konduktorach. 25 listopada świętują wszyscy kolejarze! Zobaczcie

Najśmieszniejsze memy o kolejarzach. Zobaczcie zabawne obrazki, w których głównymi bohaterami są kolej, kolejarze, pociągi, konduktorzy i pasażerowie, którzy potrafią zawstydzić PKP i spóźnić się na pociąg... 120 minut - to żadne opóźnienie, zwłaszcza, że dziś Dzień Kolejarza. Zobaczcie te memy i uśmiechnijcie się!

Nie przegap promocji!

📢 Zimy stulecia w PRL-u. Zasypane drogi i pojazdy - taka była rzeczywistość, dzisiaj przeraża nas kilkanaście cm śniegu

Zimy stulecia w Polsce - najgorsze były w PRL-u, pamiętacie? Synoptycy przewidują atak zimy, a my wpadamy w panikę. - Kiedyś to były zimy - wspominają nasi rodzice i dziadkowie. To prawda! Dzisiaj przeraża nas kilka centymetrów śniegu i lekki mróz. To żadna zima, w PRL-u potrafiło zasypać drogi i samochody, a zaspy przewyższały człowieka. Temperatura spadała do -30 stopni Celsjusza. Zamarzały nawet powieki.

📢 Andrzejki w Klubie Energy 2000 Katowice. Dziewczyny szalały na parkiecie! Zobacz zdjęcia

Klub Energy 2000, chociaż 30 listopada jeszcze przed nami, zorganizował Andrzejki 2023! Co to była za impreza! Dziewczyny szalały na parkiecie. Zobaczcie zdjęcia!

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 30.11: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kamienice to symbol Będzina. Trzeba o nie dbać i remontować. Jak dziś wygląda to w zagłębiowskim mieście? Sprawdziliśmy

Będzin to jedno z najstarszych miast w Zagłębiu i województwie śląskim. Charakterystyczne dla tego wielokulturowego przed II wojną światową miasta są kamienice. Jest ich tutaj mnóstwo, w tym wiele o zabytkowej, historycznej dziś wartości. Wiele z nich wymaga remontów, modernizacji, także zewnętrznych elewacji. Jak dziś wygląda to w Będzinie?

📢 Wielki projekt w Beskidach. Nad Jeziorem Żywieckim powstanie jeden z najważniejszych węzłów rowerowych na mapie województwa

Miasto Żywiec oraz gminy Czernichów i Łodygowice zamierzają zrealizować projekt dotyczący zagospodarowania brzegów Jeziora Żywieckiego i Międzybrodzkiego. Na ten cel przeznaczone zostanie prawie 200 mln złotych. Zdecydowaną większość tej kwoty pokryje dofinansowanie z Programu Funduszy Europejskich dla Województwa Śląskiego na okres 2021-2027.

📢 Jubileuszowy koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej w Katowicach. Muzycy obchodzili swoje 50-lecie. Zobaczcie zdjęcia

29 listopada w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia odbył się jubileuszowy koncert Orkiestry Komendy Wojewódzkiej w Katowicach z okazji 50-lecia działalności. Muzyczna grupa liczy 33 członków. Jak wyglądało muzyczne przedstawienie policjantów?

📢 Piękna i szalenie niebezpieczna. Sara Damnjanović wygrywa konkursy piękności i trenuje z sukcesami teakwondo

Piękna i szalenie niebezpieczna. 26-letnia Serbka Sara Damjanović odnosi sukcesy w sporcie i na europejskich wybiegach. Sara łączy treningi teakwondo z karierą modelki. Na swoim koncie ma brązowy medal mistrzostw Europy w teakwondo, a także wiele tytułów miss, w tym m.in. koronę Miss Serbia International. Zobaczcie zdjęcia pięknej i utalentowanej Serbki!

📢 Te drogi w Śląskiem będą remontowane w 2024 i 2025 roku. Znamy szczegóły inwestycji Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach

Remonty dróg wojewódzkich w Śląskiem trwają praktycznie cały czas, jeśli tylko pozwalają na to warunki atmosferyczne. Inwestycji jest dużo, część z nich będzie kontynuowana w 2024 roku. Sprawdziliśmy, gdzie nadal będzie można spotkać drogowców i kiedy te przedsięwzięcia będą mieć swój finał?

📢 Memy o zimie znów rozbawiły internautów. Zobacz najciekawsze grafiki z humorem i uśmiechnij się!

Memy o zimie znów rozbawiły internautów, co oznacza, że biały puch za oknem oraz niższe temperatury wywołały lawinę różnych reakcji wśród użytkowników sieci. Dla twórców zabawnych grafik pretekstem stały się między innymi padający śnieg, mroźne powietrze, śliskie drogi i chodniki, a także związane z nimi sytuacje czy wydarzenia. Memy o zimie są komiczną oraz obrazkową formą komentarzy, dotyczących również ludzkich zachowań i postaw wobec panujących za oknem warunków. Bardzo często odnoszą się do powtarzanych z roku na rok tych samych schematów postępowania, a także zjawisk pogodowych, jakie w wyniku zmian klimatycznych coraz częściej dają się we znaki. Te humorystyczne obrazki w sposób zdystansowany wyrażają emocje oraz nastroje, które przejawia wielu ludzi w związku z zimowym okresem. Zobacz najciekawsze memy o zimie i uśmiechnij się!

📢 To najpiękniejsza łyżwiarka świata. Jutta Leerdam mknie na torach po medale i przykuwa urodą uwagę fotoreporterów i kibiców 30.11.2023

Jutta Leerdam to utalentowana już i utytułowana panczenistka z Holandii. 24-letnia Holenderka, która 30 grudnia 2022 roku świętowała urodziny jest medalistką olimpijską, ale kiedy zakończy karierę sportową, może zająć się modelingiem. Jutta jest uznawana za najpiękniejszą łyżwiarkę szybką świata.

📢 Oferty pracy w Śląskiem za ponad 10 tysięcy złotych. Zobacz propozycje wolnych etatów i sprawdź, gdzie w naszym regionie zarobisz najwięcej!

Oferty pracy w Śląskiem za ponad 10 tysięcy złotych znalazły się wśród wielu propozycji zatrudnienia, opublikowanych w Centralnej Bazie Ofert Pracy. W serwisie tym, ogłoszenia są zamieszczane na bieżąco przez pracowników powiatowych urzędów, którym lokalni pracodawcy przekazują propozycje wolnych etatów. Oferty dotyczą wielu różnych stanowisk oraz branż, w jakich jest zapotrzebowanie na nowych pracowników. W ogłoszeniach można znaleźć najważniejsze informacje na temat miejsca i charakteru pracy oraz wymagań, które stawiają kandydatom poszczególne firmy. Wśród propozycji, pochodzących od pracodawców z naszego regionu daje się dostrzec wiele ofert, jakie dotyczą wykonywania zadań również w innych częściach Polski bądź poza jej granicami. Ogłoszenia tego typu są adresowane przede wszystkim do kierowców, poruszających się po trasach krajowych lub międzynarodowych. Zobacz propozycje wolnych etatów i sprawdź, gdzie w naszym regionie zarobisz najwięcej!

📢 Jakie zwierzęta będą mogli zobaczyć odwiedzający w sosnowieckim Egzotarium? Wielkie otwarcie już 2 grudnia!

Sosnowieckie Egzotarium to dom dla wielu niesamowitych i niespotykanych na naszym podwórku zwierząt. Jakie okazy będziemy mogli podziwiać już 2 grudnia podczas wielkiego otwarcia?

📢 Potężna kwota dla Katowic! Hub Gamingowo-Technologiczny otrzyma 309 mln zł z Funduszu Europejskiego

Katowicki Hub Gamingowo-Technologiczny został wybrany do dofinansowania w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. Miasto podzieliło się dziś informacją, że w ramach inwestycji w projekt otrzyma imponującą sumę ponad 309 mln złotych.

📢 Żałoba w Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie. Relacje górników są dramatyczne. "Barbara jak co rok zebrała żniwa"

29 listopada. Żałoba w Jaworznie. Przy Zakładzie Górniczym Sobieski wywieszono czarne flagi. Nie ma zniczy, nie świeci słońce. Nad szybem Piłsudski krążą czarne jaskółki. Relacje górników są dramatyczne. - Jak co rok Barbara zbiera żniwo... - mówią ze smutkiem.

📢 Akcja Pakowanie Upominków dla Dzieła Świętego Mikołaja w Pałacu Kawalera w Świerklańcu

W malowniczym Pałacu Kawalera w Świerklańcu, 29 listopada rozbrzmiewały śmiechy, a ręce pełne ciepła składały prezenty. To wszystko za sprawą akcji „Pakowanie Upominków dla Dzieła Świętego Mikołaja". Atmosfera tego wyjątkowego wydarzenia przyciągnęła tłumy chętnych do dzielenia się radością i dobrocią. Wnętrza pałacu stały się miejscem, gdzie wielu ludzi spotkało się w imię wspólnego dobra.

📢 Wstrząs w kopalni Staszic-Wujek w Katowicach. Wycofano załogę

Rano 29 listopada na kopani Staszic-Wujek w Katowicach doszło do wstrząsu o sile cztery razy 10 do 6 J. Wycofano sześcioosobową załogę.

📢 Tak wyglądał Chorzów przed II wojną światową. Niektóre budynki oglądamy dziś tylko na zdjęciach. Zobaczcie archiwalne fotografie

Współczesny Chorzów powstał z połączenia miasta Królewska Huta oraz dwóch gmin wiejskich – Chorzowa i Wielkich Hajduk. Stało się to w latach 30. XX wieku. Jednak historia osady jest o wiele starsza. Jak wyglądał Chorzów przed II wojną światową? Zapraszamy na wirtualny spacer po mieście.

📢 Iga Świątek na odważnych zdjęciach. Fani pod wrażeniem: "Jesteś najseksowniejszą tenisistką wszech czasów" [30.11.2023]

Iga Świątek to aktualnie najlepsza tenisistka na świecie. Udowodniła to wygrywając WTA Finals i w wielkim stylu powróciła na szczyt rankingu singlowego WTA. Jest niezwykle pracowitym sportowcem. W swoim napiętym grafiku znajduje jednak czas na relaks. W trakcie jej ostatnich wakacji można ją było zobaczyć w bikini. Mamy odważne zdjęcia Igi Świątek!

📢 Katarzyna Warnke na pokazie mody - wyglądała jak bogini. Zobaczcie zdjęcia! [30.11.2023]

Wspaniale zaprezentowała się Katarzyna Warnke na listopadowym pokazie mody MMC. Wyglądała jak bogini. Zdecydowanie wyróżniała się na tle pozostałych gwiazd, które przybyły na warszawski pokaz. Postawiła na odważne, rzucające się w oczy stylizacje. Trudno nie było zwrócić na nią uwagi.

📢 Te osoby nie powinny jeść rosołu. W takich sytuacjach rosół może zaszkodzić [30.11.2023]

Rosół to wywar z kurczaka (lub innego mięsa drobiowego albo wołowiny) i warzyw, gotowany na wolnym ogniu. Ta tradycyjna zupa króluje na stołach w Polsce. Domowy rosół jest nie tylko pyszny i sycący, ale też bardzo zdrowy. Okazuje się jednak, że nie każdy powinien jeść rosół. Niektórym osobom to danie może zaszkodzić. Co dzieje się z organizmem, gdy jesz rosół? Sprawdź teraz w naszej galerii.

📢 Emerytury od marca 2024 - o tyle mają wzrosnąć świadczenia. Nowa tabela wyliczeń po waloryzacji [30.11.2023]

Emeryci i renciści ponownie będą mogli liczyć na spory zastrzyk gotówki. Za sprawą wysokiej inflacji podwyżki emerytur muszą być wyższe. Mamy tabelę wyliczeń waloryzacji emerytur 2024. Zobacz, jakie mogą być świadczenia dla seniorów od marca.

📢 Nigdy nie odbieraj połączeń z tych numerów. Mamy listę numerów zgłoszonych przez internautów [30.11.2023]

Metody wyłudzeń danych i pieniędzy przez telefon są stałe. Zawsze dochodzi do jakiegoś zdarzenia, które ma nas zestresować. Tu już powinna się zapalić nam czerwona lampka. A jeśli rozmówca chce nam pomóc, ale musimy działać szybko to już na 99% jest to przypadek oszustwa. Zobaczcie jak się bronić przez złodziejami i jakich numerów telefonów zdecydowanie nie odbierać.

📢 Waloryzacja emerytur 2024 - tabela. Zobacz nowe wyliczenia - prognoza podwyżek emerytur [30.11.2023]

Po rekordowej waloryzacji emerytur z tego roku, w przyszłym czeka nas nieco mniejsza podwyżka, ale nadal dwucyfrowa. Wszystkiemu winna jest inflacja, która chociaż maleje, to w całym roku osiągnie dość wysoki wynik. Zgodnie z szacunkami waloryzacja emerytur w 2024 roku ma wynieść co najmniej 12,3 proc. Jak ten prognozowany wskaźnik przełoży się na Twoją emeryturę? W galerii zamieszczamy tabele z wyliczeniami dla przykładowych emerytur.

📢 Tak wyglądają wnętrza domu Agnieszki z "Rolnik szuka żony". To najpiękniejsze gospodarstwo w 10. edycji programu [30.11.2023]

Nie ma wątpliwości, że Agnieszka z "Rolnik szuka żony" ma najpiękniejsze gospodarstwo w 10. edycji programu emitowanego w TVP 1. Ma piękny hotel, restaurację, ośrodek jeździecki, stawy, wspaniałe miejsca do wypoczynku oraz mały drewniany domek. Zobaczcie, jak wyglądają jego wnętrza. Mamy zdjęcia!

📢 Wnętrza domu Artura z Rolnik Szuka Żony - zdjęcia ze środka domu. Warto zwrócić uwagę na salon [30.11.2023]

Artur jest uczestnikiem dziesiątej edycji programu "Rolnik szuka żony" emitowanego w TVP 1. Razem z rodzicami i dziadkami prowadzi ponad stuhektarowe gospodarstwo na Mazowszu. Zobaczcie, jak wyglądają wnętrza jego domu. Mamy zdjęcia!

📢 Arka Gdynia i Lechia Gdańsk awansują do Ekstraklasy! Zagłębie Sosnowiec i Podbeskidzie spadną. Co z GKS Katowice i GKS Tychy? PROGNOZA

Przed 17. kolejką Fortuna 1. Ligi na czele tabeli jest Arka Gdynia, a drugie miejsce zajmuje Odra Opole. Na miejscach spadkowych są teraz Resovia, Podbeskidzie Bielsko i Zagłębie Sosnowiec. Czy tak będzie do końca rozgrywek? Zobacz na ZDJĘCIACH przewidywaną kolejność na koniec sezonu.

📢 Spotkanie pracowników Kopalni Węgla Kamiennego „Morcinek” w Cieszynie

Pracownicy zlikwidowanej Kopalni Węgla Kamiennego „Morcinek” spotkali się celem powspominania swojego czasu pracy. Jak wyglądało spotkanie byłej kadry kopalni?

📢 Dąbrowa Górnicza pozyskała 78 mln zł z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Wybuduje w postindustrialnym klimacie nowe śródmieście

W Dąbrowie Górniczej w postindustrialnych przestrzeniach byłej Dąbrowskiej Fabryki Obrabiarek Defum powstanie nowe śródmieście z wieloma atrakcjami. Zajmująca się tym projektem spółka Fabryka Pełna Życia pozyskała na to przedsięwzięcie aż 78 milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

📢 Częstochowa. Widzisz bezdomnego? Zareaguj! Nawet krótka rozmowa może uratować życie... WIDEO

Zima i trzaskający mróz mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem dla osób bezdomnych. Wiele z nich próbuje ochronić się przed zimnem na klatkach schodowych, w piwnicach, ogródkach działkowych, wiatach, czy też pustostanach. Widząc takie sytuacje, nie przechodźmy obojętnie i reagujmy! Jak możemy pomóc?

📢 Tak wyglądał zwykły dzień w Myszkowie. Zobaczcie stare zdjęcia miasta z XX wieku. Tak zmieniał się Myszków i sąsiednie osady

Zobaczcie archiwalne zdjęcia Myszkowa - tak wyglądał zwykły dzień w Myszkowie XX wieku. Tak zmieniło się miasto i sąsiednie osady na przestrzeni kolejnych dziesięcioleci. Prezentujemy zdjęcia z różnych okresów minionego stulecia. Poznajecie te miejsca? Sprawdźcie w galerii.

📢 Najśmieszniejsze memy o Świętym Mikołaju. 6 grudnia prezenty dostaną tylko grzeczne dzieci. A jak uniknąć rózgi?

6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Zobaczcie najśmieszniejsze memy o Świętym Mikołaju. Kto dostanie prezenty? Czy otrzymają je tylko grzeczne dzieci, a jak uniknąć rózgi? Zobaczcie memy i uśmiechnijcie się!

📢 Boże Narodzenie w PRL-u. Zobacz, jak kilkadziesiąt lat temu wyglądały przygotowania świąteczne i spędzano ten wyjątkowy czas

Boże Narodzenie w PRL-u kojarzyło się z długimi, przedświątecznymi kolejkami w sklepach, w których i tak brakowało wielu potrzebnych produktów. Każdy liczył jednak na to, że w końcu uda mu się coś nabyć, choć oznaczało to nieraz wielogodzinne oczekiwanie przed sklepowymi budynkami. Na targowiskach kupowano choinki, z jakimi przemieszczano się środkami komunikacji publicznej, wypełnionymi po brzegi mieszkańcami miast i wiosek. Przygotowania do świąt były widoczne wszędzie, nawet na osiedlowych podwórkach, gdzie na przykład trzepano dywany. Z okien mieszkań oraz klatek schodowych rozchodziła się woń przyrządzanych potraw wigilijnych, a także pieczonych ciast. Prano firanki, zasłony i pościele, pastowano podłogi, ścierano kurze, a nawet odsuwano wszystkie meble, by wysprzątać dokładnie każdy zakamarek. W Wigilię zaś ubierano choinki, które po raz pierwszy połyskiwały w świetle umieszczonych na nich lampek dopiero w czasie wieczerzy. Przygotowania do świąt oraz obchodzenie Bożego Narodzenia w czasach PRL-u odbywały się w niełatwych warunkach i okolicznościach, jednak miały one swój wyjątkowy oraz niepowtarzalny klimat. Zobacz, jak to było kilkadziesiąt lat temu!

📢 Horoskop dzienny na środę, 29 listopada 2023. Jaka będzie środa? Sprawdź horoskop zodiakalny wróżki Estery i przygotuj się

Horoskop dzienny na środę, 29 listopada 2023. Jaka będzie środa? Sprawdź horoskop zodiakalny wróżki Estery i przygotuj się na nowy dzień. Horoskop podajemy dla każdego znaku oddzielnie w galerii zdjęciowej.

📢 Justyna Haberka z Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej została Polską Miss 2023!

Justyna Haberka, przewodnicząca Samorządu Studenckiego Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, członkini Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów Akademii WSB została Polską Miss 2023! Finałowa gala odbyła się w miniony weekend we Wrocławiu.

📢 Hokeiści mistrza Polski spotkali się z kibicami na lodowisku na Rynku w Katowicach ZDJĘCIA

W środowe południe 29 listopada hokeiści GKS Katowice pojawili się na lodowisku na Rynku i rozmawiali ze swoimi kibicami. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania mistrzów Polski z fanami hokeja na świątecznym jarmarku.

📢 Autobus Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej zderzył się z busem w Tychach. Dziewięć osób odniosło obrażenia

W godzinach porannych na wysokości ulicy Turyńskiej 100 (droga serwisowa fabryki Fiata) w Tychach miał miejsce wypadek autobusu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej z samochodem marki Volkswagen. 9 osób jest rannych.

📢 Jaworzno: Ewakuacja uczniów i pracowników Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Nastolatek użył gazu pieprzowego w obronie przed starszym kolegą

W środę, 29 listopada w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II przy ulicy Północnej w Jaworznie doszło do nietypowego zdarzenia. Na skutek rozpylenia gazu pieprzowego uczniowie i personel musieli ewakuować się z placówki. Jak doszło do sytuacji? Nastolatek próbował obronić się przed starszym kolegą...

📢 Zagłębie Sosnowiec: Zobaczcie zdjęcia nowej murawy na boisku w ArcelorMittal Parku

Stan nawierzchni boiska ArcelorMittal Parku, z której korzystają Zagłębie i Raków Częstochowa, był dramatyczny. Firma zajmująca się jej pielęgnacją właśnie przeprowadza generalny remont. Zobaczcie zdjęcia z kładzenia nowej murawy.

📢 Dworzec w Dąbrowie Górniczej po remoncie znów się zmienia i będzie miał nowych lokatorów. Kto się tutaj przeprowadzi?

Dworzec kolejowy w śródmieściu Dąbrowy Górniczej został otwarty po gruntownym remoncie na początku października tego roku. Pasażerowie korzystają już ze wszystkich udogodnień. Teraz przyszedł czas na kolejne zmiany. Zgodnie z umową miasta z PKP do dworcowych pomieszczeń wprowadzi się wkrótce Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości. Przeprowadza się do nowych pomieszczeń z kamienicy przy ulicy 3 Maja.

📢 Prezydent Gliwic odwołał wiceprezydent Ewę Weber ze stanowiska. Kto przejmie jej obowiązki? Adam Neumann stracił zaufanie do zastępczyni

Prezydent Gliwic Adam Neumann odwołał wiceprezydent Ewę Weber ze stanowiska. Swoją decyzję uzasadnia brakiem zaufania do swojej zastępczyni. Kto przejmie jej obowiązki?

📢 ZG Sobieski – cztery ofiary śmiertelne po wypadku w kopalni w Jaworznie. Przyczyny wyjaśni Urząd Górniczy i Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu

28 listopada w Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie doszło do tragicznego wypadku. Rozerwany został rurociąg podsadzkowy podczas napełniania go wodą. Zginęły cztery osoby. W mieście ogłoszono żałobę. - Przekazujemy głębokie wyrazy współczucia dla rodzin i kolegów zmarłych górników – mówi Marcin Maślak, rzecznik prasowy Tauronu Wydobycie. Przyczyny zdarzenia wyjaśniają Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach oraz Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu.

📢 W Sosnowcu znikają znane w całej Polsce budynki i obiekty. Nie ma już Expo Silesia, Szkieletora i King Crossa

Takiego Sosnowca już nie ma. Trochę szkoda, bo te budowle przez lata kojarzone były właśnie z tym miastem. Może, gdyby historia potoczyła się nieco inaczej, do dziś moglibyśmy z nich korzystać, do dziś służyłyby mieszkańcom i gościom. Stało się jednak inaczej. Z mapy Śląskiego i Zagłębia zniknęły ostatnio m.in. słynny Szkieletor, Expo Silesia, biurowiec Silmy i centrum handlowe King Cross, jedno z pierwszych w naszym województwie.

📢 Najmodniejsze paznokcie na zimę 2023. Te wzory i kolory wpisują się w najnowsze trendy w manicure. Zobacz, co obecnie jest na topie!

Najmodniejsze paznokcie na zimę 2023 prezentują dużą różnorodność i oryginalność, co wskazuje na ogromną kreatywność twórców manicure. Spośród wielu motywów każda kobieta na pewno znajdzie ten najbardziej odpowiadający jej preferencjom. Pomysłowość w wykorzystaniu rozmaitych motywów, a także ich łączeniu daje niesamowite efekty, dzięki czemu paznokcie wyglądają niezwykle zjawiskowo. Modne w tym sezonie wzory oraz kolory wpisują się w najnowsze trendy w manicure, które obecnie opierają się przede wszystkim na tematyce zimowej. W miejsce kolorowych i pastelowych paznokci – jakie cieszyły się popularnością w okresie wiosenno-letnim, a nawet jesiennym – wchodzą stonowane oraz ciemniejsze barwy. Na topie będzie też łączenie ich z bielą, a także kontrastowe umieszczanie na nich jasnych motywów. Wśród modnych rozwiązań znajdą się też srebrzyste i brokatowe akcenty, a także takie barwy jak popularny o każdej porze roku beż bądź pudrowy róż. Wśród wzorów będą królować śnieżynki, gwiazdki czy sweterki. Zimowe manicure sporo czerpią również z motywów świątecznych, które w najbliższych tygodniach staną się tymi najbardziej rozchwytywanymi przez miłośniczki sezonowych form. Wraz z nimi na paznokciach zagoszczą czerwień, zieleń oraz bordo, a także detale z mikołajami, choinkami, gałązkami, reniferami i kratami. Zobacz, jakie są najpopularniejsze formy zimowych paznokci oraz sprawdź, co jest obecnie na topie!

📢 Otwarcie nowego Kauflandu w Katowicach. Koło Szczęścia i inne niespodzianki. Wiemy, co będzie można wygrać. Otwarcie już w czwartek

Trzeci sklep sieci Kaufland zostanie otwarty w Katowicach Piotrowicach w czwartek, 30 listopada. Na klientów czekać będą liczne atrakcje i oferty promocyjne - nie tylko w dniu otwarcia sklepu, ale aż do soboty, 2 grudnia.

📢 Maja Rutkowski na starych zdjęciach jest nie do poznania. Zobacz, jak się zmieniała żona najsłynniejszego detektywa w Polsce

Maja Rutkowski znana wcześniej jako Plich to kobieta wielu twarzy. Na przestrzeni lat bardzo się zmieniła. Metamorfozie ulegały nie tylko jej uczesania i kolor włosów, ale także i sylwetka. Żona Rutkowskiego w swoich mediach społecznościowych chwaliła się efektami ciężkiej pracy nad zrzuceniem zbędnych kilogramów i wyrzeźbieniem figury.

📢 Oto 10 najbardziej niebezpiecznych dróg w Beskidach. Zimą trzeba tutaj szczególnie uważać!

W Beskidach pada śnieg, miejscami intensywnie. Sytuacja na drogach jest trudna, a w miejscowościach górskich momentami bardzo trudna. Dochodzi do wielu kolizji. Oto 10 najbardziej niebezpiecznych beskidzkich dróg, które zimą lepiej omijać z daleka. KILKNIJ W GALERIĘ!

📢 Niedziele handlowe w grudniu 2023? Co z handlem w wigilię? Sejm podjął decyzję. Wiemy, jakie czekają nas zmiany

Sejmowa Komisja Gospodarki i Rozwoju zatwierdziła projekt ustawy Trzeciej Drogi, wprowadzając zmiany w zakresie handlu w niedziele. To ważna informacja dla wszystkich, którzy planują świąteczne zakupy. Czy niedziele 10 i 17 grudnia 2023 roku nie będą podlegać zakazowi handlu? Czy w związku z nadchodzącą Wigilią 24 grudnia zostanie wprowadzony całkowity zakaz handlu? Znamy szczegóły.

📢 Po tragedii w kopalni do 2 grudnia żałoba w mieście. "Żegnajcie nam nasze jaworznickie chłopy, coście nie wrócili z podziemnej roboty"

W Jaworznie do 2 grudnia żałoba - ogłosił ją prezydent miasta. Od polityków i osób prywatnych płyną kondolencje. Przesłał je Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki. Związki zawodowe odwołały uroczystości barbórkowe. Trwają prace komisji, która stworzy raport z wypadku.

📢 Górnik Zabrze: Łukasz Milik zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego!

Łukasz Milik nie będzie już dyrektorem sportowym Górnika Zabrze. - Potwierdzam. Od 1 grudnia zaczynam trzymiesięczny okres wypowiedzenia - przyznaje sam zainteresowany.

📢 Krótkie i długie paznokcie - dużo wzorów i inspiracji. Eleganckie stylizacje paznokci kwadratowych i w kształcie migdałka 29.11.2023

Paznokcie w kształcie migdałka czy kwadratowe? Długie czy krótkie? Oto 25 pomysłów na wyjątkowe stylizacje paznokci hybrydowych. Jasne kolory, szalone wzory, beżowe bazy, soczyste barwy, jeśli nie możesz się zdecydować tutaj znajdziesz garść inspiracji. Zobacz, jak pomalować paznokcie o różnych kształtach i wybierz idealną stylizację dla siebie.

📢 Te miasta na Śląsku wydają najwięcej pieniędzy. Sprawdź, jakie kwoty wykorzystały samorządy miejskie!

Miasta w Śląskiem z największymi wydatkami z uwzględniono w rankingu ogólnopolskim, udostępnionym przez portal polskawliczbach.pl. Zestawienie przygotowano w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego dla powiatów z 2022 roku. Na ogólnokrajowej liście pierwsze miejsce zajmuje Łeba, mieszcząca się w województwie pomorskim. Dalej znajduje się położona w tym samym regionie Krynica Morska, a następnie Duszniki-Zdrój w dolnośląskim. Na czwartej pozycji mieści się Mielno, znajdujące się w województwie zachodniopomorskim. To w tych polskich miastach odnotowano największe wydatki z budżetu w przeliczeniu na jednego mieszkańca w skali całego kraju. W zestawieniu ogólnopolskim, uwzględniającym 979 pozycji stolica naszego regionu znajduje się w pierwszej rankingowej setce, ale spadła tam na 52 miejsce z zajmowanego rok wcześniej 37. Pierwszy z ośrodków miejskich, mieszczących się w Śląskiem widnieje na ogólnopolskiej liście pod numerem 48, zaś następnym są Katowice. Warto dodać, że w rozpoczynającej ranking setce polskich miast większość z nich stanowią te, które położone są w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, dolnośląskim i mazowieckim. Jeśli chodzi o liczbę ośrodków, reprezentujących nasz region, to znajdziemy tam dokładnie 6 miast. Sprawdź, jakiej wysokości kwoty w przeliczeniu na jednego mieszkańca wydały samorządy miejskie w 2022 roku!

📢 Złota Setka Przedsiębiorstw Województwa Śląskiego 2022. Oto wyróżnione przez nas firmy. Warto z nich brać przykład!

Za nami pierwsza edycja rankingu Złota Setka Przedsiębiorstw Województwa Śląskiego 2022. Podczas uroczystej gali w Muzeum Śląskim w Katowicach pokazaliśmy firmy, które nie tylko osiągają świetne wyniki finansowe, ale i dbają o załogę, a także działają na rzecz lokalnej społeczności. Wyróżnieni wielokrotnie powtarzali: chcielibyśmy, żeby doceniono nas również za rok.

📢 W(u)padki na gali Złotych Masek w Operze Śląskiej. Dwie nagrodzone osoby wpadły do... orkiestronu

W poniedziałek 27 listopada, w odnowionym gmachu Opery Śląskiej w Bytomiu odbyła się gala wręczenia Złotych Masek - nagród dla najlepszych artystów i artystek minionego sezonu teatralnego w województwie śląskim. W tym roku sztuka zeszła jednak na dalszy plan ze względu na wypadki, którym uległy dwie nagrodzone osoby. Na skutek wpadnięcia do orkiestronu, czyli kanału dla orkiestry znajdującego się poniżej poziomu sceny, jedna z nich trafiła do szpitala. Dyrekcja tłumaczy, że to nieszczęśliwe wypadki, a niektórzy z uczestników pytają, kto poniesie odpowiedzialność. Okazuje się również, że to nie pierwsza taka sytuacja w bytomskiej operze.

📢 Pomnik "wyzwolicieli" po ponad 70 latach zniknął z centrum Chorzowa. Wciąż nie ma pewności, czy była to mogiła

W sobotę 25 listopada z Parku Hutników w Chorzowie usunięto pomnik upamiętniający żołnierzy Armii Czerwonej, który przez ponad 70. lat stał między Pałacem Ślubów a dziedzińcem kamienicy przy ul. Powstańców. Monument został przeniesiony na cmentarz w Chorzowie Starym, gdzie znajdują się groby radzieckich żołnierzy. Pomnik w rejestrze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego figuruje jako grób wojenny, jednak badania geofizyczne georadarem GPR, wykonane na zlecenie Urzędu Miasta Chorzów wykazały, że na terenie parku nie było ludzkich szczątków.

📢 Oto jak mieszkają Meghan Markle i książe Harry z dziećmi. Rezydencja w Kalifornii robi wrażenie [ZDJĘCIA] 29.11.2023

Tak wygląda codzienne życie Meghan Markle i księcia Harrego. Gdzie mieszka Meghan Markle i książę Harry? Oto jak żyja na co dzień. Ile łazienek ma ich rezydencja? Sprawdź poniżej! Będziesz w szoku. Para ceni sobie prywatność, jednak chętnie publikują zdjęcia na swoich kontach społecznościowych. Zobacz jak mieszkają i żyją Meghan i Harry.

📢 Takie emerytury będą w grudniu 2023. Będzie spore zaskoczenie! Najnowsze wyliczeni brutto/netto. Kto dostanie dodatkowe pieniądze? 29.11

Oto jakie emerytury będą w grudniu 2023. Sprawdź najnowsze wyliczenia. Będą spore zaskoczenia? Emeryci w grudniu dostaną wyjątkowy prezent pod choinkę. Dokładnie chodzi o rewaloryzację. Ile pieniędzy wpłynie na konta emerytów? Najnowsze dane. Zobacz, o ile wyższą emeryturę otrzymasz. Sprawdź szczegóły!

📢 Tak wyglądały powojenne Katowice. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia miasta ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego

Zobaczcie zdjęcia powojennych Katowic. To rzadko publikowane zdjęcia miasta z lat 1947-1950. Na zdjęciach widać rynek, ul. 3 Maja, Powszechny Dom Towarowy, a także halę mięsną, którą wyburzono w 1962 roku.

📢 Tak Dąbrowa Górnicza wyglądała 50 lat temu! Miasto było jednym wielkim placem budowy. Powstawała wtedy Huta Katowice

Dąbrowa Górnicza w latach 70. minionego wieku wyglądała zupełnie inaczej. Wraz z budową Huty Katowice miasto przeszło całkowitą metamorfozę. Stare kamienice musiały czasem ustąpić miejsca nowym osiedlom. Powstawały nowe drogi, szkoły, ośrodki zdrowia i sklepy. To, co wówczas działo się w mieście możecie dziś zobaczyć na zdjęciach.

📢 Górnicy na archiwalnych zdjęciach. Jak zmieniła się praca w górnictwie? Zobaczcie kopalnie, przodki i więcej na starych zdjęciach

Śląsk to region w Polsce, który od wieków ściśle związany jest z górnictwem, a szczególnie wydobyciem węgla. Historia pracy w kopalniach na tym obszarze sięga głęboko w przeszłość, o wiele głębiej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przemysł górniczy na Śląsku stanowił fundament gospodarczy i społeczny regionu, kształtując jego tożsamość na przestrzeni lat. Na archiwalnych zdjęciach możemy zobaczyć jak zmieniała się praca górników. Przecież wraz z postępem czasu i rozwojem technologicznym, kopalnie przeszły metamorfozę, wprowadzając nowoczesne maszyny i sprzęt, które miały ułatwić i zautomatyzować proces wydobycia. Zobaczcie zdjęcia z pracy pod ziemią, kopalni i innych...

📢 GKS Tychy - Termalica Nieciecza ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Tyszanie odrobili dwubramkową stratę i strzelili dwa gole w doliczonym czasie!

W poniedziałek 27 listopada 2023 r. w ostatnim meczu 16. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy wygrał z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 3:2 (0:2). Gospodarze zdobyli dwie bramki w doliczonym czasie! Zobacz ZDJĘCIA ze stadionu przy Edukacji.

📢 Cała Dąbrowa Górnicza w przebudowie. Powstają ronda, drogi, chodniki i ścieżki rowerowe. Finał prac coraz bliżej

W Dąbrowie Górniczej w przebudowie nadal są główne drogi, prowadzące przez miasto. Kierowcy muszą uważać na zmiany w organizacji ruchu i zwężenia. Drogowcy spieszą się, bo wszystko ma być gotowe, zgodnie z deklaracjami lokalnych władz, do końca tego roku. Co zatem dzieje się teraz w mieście? Gdzie są utrudnienia?

📢 Rafał Musioł: Wielka tajemnica urodzin Górnika Zabrze

  • Pięć lat temu, o tej porze roku, już szykowano się do uroczystej gali, godnej czternastokrotnych mistrzów Polski. Pomysłów było mnóstwo, a kibice czuli, że uczestniczą w czymś wyjątkowym. Teraz panuje cisza - pisze Rafał Musioł, redaktor działu sportowego Dziennika Zachodniego.

📢 Ruch Chorzów - Korona Kielce ZDJĘCIA KIBICÓW Wielkie rozczarowanie fanów Niebieskich na trybunach Stadionu Śląskiego

W niedzielę 26 listopada 2023 roku w meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Ruch Chorzów grał na Stadionie Śląskim z Koroną Kielce. To był trzeci mecz Niebieskich w „Kotle Czarownic”. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW!

📢 Na os. Tysiąclecia w Katowicach nielegalnie wycięto drzewa. Jest nagroda za wskazanie sprawcy

W ubiegłym tygodniu na os. Tysiąclecia w Katowicach, bez zezwolenia, wycięto dwie piętnastoletnie choinki. Dewastacji zieleni dokonano obok bloku przy ul. Tysiąclecia 15. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast", na terenie której doszło do nielegalnej wycinki, zgłosiła sprawę na policję i do prokuratury, a Michał Marcinkowski, prezes spółdzielni, wyznaczył z własnych środków nagrodę za wskazanie sprawcy w wysokości 2000 złotych.

📢 Ogłoszenia z klatek schodowych. Życie w bloku może zaskoczyć. Tak dziś komunikują się lokatorzy. Zobaczcie najśmieszniejsze teksty!

Klatka schodowa w bloku mieszkalnym to miejsce, gdzie krzyżują się losy różnych mieszkańców. Często pełni ona rolę centrum informacyjnego dla lokalnej społeczności. Pojawiają się tu ogłoszenia, informacje i prośby, wywieszane na tablicy. Niektóre z nich to prawdziwe perełki i potrafią wywołać uśmiech na twarzy. Zobaczcie sami!

📢 Słowa po śląsku, które rozbawiają internautów do łez! Harynki, fusy i szczyrkanie to dopiero początek... Poznajcie TOP 11!

Internauci lubią śmiać się z regionalnych gwar. W sieci aż roi się od memów i śmiesznych obrazków z kaszubskimi, góralskimi czy krakowskimi słowami w roli głównej. Tym razem na świecznik wzięli Śląsk i ślonską godkę! Które słowa bawią ich najbardziej? Zobaczcie listę 11 propozycji! Znacie je wszystkie?

📢 Dom Wczasowy Halny w Wiśle. Kiedyś popularny ośrodek wypoczynkowy, dziś całkowita ruina. Zobaczcie sami... ZDJĘCIA

Dom Wczasowy Halny był przed laty bardzo popularnym ośrodkiem wypoczynkowym w Wiśle. W ofercie obiektu, oprócz noclegów, mieściła się między innymi jadalnia z regionalną kuchnią, kawiarnia z salą dyskotekową i zadaszone miejsce na ognisko. Dziś po dawnej świetności nie zostało już nawet wspomnienie.

📢 Willa dyrektora Huty Batory w Chorzowie. Jak wygląda od wewnątrz? Byliśmy w środku! Zobaczcie

W ramach II urodzin Muzeum Hutnictwa w Chorzowie była wyjątkowa okazja do zwiedzenia byłej willi dyrektorów Huty Batory. Obecnie budynek należy do firmy Zarmen, która dokonała jego kompleksowej rewitalizacji. Ten wyjątkowy budynek z początku XX wieku kryje w swoim wnętrzu wiele tajemnic - między innymi secesyjne witraże i stylizowane grzejniki.

📢 Tragiczny wypadek w kopalni Sobieski w Jaworznie. Czterech górników nie żyje. Premier Morawiecki złożył kondolencje rodzinom ofiar

O 20.35 zakończyła się akcja ratunkowa w ZG Sobieski - poinformował Marcin Maślak, rzecznik prasowy ZG Sobieski w Jaworznie. - Zastępy ratowników dotarły do poszukiwanej trójki górników. Niestety lekarz mógł tylko stwierdzić ich zgon - dodał. Po południu, 28 listopada, w szybie Piłsudski doszło do wypadku.

📢 Gabriel Seweryn nie żyje. Gwiazdor znany z "Królowych Życia" miał 56 lat

Nie żyje Gabriel Seweryn, znany z kilku edycji programu TTV „Królowe życia” projektant futer. Mężczyzna miał 56 lat. Zmarł dziś, 28 listopada, na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Śmierć mężczyzny potwierdziła Ewa Todorov, rzeczniczka Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

📢 Pijany kierowca uderzył w auto i latarnię w Sosnowcu. Okazało się, że to nie wszystkie przewinienia tego mężczyzny

Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie od przypadkowego świadka, z którego wynikało, że kierujący samochodem audi uderzył w zaparkowany pojazd, a następnie w latarnię. Okazało się, że kierowcą był 24-letni mężczyzna, który miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

📢 Memy o andrzejkach co roku bawią użytkowników sieci. Twórcy grafik z dystansem podchodzą do kultywowanych z tej okazji zwyczajów. Zobacz!

Memy o andrzejkach co roku bawią użytkowników sieci, którzy i w tym sezonie chętnie oglądają te zabawne obrazki. Twórcy grafik z dystansem podchodzą do kultywowanych z tej okazji zwyczajów, prezentowanych postaw, a także odwołują się do stereotypowych motywów. Nie da się ukryć, że są one powszechnie znane, w związku z czym odbiór memów jest czytelny, a przedstawione tam treści niejednego internautę bawią do łez. Na grafikach tych widać między innymi odniesienia do zabaw we wróżby oraz magiczne sztuczki, a także nawiązania do dotyczących ich przesądów. Autorów śmiesznych obrazków zainspirowały również andrzejkowe stroje, gadżety i przygotowywane specjalnie na tę okazję wystroje miejsc, w jakich odbywają się imprezy oraz spotkania. Chociaż znane sprzed lat tradycje, związane z wróżbami i przebraniami nie są już w takim stopniu popularne, to jednak nie brakuje miejsc, gdzie można w ten sposób spędzić wieczór oraz noc z okazji święta liturgicznego świętego Andrzeja Apostoła. Zobacz najzabawniejsze memy o andrzejkach oraz uśmiechnij się!

📢 Ruch Chorzów znów w czołówce. Lech, Legia i Wisła Kraków na podium. TOP 10 meczów z największą frekwencją

Od piątku do poniedziałku odbywały się mecze 16. kolejki PKO Ekstraklasy i Fortuna 1. Ligi. Najwięcej kibiców obejrzało ligowy klasyk czyli Lech Poznań - Widzew Łódź. Słabo spisujący się Ruch znów przyciągnął na Stadion Śląski sporą publikę. Zobacz na ZDJĘCIACH listę TOP 10 najlepszych frekwencji w Polsce, 24-27.11.2023 r.

📢 To tajne kody do twojego telefonu. Te sztuczki sprawią, że odkryjesz nowe funkcje smartfona z Androidem. Sprawdź TOP 15 najlepszych tricków

Chcesz zyskać dostęp do ukrytych funkcji swojego telefonu? To nietrudne, o ile znasz tajne kody do smartfona, które pozwolą odblokować kilka ciekawych funkcji? Smartfony ma niemal każdy z nas, ale niewiele osób wie, jak i gdzie wpisać odpowiednie kombinacje liczb w znaków, by odblokować dodatkowe informacje i możliwości o swoim telefonie.

📢 W domu Theodora Kalidego w Chorzowie powstanie filia muzeum. „Budynek wymaga generalnego remontu”. O jego wykorzystaniu mówi się od dawna

W domu Theodora Kalidego w Chorzowie ma powstać filia Muzeum Hutnictwa. Obecnie ku końcowi zmierza przetarg na wykonanie dokumentacji niezbędnej do adaptacji tego miejsca. Wymaga ono generalnego remontu. W środku zostanie m.in. odtworzone wnętrze mieszkania hutniczego z XIX wieku. "Szacunkowe koszty są na poziomie 2-3 milionów złotych" - mówi Andrzej Kotala prezydent Chorzowa. Pomysł na rewitalizację tego miejsca nie jest jednak nowy.

📢 Co na zimę zamiast czapki? Te modne zamienniki sprawią, że będziesz wyglądała młodo i pięknie. Propozycje dla pań w każdym wieku

Co nosić zamiast czapki zimą? Oto super modne zamienniki nakryć głowy. Spodobają się seniorkom i młodym kobietom. Zobacz nasze propozycje.

📢 Twoja data urodzenia mówi więcej niż sądzisz! Sprawdź, jaką jesteś cyfrą w numerologii i co ona oznacza

Data urodzenia może o nas powiedzieć więcej niż sądzimy. To jaką jesteśmy cyfrą, wiele mówi o naszym zachowaniu, życiowych priorytetach czy powołaniu zawodowym. Zobacz co data urodzenia mówi o Tobie, Twoich związkach i relacjach ze światem. Odpowiednio potraktowana może okazać się ciekawym studium wad i zalet, wsparciem dla talentów czy w trudnych relacjach.

📢 Zuzanna Górecka i Zbigniew Bartman - tak mieszkają i żyją na co dzień. Siatkarska miłość po prostu kwitnie

Zuzanna Górecka to jedna z najpiękniejszych siatkarek świata, Zbigniew Bartman to były reprezentant Polski. Razem tworzą najgorętszą parę w polskiej siatkówce. Tak żyją, mieszkają i spędzają razem czas Zuzia Górecka i Zbigniew Bartman - zobaczcie w naszej galerii zdjęć!

📢 Książę Jan Lubomirski - 100 komnat i 10 tys. mkw. Zobaczcie wnętrza jego zamku w Lubniewicach

W takim zamku mieszka książę Jan Lubomirski-Lanckoroński. To posiadłość w Lubniewicach, nad jeziorem Lubiąż w Lubuskiem. Gmach ma 100 komnat, które zajmują 10 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni! Przy zamku jest 10-hektarowy park, a po drugiej stronie jeziora pałac. Zobaczcie, jak wyglądają wnętrza zamku książąt Lubomirskich w Lubniewicach.

📢 Bożonarodzeniowy Jarmark na rynku w Katowicach. Karuzele, pierniki, miody i iście świąteczna atmosfera! ZDJĘCIA

Magia wypełniła rynek w Katowicach, gdzie w ramach corocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego można doświadczyć prawdziwej atmosfery świąt. W ostatnich dniach lokalni rzemieślnicy i artyści prezentują swoje wyjątkowe dzieła: pierniki, ozdoby, miody, dekoracje do domu... Zobaczcie sami, co można tu znaleźć!

📢 Andrzejki 2023. Życzenia imieninowe dla Andrzeja. Krótkie i dłuższe wierszyki oraz rymowanki. Zobacz najlepsze propozycje!

Życzenia imieninowe na andrzejki 2023. Już 30 listopada wypadają imieniny Andrzeja! Szukasz z tej okazji najlepszych życzeń? Przychodzimy z pomocą! Przygotowaliśmy krótkie i długie życzenia imieninowe, które możesz wysłać zarówno członkowi rodziny, koledze z pracy czy chłopakowi. Wierszyki, wiadomości sms i wszystko czego potrzebujesz z tej okazji. Zajrzyj do naszej galerii!

📢 Zima zawitała do Polski. Pierwszy śnieg już za nami. Zobaczcie najlepsze memy! 28.11.2023

W ostatnich dniach pogoda mocno dała się we wszystkim we znaki, a zwłaszcza kierowcom. Problemem były nie tylko śnieg, który przykrył pojazdy, ale również śliska, zamarznięta nawierzchnia. Internauci są czujni i jak zwykle przygotowali całą serię memów z tej okazji.

📢 Niezwykły kot z Rybnika. Był bezdomny, walczył o życie. Dziś odwiedza dzieci, by pokazać im, że zwierzęta też czują

Jest szczęśliwy i spełnia się w swojej roli. Kot Gustaw - bo o nim mowa - to podopieczny Fundacji Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią z Rybnika, który stał się jego bardzo ważną częścią. Dziś dostojny kocur pomaga w edukowaniu najmłodszych oraz uwrażliwianiu dzieci i młodzieży na potrzeby, a także krzywdę zwierząt. Sam bowiem przeszedł bardzo długą drogę, by wreszcie znaleźć kochający dom, bo trafił w ręce jednej z wolontariuszek. Poznajcie niezwykłego kota z Rybnika!

📢 Ślonsko godka. Poznaj 13 słów, które bawią do łez. Co to jest haja i wihajster? My wiemy, a Wy? Sprawdźcie!

Gnaty, hercklekoty, kibel... Internauci nie mają litości dla ślonskiej godki. To tylko kilka z propozycji najśmieszniejszych słów, które podali. Zobaczcie pełną listę 13 najzabawniejszych! Znacie je wszystkie? Podajcie swoje propozycji!

📢 Fantastyczne zdjęcia Dąbrowy Górniczej z lotu ptaka. Tak miasto wyglądało w 2015 roku!

Dąbrowa Górnicza to największe miasto w Śląskiem i dziesiąte pod względem powierzchni w całej Polsce. Składa się z wielu dzielnic, a także terenów zielonych, stale się rozwija i zmienia z każdym rokiem. Tym bardziej niesamowicie prezentują się zdjęcia miasta z lotu ptaka, wykonane w 2015 roku.

📢 Pogoria Morsuje powitała zimę. Zobaczcie zdjęcia z pierwszej naprawdę mroźnej kąpieli

Pierwszy - lekki jeszcze - atak zimy najbardziej ucieszył wielbicieli lodowatych kąpieli. Członkowie stowarzyszenia Pogoria Morsuje z Dąbrowy Górniczej bawili się w niedzielę w świetnych humorach. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania.

📢 Barbórka 2023. Akademia Barbórkowa w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach. Przed górnictwem stoją wielkie wyzwania. ZDJĘCIA

W poniedziałek 27 listopada, w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach odbyła się tradycyjna już Akademia Barbórkowa. Były podziękowania, wręczenie odznaczeń i podsumowanie mijającego roku. - Dla Głównego Instytutu Górnictwa był to szczególny rok, ponieważ otrzymaliśmy status państwowego instytutu badawczego - mówił Stanisław Prusek, dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa.

📢 Świąteczne dekoracje z szyszek DIY. Najmodniejsze ozdoby na Boże Narodzenie. Wykorzystaj szyszki do pięknych bożonarodzeniowych dekoracji

Własnoręcznie zrobione świąteczne ozdoby z szyszek są teraz na topie. To świetny pomysł na tanie dekoracje zero waste. Bożonarodzeniowe wianki, lampiony czy ozdoby na choinkę z szyszek to świetny pomysł na ekologiczne i klimatyczne udekorowanie mieszkania albo domu. Wystarczy niewiele, żeby stworzyć piękne świąteczne ozdoby za grosze. Podpowiadamy, jak pomysłowo wykorzystać szyszki do bożonarodzeniowych dekoracji DIY.

📢 Co dziś na obiad? Podpowiadamy! 15 prostych przepisów na pyszne obiady. Wypędź nudę z kuchni i zaskocz domowników nowymi daniami

W dzisiejszym zabieganym świecie, przygotowanie smacznego i urozmaiconego obiadu może być wyzwaniem. Codzienne obowiązki, praca i szybkie tempo życia sprawiają, że często sięgamy po te same sprawdzone dania. A co gdybyśmy spróbowali czegoś nowego? Oto 15 prostych pomysłów na pyszne obiady, które wyrwą Cię z rutyny kulinarnego życia. Sprawdźcie!

📢 Oto najśmieszniejsze MEMY o kotach. To władcy naszych domów, kochane sierściuchy. Trudno się nie śmiać z ich rządów ZOBACZCIE

Najlepsze MEMY o kotach. Memy o kotach podbijają sieć. Tylko właściciele czworonogów zrozumieją fenomen tych czworonożnych futrzaków. Chyba żadne inne zwierzę nie zapewni Ci codziennie tylu wrażeń, co kot. Zobaczcie najśmieszniejsze memy o kotach. Rozbawią Was do łez!

📢 Stroik świąteczny na stół – wyjątkowe wzory bożonarodzeniowych dekoracji. Piękne świąteczne ozdoby w eleganckim stylu od florystów

Stroik świąteczny na stół to piękny element bożonarodzeniowego wystroju domu. Wigilijne dania i wypieki będą smakować wyjątkowo na elegancko udekorowanym blacie. Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, żeby wspólnie pobiesiadować. Dlatego przystrajając mieszkanie na święta, nie możemy zapomnieć o klimatycznej oprawie stołu. Podpowiadamy, jaki stoik na stół wybrać na Boże Narodzenie 2023, żeby zachwycił domowników i gości.

📢 Ile zarabiają pracownicy kolei? Publikujemy raport płacowy. Sprawdź ile zarabia maszynista, konduktor i kasjer

Maszynista, konduktor, dróżnik - zawody wykonywane w ramach sektora kolejowego niosą za sobą dużą odpowiedzialność. Sprawdziliśmy, jak kształtują się pensje ludzi odpowiedzianych za bezpieczeństwo milionów podróżujących pociągami Polaków. Przedstawione dane pochodzą z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń i ukazują średnią zarobków.

📢 Maraton Komandosa to wyzwanie dla najtwardszych z twardych. Zobaczcie ZDJĘCIA i WYNIKI ze słynnego biegu w Lublińcu

42,2 km w pełnym umundurowaniu po leśnych drogach. W sobotę 25 listopada w Lublińcu odbył się kolejny Maraton Komandosa. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

📢 Najmodniejsze paznokcie na andrzejki 2023. Wzory i kolory wpisują się w jesienno-zimowe trendy w manicure. Zobacz i zainspiruj się!

Najmodniejsze paznokcie na andrzejki 2023 to ogromny wybór spośród rozmaitych motywów, dzięki którym manicure może stać się niezwykle oryginalny oraz kreatywny. Proponowane na imprezy andrzejkowe wzory i kolory wpisują się równocześnie w jesienno-zimowe trendy, w jakich dominują charakterystyczne dla tej pory roku barwy, a także detale. Możliwości ich wykorzystania oraz łączenia jest mnóstwo, w związku z czym wystarczy odrobina wyobraźni, by zdobienia stały się pomysłowe i nieprzeciętne. Warto skorzystać z różnorodnych motywów, bowiem unikatowy manicure podkreśla indywidualną kobiecą stylizację, a poza tym może okazać się świetnym sposobem na jej urozmaicenie. Na andrzejkowych paznokciach na pewno nie zabraknie elementów brokatowych, które podkreślą specjalnie przygotowaną na tę noc stylizację. Pojawią się kolory ciemne oraz wyraziste, takie jak na przykład bordo, fiolet, czerń, granat czy zieleń. Klasyczna czerwień także zagości na kobiecych paznokciach, bowiem barwa ta niezmiennie pozostaje na topie. Wśród wzorów królować będą wszelkie linie, łuki i kropki, zaznaczone zazwyczaj brokatowymi akcentami w kolorze złotym albo srebrnym. Zgodnie z trendami jesiennymi, w andrzejkowym manicure znajdzie się miejsce również dla jasnych oraz pastelowych odcieni, a także takich barw jak brąz, beż, biel i delikatny róż. Nie zabraknie też motywów roślinnych, a paznokcie pokryją zarówno lakiery błyszczące, jak również matowe. Zobacz najciekawsze propozycje oraz zainspiruj się!

📢 Żyć jak pies z kotem, znacie to? MEMY i śmieszne obrazki pokażą Wam, jak to właściwie jest! Zobaczcie i podrzućcie swoim współlokatorom!

"Żyć jak pies z kotem" to popularne przysłowie, które odnosi się do harmonijnej współpracy lub wspólnego życia dwóch różnych osób lub grup, które pomimo różnic potrafią ze sobą dobrze funkcjonować. Wyrażenie to odnosi się często do przyjaźni lub relacji partnerskich, gdzie dwie różne jednostki znajdują sposób, aby żyć razem w zgodzie, pomimo ewentualnych różnic czy sprzeczności. Zobaczcie, jak udaje się to w rzeczywistości psom i kotom. Przygotowaliśmy dla Was memy i śmieszne obrazki, które rozbawią Was do łez!

📢 Katowice dołączają do kampanii „Dobro za Dobro". Ofiarowane Ukraińcom przez Polaków dobro zaowocowało i do dzisiaj zbiera plony

Wystartowała kampania „Dobro za dobro”, która podkreśla, że zarówno Polacy, jak i Ukraińcy, którzy uciekli do Polski, zyskali po 24 lutego 2022 roku. Sąsiedzi zza wschodniej granicy znaleźli w kraju nad Wisłą bezpieczny dom, a Polska dzięki ich obecności odniosła duże korzyści. Kampania obejmuje zasięgiem 7 miast wojewódzkich: Białystok, Kraków, Lublin, Łódź, Rzeszów, Wrocław oraz Katowice.

📢 11 fantastycznych atrakcji Świeradowa-Zdroju. Propozycje dla miłośników przyrody, tajemnic i... wypieków. Cennik, godziny otwarcia i mapy

Położony w województwie dolnośląskim Świeradów-Zdrój ma wszystko, czego potrzeba idealnej wakacyjnej destynacji – cudowne krajobrazy, góry i miejsca pełne rozrywek. Patrząc na listę miejsc wartych do odwiedzenia w okolicach miasta, można łatwo się pogubić – dlatego przygotowaliśmy listę 11 najciekawszych atrakcji Świeradowa-Zdroju. Znajdziecie tam propozycje dla miłośników przyrody, tajemnic i... wypieków.

📢 PLEBISCYT SPORTOWY 2023. Głosowanie rozpoczęte! Wciąż możesz zgłosić swoich kandydatów do nagród

Rozpoczęliśmy kolejną edycję Plebiscytu Sportowego. Jak w ubiegłych latach nagrody zostaną przyznane najpierw w każdym mieście i powiecie, później w skali województwa, a następnie w wielkim ogólnopolskim finale. Partnerem Plebiscytu Sportowego 2023 jest ORLEN - największy sponsor polskiego sportu zawodowego i amatorskiego.

📢 PLEBISCYT EDUKACYJNY Emocje rosną - rozpoczęło się głosowanie w finale wojewódzkim! Sprawdź aktualny ranking i głosuj na swoich faworytów

Nasz wielki plebiscyt edukacyjny nabiera tempa! W poniedziałek, 27 listopada rozpoczął się wojewódzki etap głosowania. Potrwa do 8 grudnia. Sprawdź, jak przebiega głosowanie i wspólnie wybierzmy najbardziej charyzmatycznych i lubianych nauczycieli oraz placówki polecane przez uczniów i ich rodziców.

ZOBACZ KONIECZNIE

od 16 lat
Wideo

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni