"Przegrałyśmy wygrany mecz" - Polki znalazły swoje pogromczynie na ME

RH
23.08.2019 lodz.mistrzostwa europy w siatkowce kobiet polska 2019 mecz polska -slowenia..na zdj. smarzek-godeknz. siatkowka kobiet , mecz , mistrzostwa europy , siatkarki , siatkarka fot.krzysztof szymczak/polska press *** local caption *** lodz dziennik lodzki Krzysztof Szymczak
Polskie siatkarki na mistrzostwach Europy w pełnym zwrotów akcji mecze uległy Belgijkom 3:2.

Dotąd Polki nie stanęły jeszcze naprzeciw rywalek, które miarodajnie zweryfikowałyby ich poziom. Podopieczne Jacka Nawrockiego odprawiły z kwitkiem Słowenię, Portugalię i Ukrainę, tym samym gwarantując sobie udział w 1/8 finału już przed starciami z Belgią i Włochami.

Już od pierwszego punktu, zdobytego przez Magdę Stysiak z lewego skrzydła, Polki ruszyły do ataku. W całym secie było mnóstwo niedokładności, jednak polski blok z Agnieszką Kąkolewską na czele zaważył na wypunktowaniu Belgijek. Niecelna zagrywka Britt Herbots przypieczętowała wynik 20:25 dla biało-czerwonych.

Drugi set mocniej rozpoczęły Belgijki, zmuszając trenera Nawrockiego do szybkiego sięgnięcia po zmianę i proste, żołnierskie słowa. Polki utrzymywały wysoką koncentrację aż do końcówki seta, kiedy to przy stanie 21:24 miały w rękach piłkę setową. Po festiwalu błędów i niezwykłej ofensywie Belgijek, to one ostatecznie zapisały sobie „oczko” w rubryce setów.

Rozgoryczone Polki w trzeciej partii postanowiły przywrócić sytuację do normy. Mocno na bloku grały Malwina Smarzek-Godek z Kąkolewską. Pierwsza z nich przede wszystkim jednak brylowała pod siatką, przekraczając granicę 20 punktów już w połowie seta. To właśnie za sprawą jej ataku z prawego skrzydła Polki wykorzystały drugą piłkę setową i domknęły set z wynikiem 20:25.

W potencjalnie ostatnim dla siebie secie Belgijki ponownie przycisnęły. Trzy asy serwisowe Marlies Janssens wysunęły je na dwupunktową przewagę. Konsekwentnie do niej dokładały, budując aż sześciopunktową różnicę. 25:21 - takim wynikiem skończył się ostatni set przed tie-breakiem.

W tej części meczu, zgodnie z całym przebiegiem, obie reprezentacje szły łeb w łeb. W bardzo nerwowej końcówce i kilku piłkach meczowych, które znalazły się w rękach Polek , to jednak Belgijki wytrzymały próbę nerwów i odwróciły szalę na swoją korzyść.

Belgia - Polska 2:2 (20:25, 27:25, 20:25, 25:21, 17:15)