Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przemęczeni młodzi mężczyźni mają problemy z płodnością. Zaskakujące wyniki badań

Agata Pustułka
Agata Pustułka
Pixabay
Jedna trzecia Polaków m problem w poczęciu dziecka z partnerką. Wyniki badania opinii publicznej, opracowanego przez Sepharma wskazują, że ponad 36 proc. Polaków stara się obecnie ze swoją partnerką o dziecko. 36 proc. badanych mężczyzn przyznało jednocześnie, że miało problemy z poczęciem dziecka. - Obecnie, w dobie pandemii koronawirusa, pojawia się także coraz więcej badań wskazujących na zwiększenie tego problemu w najbliższej przyszłości - przekonuje Paweł Szczeciński, prezes Zarządu Sepharma Sp. Z. o.o., która przeprowadziła badania.

Badanie opinii Polaków na temat ich płodności zostało zrealizowane na zlecenie Sepharmy w celu ustalenia podejścia mężczyzn w wieku 18-54 lat do zagadnień związanych z ich płodnością. Ogółem 66 proc. ankietowanych przyznało, że posiada dzieci. Jednocześnie 36 proc. mężczyzn wskazało, że obecnie stara się ze swoją partnerką o dziecko. Najczęściej deklaracje te padały ze strony mężczyzn w wieku 23-34 lat (44 proc. wskazań) oraz 35-44 lat (37 proc. wskazań).

Raport z badania opinii publicznej Sepharmy wskazuje, że ogółem jedynie 28 proc. ankietowanych mężczyzn starało się z partnerką o dziecko w ciągu ostatnich 5 lat. Eksperci spółki zwracają jednak uwagę na fakt, że 36 proc. ankietowanych przyznało, że miało problemy z poczęciem dziecka z partnerką. Jednocześnie podkreślają, że najczęściej odpowiedź taka była udzielana w dwóch najmłodszych grupach wiekowych badanych mężczyzn.

Z wyników przeprowadzonego badania widać, że najwięcej problemów z poczęciem dziecka z partnerką zadeklarowali najmłodsi mężczyźni, którzy brali udział w ankiecie, czyli z grup wiekowych 18-24 lata i 25-34 lata. Autorzy badania spodziewali się, że wynik ten będzie raczej charakteryzował starszych mężczyzn. Autorytety medyczne, z którymi współpracuje firma sugerują, że może to być związane z przemęczeniem młodych mężczyzn, będących w większości na początku swojej kariery zawodowej i towarzyszący mu stres. W efekcie ich organizmy są przeciążone, co ogólnie wpływa negatywnie na ich kondycje fizyczną, a w konsekwencji również na płodność. Nie sprzyja temu również niezdrowy tryb życia oraz choroby cywilizacyjne.

- Obecnie, w dobie pandemii koronawirusa, pojawia się także coraz więcej badań wskazujących na zwiększenie tego problemu w najbliższej przyszłości - przekonuje Paweł Szczeciński, prezes Zarządu Sepharma Sp. Z o.o.

Badanie opinii mężczyzn zlecone przez Sepharmę zostało wykonane w na przełomie września i października br. przez SW RESEARCH Agencję Badań Rynku i Opinii. Objęło mężczyzn w wieku 18-55 lat, będących w stałej relacji z partnerką. Zostało zrealizowane metodą wywiadów on-line (CAWI) na próbie 523 respondentów.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera