Przerwa w rozgrywkach ekstraklasy: Ruch, Górnik, Piast i Podbeskidzie nie próżnują

W meczu ligowym Piast wygrał z Zagłębiem 2:1. Wczoraj było 0:0
W meczu ligowym Piast wygrał z Zagłębiem 2:1. Wczoraj było 0:0 Lucyna Nenow
Przerwa ligowa na mecze reprezentacji nie oznacza totalnej laby u naszych zespołów ekstraklasy. Górnik Zabrze, Piast Gliwice i Podbeskidzie rozegrały sparingi, a Ruch Chorzów wystąpi w sobotę w Tarnowie w spotkaniu towarzyskim z okazji 85-lecia miejscowej Unii.

Zabrzanie zagrali z trzecioligowym LZS Piotrówka w nietypowym systemie 4 razy 30 minut i wygrali 5:2. Trener Adam Nawałka dokonał przeglądu kadr. Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją na boisko powrócił Wojciech Łuczak. Zagrał również Tomasz Wełnicki, który w ostatnim czasie również zmagał się z urazem. - Cieszymy się z ich powrotów na boisko, ale obu czeka jeszcze sporo pracy, aby wrócić do optymalnej dyspozycji - podkreślił drugi trener Górnika Bogdan Zając.

W sparingu zagrali, poza juniorami Górnika, również Jonatan Domin i Dominik Kulawiak, 17-letni zawodnicy MOSiR-u Jastrzębie. - To wyróżniający się zawodnicy w rozgrywkach Śląskiej Ligi Juniorów Starszych. Trenowali z nami przez dwa dni. Teraz wracają do siebie, do Jastrzębia, ale na pewno będziemy im się w dalszym ciągu przyglądać - zapowiedział Zając, cytowany przez stronę Górnika.

Podbeskidzie Bielsko-Biała zagrało z czwartą drużyną słowackiej ekstraklasy z Trenczyna. Mecz był podzielony na tercje po 30 minut każda. Górale zremisowali 4:4. W składzie zabrakło Fabiana Paweli, który nabawił się kontuzji w spotkaniu z Widze-wem Łódź, ale zagrał jeszcze w czterech następnych meczach ligowych. Okazało się jednak, że zawodnik ma pękniętą kość piszczelową i z tym urazem biegał po boiskach! Teraz odpocznie 3-4 tygodnie.

Piast miał zagrać w Sigmą Ołomuniec, ale Czesi odwołali sparing ze względu na problemy zdrowotne swych piłkarzy. Gliwiczanie zmierzyli się więc z Zagłębiem Lubin, remisując 0:0. Kibice mieli okazję przywitać wracającego po poważnej kontuzji kolana Wojciecha Kędziorę.