Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przerwy technologiczne na katowickich basenach. Sprawdź, w jakich dniach trzy obiekty zostaną zamknięte

OPRAC.:
Paweł Ćwikliński
Paweł Ćwikliński
Na katowickich basenach zaplanowano konieczne przerwy technologiczne. Baseny w różnych terminach będą zamknięte dla mieszkańców – w pierwszej kolejności Brynów, potem Burowiec i na końcu Zadole. Strefa sucha pozostanie cały czas otwarta.

Katowickie baseny - kiedy przerwy?

Celem przerw technologicznych jest umycie i dezynfekcja niecek basenowych oraz zbiorników wyrównawczych, a także usunięcie wszystkich wad i usterek, których nie da się wykonać przy normalnym funkcjonowaniu basenu m.in. wymiana/uzupełnianie uszkodzonych silikonów i fug, itp. W trakcie przerwy wymieniane są również nieświecące lampy na hali basenowej – do ich wymiany potrzebne jest ustawienie rusztowania. Wszystko to robione jest z uwagi na komfort i bezpieczeństwo klientów basenów.

Pierwszy wyłączony z użytkowania będzie Basen Brynów, którego zamknięcie przewidziano w terminie od 30 stycznia do 19 lutego. Basen Burowiec będzie nieczynny od 27 lutego do 19 marca, a Basen Zadole od 20 marca do 16 kwietnia.

- Terminy przerw technologicznych nie pokrywają się ze sobą i do dyspozycji gości każdorazowo zostaną dwa z trzech basenów. Przerwa na Brynowie zacznie się zaraz po feriach zimowych, więc uczniowie mogą w pełni korzystać z atrakcji wszystkich obiektów w czasie wolnym od szkoły. Infrastruktura sportowa części suchej pozostanie do dyspozycji klientów w trakcie trwania przerw - mówi Tomasz Szpyrka, dyrektor ds. eksploatacji i sprzedaży usług basenowych Katowickich Wodociągów S.A.

Dezynfekcja jest niezbędna

Samo spuszczanie wody potrwa kilka dni, podobnie napełnianie – na każdym obiekcie trzeba wymienić ok. 1000 m³ wody. Zrzut wody z niecek basenowych (a później również ich napełnianie) musi odbywać się we właściwym tempie, żeby powstające zmiany w nieprężeniach nie zachodziły zbyt szybko. Złoża filtracyjne wszystkich filtrów basenowych zostaną najpierw właściwie zdezynfekowane - nie wystarczy filtrów zalać właściwym środkiem dezynfekcyjnym - wymagane jest tutaj zastosowanie odpowiedniej procedury ich dezynfekcji. Na wyniki tych badań trzeba czekać ok. tygodnia. Pozytywne wyniki badań są warunkiem koniecznym do otwarcia niecek basenowych dla klientów.

- Firma, która wybudowała obiekty musi wykonać naprawy gwarancyjne - usunąć usterki i wady, co jest niemożliwe podczas standardowego funkcjonowania basenów. Gruntowna dezynfekcja niecek, szatni czy natrysków jest konieczna raz w roku, by dochować wysokich standardów świadczonych przez nas usług. Wynika to ze stosowania się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego - dodaje Tomasz Szpyrka.

Terminy pokrywają się z datami oddania obiektów do użytku. W przypadku nowo otwartych obiektów, pierwszą przerwę planuje się po sześciu miesiącach. Dlatego otwarte we wrześniu Zadole, będzie nieczynne od 20 marca. To niezbędne procedury zapewnianiające odpowiednie warunki sanitarno-epidemiologiczne.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera