18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Przez śląską ziemię przez wiele lat "przechodziły państwa i systemy"

Jerzy Buzek
Marzena Bugała
Udostępnij:
Nie ma polskiej przyszłości poza wspólną Europą - przekonywał w czwartek podczas konwencji Platformy Obywatelskiej w Chorzowie szef europarlamentu Jerzy Buzek. Podkreślił, że "dziś w Europie nie jest czas na podejrzliwość i wrogość". Zachęcał Polaków do udziału w wyborach.

"Stoimy przed wyborami. Te wybory są szczególne; te wybory to będzie sprawdzian odpowiedzialności każdego z nas, indywidualnej odpowiedzialności, aby po pierwsze - pójść na wybory, a po drugie - aby dobrze wybrać" - mówił szef PE.

"Europa ma swoje problemy; trzeba je rozwiązywać w sposób godny, trzeba je rozwiązywać w duchu porozumienia, współpracy; trzeba mieć umiejętność zawierania koalicji, przerzucania mostów współpracy, współodpowiedzialności. Dzisiaj to nie jest czas w Europie na podejrzliwość i wrogość, to nie jest czas na rzucanie podejrzeń" - podkreślił Buzek.

ODWIEDŹ SERWIS WYBORCZY NA DZIENNIKZACHODNI.PL

Jak mówił, dobrze rozumieją to Ślązacy, bo przez śląską ziemię przez wiele lat "przechodziły państwa i systemy". "Dlatego tak bardzo cenimy sobie pojednawczość, otwartość. To są dzisiaj najważniejsze wyróżniki w Europie, jeśli chodzi o naszą polską rzeczywistość" - dodał b. premier, przypominając, że w środę gościł w PE niemiecką kanclerz Angelę Merkel.

"Mówiła o naszej ojczyźnie dobrze, wyrażała się bardzo pozytywnie. Jestem przekonany, że wszyscy możemy być z tego dumni" - powiedział Buzek, co sala nagrodziła owacją. Jak mówił, właśnie w taki sposób Polska zbudowała ostatnio swoją siłę i zagwarantowała sobie skuteczność w UE. Za efekt tej skuteczności Buzek uznał zaproponowanie przez Polskę całej Unii programu Partnerstwa Wschodniego.

"Dlatego jest ważna nasza pozycja, bo dzięki temu możemy dokonać skoku cywilizacyjnego - on jest możliwy dzięki dobremu przyswajaniu funduszy unijnych" - wskazał szef europarlamentu. Podkreślił, że z unijnego budżetu można zrobić dobry pożytek, rozwijając infrastrukturę, edukację, innowacyjność czy np. polską wieś.

*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
"Stopniowo, krok po kroku, z państwa i gospodarki, na którą zasłużyliśmy, na którą dzisiaj spogląda cała Europa; to od nas płyną sygnały pozytywne dla całego kontynentu; słyszę o tym codziennie. Warto to utrzymać, nie warto tego zmieniać" - przekonywał Buzek.

Jak mówił, nie ma polskiej przyszłości poza wspólną Europą. "Te wybory powinni wygrać ci, którzy - choć na różne sposoby - czują się Europejczykami, którzy wiążą przyszłość kraju z Europą i pracują na rzecz wspólnoty, bo to oznacza także dobrą, bogatą przyszłość Polski" - powiedział polityk.

Jego zdaniem "nie ma bezpiecznej, dostatniej Polski poza Europą. "Nasze bezpieczeństwo, dobrobyt, szczęście obywateli, zależy od postępu w integracji. Większy broni się skuteczniej, w silnej europejskiej wspólnocie każdy obywatel szybciej znajdzie odpowiedź na pytanie, gdzie się uczyć, gdzie zarabiać, czym handlować, jak sobie pomagać. Kryzys też szybciej pokonamy, gdy będziemy razem - jak w rodzinie" - uważa Buzek.

ODWIEDŹ SERWIS WYBORCZY NA DZIENNIKZACHODNI.PL

Szef PE podkreślił, że w dniu wyborów "trzeba zdać egzamin z obywatelskiej odpowiedzialności". "Życzmy sobie, wam, mnie, naszej polskiej rodzinie, dobrego wyboru, bo zasłużyliśmy na to ciężką pracą i tym, co już osiągnęliśmy. Kontynuujmy to" - podsumował.

Buzek ocenił, że Chorzów na Śląsku to dobre miejsce, by mówić o polskiej gospodarce. Podkreślił, że to właśnie polska gospodarka "wypromowała dzisiaj nasz kraj".

"Uznanie, jakim się cieszymy, to, w jaki sposób mówią o nas, zawdzięczamy polskiej gospodarce, która się zmienia, przeobraża, która jest dzisiaj naszym wyznacznikiem i naszą cechą nadzwyczajną w UE. I warto podkreślić, że tego skoku dokonaliśmy w ostatnich latach, całkiem ostatnio" - uważa Buzek.(PAP)

*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Wideo

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
mieszkaniec
Kiedy Buzek przeprosi Śląsk za zamknięcie przez rządy AWS-u kopalni węgla?
G
GOROL z Sosnowca
Jak czytam o takich "lobuzach" jak Buzek,Sikorski,Balcerowicz,Wasserman,itd. to naprawde "noz w kieszeni sie otwiera". Jak to sie stalo ze takie "badziewie" jest u wladzy ? I dlaczego tych przestepcow nikt nie postawi przed Trybunalem Narodowym ?
a
abc
Górny Śląsk wchodził też w skład Państwa Wielkomorawskiego /IX wiek n.e./
E
Erwinus
"Buzek ocenił, że Chorzów na Śląsku to dobre miejsce, by mówić o polskiej gospodarce. Podkreślił, że to właśnie polska gospodarka "wypromowała dzisiaj nasz kraj".

Nawet to zdanie jest po prostu glupie, populistyczne, coby niy pedziec: bezczelne ! :(
E
Erwinus
"bo przez śląską ziemię przez wiele lat "przechodziły państwa i systemy"

W "logice" Buzka: "przez polski Slask przechodzila Austria, Czechy i Niemcy/Prusy" :)))))))))))))
E
Erwinus
> że "dziś w Europie nie jest czas na podejrzliwość i wrogość"

Ten kretecz i nibyslazak jeszcze ok. 3 miesiace temu fanzolil calkiem publicznie i powaznie cos o staniu na antyniemieckiej warcie itp. - pozur: dzisiej !

Partia PO jest mi sympatyczna, ale mam antybuzkowa alergie (liszaje na calym ciele). ---> Chyba nie pójde na wybory.
...
...
p
patriota
TERROR, MORD.POLISCH MAFIA.

QWO VADIS.
Czego nie dokonały czołgi, ZOMO Jaruzelskiego i Kiszczaka- dokonał Buzek z Kaczyńskim, Wassermannem , SB później ABW.
W dniu 13 maja 1981, podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie, dokonano zamachu na Papieża Polaka JP II.
19 października 1984 ks. J Popiełuszko został zamordowany
30 stycznia 1989 znaleziono ciało księdza Stanisława Suchowolca .
Co wspólnego mają te trzy tragedie z sierpniem 80, stanem wojennym ,Smoleńskiem ?

Te tragedie mają wspólny wątek do znienawidzonych przez elity rządowe, postulatów sierpnia 80 zapisanych w ustawodawstwo. Wolny związek upolityczniono a Buzek zabrał się za to, czemu bezpieka nie podołała.
W postulatach zapisano 40 godziny tydzień pracy, Wolne soboty i niedziele. Skrócony okres do przejścia na emeryturę osób zatrudnionych w szczególnych warunkach, przejście bez względu na wiek górników po przepracowaniu 25 lat pod ziemią. To było nie do zaakceptowania pomimo wydzielonej zgody i zapisów ustawowych. Tajnymi sposobami unicestwiano postulaty, wspomniane osoby stojące za światem pracy i wolnością z tablic stoczniowych.
Okres ten można porównać do wyprowadzenia Mojżesza i jego ludu z pod władzy Faraona .
I tam i tu występują dwie tablice. Mojżeszem jest JP II.
Po „Wiośnie ludów” i okresie przełomów ( okrągły stół w 1989 ) . Władzę w Polsce w1997r. przejmuje UW AWS koalicyjny rząd Jerzego Buzka z Leszkiem Balcerowiczem jako wicepremierem.
Obok wprowadzania własnego programu AWS podjęła się realizacji, w koalicji z UW czterech reform: administracji, szkolnictwa, służby zdrowia, ubezpieczeń emerytalnych.
Zajmijmy się ta ostatnią gdyż to właśnie OFE, szmal wpompowany z OFE w obligacje ze szmalu z unicestwienia postulatów sierpniowych ,przelanych na konta pomysłodawców w akcje spółek. Balcerowicz wprowadza rozporządzenie przyznawania oprawcom i siebie 25 % prowizji od każdej kwoty oszukanej ofiary.
Ministrem sprawiedliwości zostaje L. Kaczyński wraz ze Zbigniewem Wassermannem jako prokuratorem krajowym( dopiero wyszło później ,że nie miał nominacji na to stanowisko w momencie przeprowadzania „Temidy” ) Prezesem ZUS zostaje Allot a jego zastępczynią A. Fotyga.
Dwaj ostatni wpuścili sfałszowane przepisy w obieg w ZUS. Poprzedni z agentami ABW dokonali akcji kryptonim Temida i skoku na sądownictwo. Wraz z agentami UOP później przekształconego w ABW. Nie przypadkowo dobiera się męża Pani prezes sądu okręgowego (nowo mianowanej )szefa ABW na Śląsku. Opiera się to o wrabianego biznesmena z Sosnowca i prezesów katowickich sądów. Wraz z prezesami sądów, zwerbowano wielu sędziów i inspektorów ZUS, co dało początkowi reformy emerytalnej w akcji bezprawiezus, wymierzonej we wcześniej wspomniane postulaty, wyśmiania się z ojca św. J.P.II z zaangażowania w sprawy ludzi pracy, jego przemówienia, wywalczone prawa i wolności, wyśmiania się z ofiar stanu wojennego, morderstwa wspomnianych księży. Sprofanowano konstytucję i konwencję prawa człowieka.
Na szeroką skale wydawano decyzje emerytalne a w następstwie wyroki w imieniu R.P. na sfałszowanych przepisach § 31. R.R.M z dnia 7 luty 83 r. Przesuwano terminy wypłat o dowolny termin, okrajano świadczenia o dowolną kwotę , odmawiano przyznawanie emerytur. Proceder był bardzo dobrze zabezpieczony. Ludzie przez lata chodzili dobrowolnie do pracy w soboty i niedziele ,by mieć przepracowany miesiąc 22 dni robocze, kiedy miesiąc kalendarzowy miał np. 19 dni roboczych. Kto nie podporządkował się fałszerstwu przepisów, i nie poszedł do pracy, nie zaliczano mu takiego miesiąca do okresu zatrudnienia. W ten sposób zmuszono ludzi do pracy w soboty i niedziele oraz wydłużono tydzień pracy z 40do 56 godzin pracy, także w ten sposób osobie zatrudnionej w szkodliwych warunkach można zabrać do 15 lat zatrudnienia i innym do 26 lat pracy. Dodawano ludziom od 0,5 roku do 3 i więcej lat pracy. Buzek Kaczyńskiego za zamach stanu wyrzucił i powołał Stanisława Iwanickiego ministrem sprawiedliwości. Iwanicki powiedział, że za czasów Kaczyńskiego w ministerstwie „naruszono nie tylko zasady funkcjonowania prokuratury w demokratycznym kraju, ale wręcz stworzono system służący wyłącznie realizacji celów politycznych”. Sfałszowany system świadczeń w ZUS działa do dziś.
Dokonano zamachu stanu ,zamachu na niepodległość państwa polskiego i innych przestępstw przeciwko państwu, prawom człowieka. Akcja dała zysk ok. 80 miliardów zł. Bandyci mieli wypłacane prowizje 25% od sumy jednej oszukanej osoby na podstawie Rozporządzenia ministra finansów o finansowaniu urzędników za aktywnośc , rozporządzenie wydał Balcerowicz. Barbarzyńcy w togach czują się bezkarnie poszerzając swój proceder o pożyczki bankowe i nieruchomości . Na trop afery wpadł górnik z Tychów Jan Manowski z kandydatem na prezydenta R.P.- D. Podrzyckim. Tego drugiego zamordowano a górnikowi sporządzono psychiczną odyseję do krachu finansowego. 65 sędziów Katowickiej Apelacji zostało skierowanych przeciwko tej rodzinie Wydano 2000 postanowień w wyniku niesamowitych przestępstw. Zaczęto się bać o nominacje i zajmowane stanowiska . Tyska sędzina Dorota Niewiadomska jedna z podwładnych komornika Jarczyka, wyłączona przez sześć postanowień sądu okręgowego i apelacyjnego ze sprawy, która sama wydała postanowienie o niewłaściwości rzeczowej jej sądu w sprawie , sama się wyłączyła, Wydała na tego Bohatera Narodowego wbrew jakimkolwiek zasadom, wyrok zaoczny z wyrzuceniem na bruk całej rodziny, bez przyznania lokalu zastępczego. Sprawa rozprzestrzeniła się w dziesiątki spraw sądowych katowickiej apelacji i stała się priorytetem dla zbrodniarzy akcji Temida oraz bezprawiezus. Sięgała pozwanych Lecha Kaczyńskiego, Z Wassermanna, Kochanowskiego i inne ważne osobistości. Sąd Apelacyjny w Warszawie przesłał sprawę do Katowic , gdy przepisy mówią ,że sprawę przeciwko osobie sprawującej wysoki urząd państwowy kieruje się w miejscu urzędowania tej osoby. Pozwanymi są prokuratorzy i sędziowie Katowickiego SA. Ten sąd 10 grudnia 2009 wyłączył sąd rejonowy w Tychach ze sprawy ,sąd okręgowy i część sędziów sądu apelacyjnego. W marcu 2010 sprawa została skierowana do sądu okręgowego w Częstochowie. Rozegrały się dantejskie sceny na okoliczność i fakt, że sąd w Częstochowie nie może sprawy rozpatrywać gdyż nad nim przełożony jest sąd Apelacyjny w Katowicach. Pozew jest kierowany i opłacony do wydziału karnego, a ten wyłączył część własnego sądu w postępowaniu cywilnym. Największa na świecie afera rządowo sądowa wyszła by na jaw. Wtedy to podjęto plan likwidacji świadków i współsprawców. Sprawą zajmował się także J. Kaczyński jako szef BBN zlecił postępowanie Z. Ziobrze lecz ten albo oszukał J. Kaczyńskiego lub z kolesiami ukręcili sprawie łeb.
Bandyci byli w ETPCZ w Strasburgu gdzie trój osobowy skład wydał postanowienie UWAGA.:
„Nie ma łamania praw człowieka, złożonych dokumentów nie wolno przedstawiać ,żadnej instytucji państwowej i pozapaństwowej”

W ten sposób ETPCZ w Strasburgu wydał na Państwo Polskie zezwolenie na uprawianie w stosunku do społeczeństwa polskiego, terroryzmu i zbezczeszczenie konwencji praw człowieka. Skoro terroryści zaznaczyli swą obecność w ETPCZ to dlaczego nie w Smoleńsku??
Na głównych organizatorów padł wyrok- To swingowana katastrofa Smoleńska.
Mordercy są w Polsce i wbrew Wspólnemu stanowisku Rady Europy z dnia 27 grudnia 2001 r. w sprawie zwalczania terroryzmu(2001/930/WPZiB) RADY UNII EUROPEJSKIEJ, uwzględniając Traktat o Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 15 i 34. mordercy chronią się pod immunitetami. Agent Kaczyński strasznie bał się zbrodni przeciwko narodowi Po oddzieleniu Prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości. W prokuraturze generalnej ustawił swoich prokuratorów i to właśnie z prokuratury w Katowicach. Nie przypadkowo minister Sprawiedliwości piastuje obecnie tekę ministerialną , albowiem Kwiatkowski był osobistym sekretarzem i doradcą Buzka przy wprowadzaniu zamachu stanu. Dlatego korespondencję z Sądu Najwyższego i Prokuratury Generalnej do rąk adresata, rozpatrują sekretarki odmawiając jakiejkolwiek interwencji w tej sprawie odpowiadając ,że Kwiatkowski nic nie może. Kwestie związane z upolitycznionym sądownictwem rejonowym i prokuraturą rozpatruje komornik Zbigniew Jarczyk w swych wszystkich przestępczych działaniach, wykorzystuje wpływy, mając za sobą swoją teściowa jako szefową wydziału wizytacyjnego sądu okręgowego w Katowicach oraz żonę jako sędzię, agenta tego sądu. Nad Korespondencją i podsłuchami telefonicznymi działa mąż Pani Prezes sądu Okręgowego wysoko postawiony oficer ABW wsławił się w pacyfikowaniu rodzin przystawiając pistolet do skroni dzieci przy pacyfikacji biznesmena, oraz w Akcji B.Blidy. Wszyscy są z nadania L. Kaczyńskiego
Dlatego L. Kaczyński nie podpisał Karty Praw Podstawowych. O akcji kryptonim Temida, bezprawiezus, można przeczytać w wielu artykułach wydań internetowych.. Na wzór Wilczego Szańca to swoi doprowadzili do celowego opóźnienia i NADANYCH błędnych namiarów przy lądowaniu oraz innych okoliczności w Smoleńsku.
Dodaj ogłoszenie