Przy pomocy helikoptera będzie montowany orzeł w Legendii we...

  Przy pomocy helikoptera będzie montowany orzeł w Legendii we wtorek 20 marca na skale przy Lech Coasterze ZDJĘCIA

  Sauer

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przy pomocy helikoptera będzie montowany orzeł w Legendii we wtorek 20 marca na skale przy Lech Coasterze ZDJĘCIA
  1/3
  przejdź do galerii

  ©fot. mat. prasowe

  Piękny i majestatyczny, o blisko 7-metrowej rozpiętości skrzydeł, w dodatku w całości wykonany w technice druku 3D. Tak będzie wyglądać figura orła bielika, która we wtorek 20 marca zostanie zamontowana na skale przy Lech Coasterze w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie. Orzeł ma być dopełnieniem oddanej do użytku w ubiegłym roku rollercoastera. Orzeł będzie montowany przy użyciu helikoptera.
  Orzeł bielik pojawia się w multimedialnym preshow pt. „Legenda o Lechu”, poprzedzającym sam przejazd Lech Coasterem.

  Zobacz galerię

  Za wizerunek orła odpowiedzialna jest firma Platige Image, wielokrotnie nagradzane studio filmowe, produkcyjne i animacyjne, znane między innymi z realizacji serii „Legendy Polskie” dla serwisu Allegro. Natomiast przeniesieniem orła do świata realnego zajęli się specjaliści z firmy Wolf Project Studio. To właśnie w pracowni grafiki i druku 3D Mariusza Króla przygotowany został projekt i wydruk figury ptaka, który zostanie jutro zamontowany na skale w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku.

  - Orzeł stanowi istotne dopełnienie tematyzacji zbudowanej wokół Lech Coastera i sam w sobie jest sporą, dodatkową atrakcję wizualną. Ciekawostką jest fakt, że figura powstała w technice druku 3D i jest ogromna. Orzeł ma blisko 7 metrów rozpiętości skrzydeł, co czyni go jednym z największych wydruków 3D na świecie. Stanowi tylko jedną z wielu ciekawostek, które zaplanowaliśmy dla naszych gości w sezonie 2018, który startuje już 31 marca – mówi Izabela Kieliś, brand manager Legendii.

  Sam montaż orła odbędzie się przy pomocy specjalnie wynajętego do tego celu helikoptera. Na początek orzeł zostanie podczepiony na specjalnych linach, następnie helikopter wzbije się z nim w powietrze i po zatoczeniu odpowiedniego promienia, skieruje się z figurą nad skałę przy Lech Coasterze. Tam ekipa specjalistów i techników sfinalizuje montaż. Cała operacja musi być skrupulatnie przeprowadzona z uwzględnieniem chociażby warunków atmosferycznych, zaś sam przelot orła z pewnością będzie dla okolicznych mieszkańców ciekawym widokiem.

  Orzeł to tylko jedna z nowości jakie w tym sezonie czekają na gości Legendii i fanów Lech Coastera. Urządzenie wyposażone zostanie w tym sezonie w drugi skład wagoników, który znacząco zwiększy przepustowość rollercoastera, zaś sam park otwiera się już 31 marca i tego samego dnia zaprasza na premierę najnowszej atrakcji – Bazyliszka.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  TYDZIEŃ Magazyn informacyjny reporterów Dziennika Zachodniego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał