"Przy Ulicy Astronomów" Planetarium Śląskiego: Chcą wydać...

  "Przy Ulicy Astronomów" Planetarium Śląskiego: Chcą wydać płytę z muzyką ze spektaklu

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Piękna muzyka, którą skomponował Grzegorz Seweryn do najnowszego seansu Planetarium Śląskiego "Przy Ulicy Astronomów" może zostać wydana na płycie CD. Potrzebna jest jednak pomoc, by zebrać wymagane do tego fundusze - 3000 złotych. Można wspomóc ten projekt wpłacając pieniądze przez portal polakpotrafi.pl
  Premiera seansu "Przy ul. Astronomów"
  1/4
  przejdź do galerii

  Premiera seansu "Przy ul. Astronomów" ©Planetarium Śląskie

  W lutym w Planetarium Śląskim była premiera nowego seansu „Przy Ulicy Astronomów”, skierowanego do najmłodszych widzów. To ostatnia premiera przed planowaną modernizacją Planetarium Śląskiego. Przebudowa ma rozpocząć się w czerwcu. Zakończenie prac to koniec 2020 roku.

  To pierwszy seans Planetarium Śląskiego ze ścieżką dźwiękową w całości skomponowaną na potrzeby konkretnego widowiska. Muzykę do seansu skomponował twórca muzyki filmowej Grzegorz Seweryn.
  Muzyka została napisana do wierszy Wandy Chotomskiej pochodzących z książki „Dzieci Pana Astronoma” i tekstów Stefana Szulca - autora tekstu hymnu Szlachetnej Paczki (piosenka Szlachetne serca).

  - Przygotowywana przez nas płyta wprowadza dzieci w zagadnienia wiedzy o kosmosie i układzie słonecznym. Wysoki poziom merytoryczny programu zapewnia marka Planetarium Śląskiego w Chorzowie - opowiada Stefan Szulc, współautor tekstów do nowego programu z Planetarium Śląskiego w Chorzowie - "Przy Ulicy Astronomów".

  Teraz autorzy tego projektu chcą wydać na płycie CD piosenki oraz muzykę z seansu Planetarium Śląskiego w Chorzowie - „Przy ulicy Astronomów”. Niestety nie są w stanie samodzielnie wydać tej płyty, dlatego potrzebna jest pomoc innych. Dlatego zorganizowano zbiórkę pieniędzy na portalu PolakPotrafi.pl, by zebrać potrzebne na wydanie płyty 3000 złotych.

  Wydanie płyty z muzyką ze spektaklu w Planetarium Śl

  - Będzie to płyta familijna, przeznaczona przede wszystkim dla dzieci rozpoczynających swój kontakt z astronomią. Celem wydania płyty jest odpowiedź na pierwsze dziecięce pytania na temat kosmosu i zjawisk astronomicznych. Pragniemy, by przekazana w ten sposób wiedza kształtowała postawę ciekawości wobec świata i wnikliwości w jego badaniu; by stała się impulsem do zainteresowania fizyką i astronomią. Mamy nadzieję, że nasi słuchacze będą kiedyś tworzyć innowacje w tych dziedzinach - podkreśla Stefan Szulc.

  Grzegorz Seweryn i Stefan Szulc opowiadają o projekcie "Przy Ulicy Astronomów"https://www.youtube.com/watch?time_continue=94&v=0QkEysEQEZI

  W przygotowaniu nagrań wzięli udział wokaliści i aktorzy Teatru Dzieci Zagłębia im Jana Dormana, a wśród instrumentalistów jest Grzegorz Wojtasik, skrzypek z Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Po raz pierwszy w historii Planetarium pełną muzykę do spektaklu napisał jeden kompozytor - Grzegorz Seweryn, specjalizujący się w muzyce filmowej.
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  TYDZIEŃ Magazyn informacyjny reporterów Dziennika Zachodniego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION