2/9 Zamknij

Przyłbice, które stosowane są dla zapewnienia ochrony przez koronawirusem, są nieskuteczne! Dlaczego? Oto dowody:Koronawirusem zarażamy się także przez

Przemyslaw Swiderski

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Przyłbice, które stosowane są dla zapewnienia ochrony przez koronawirusem, są nieskuteczne! Dlaczego? Oto dowody:

Koronawirusem zarażamy się także przez aerozole, znacznie mniejsze od kropel, a te utrzymują się w powietrzu wiele godzin i swobodnie przemieszczają przestrzenie. Przyjrzyjmy się faktom.

PO PIERWSZE
Pierwszy raz szkodliwe działanie aerozoli stwierdzono to po tym jak doszło do ogniskowego zakażenia ponad 31 osób i dwóch zgonów wśród członków chóru Skagit Valley Chorale ze Seattle po trwającej dwie godziny próbie. Śledztwo wykazało, że chórzyści przestrzegali wszystkich zabezpieczeń: maski, dezynfekcja, dystans. Naukowcy orzekli wówczas, co potem potwierdziła Światowa Organizacja Zdrowia, że koronawirus rozprzestrzenia się też przez aerozole. Do zdarzenia doszło w marcu tego roku, czyli na początku pandemii.

Warto przytoczyć tu artykuł prestiżowego czasopisma "Science", w którym naukowcy stwierdzili, że wdychanie powietrza z wirusem jest główną drogą zakażenia covidem. W postaci aerozolu koronawirus w powietrzu może się utrzymywać nawet 3 godziny.

Zobacz dowody. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy