PSG wzięło i Puchar Francji. Pożegnalny koncert Zlatana Ibrahimovicia [ZDJĘCIA]

jac, Kacper Rogacin (AIP)
PSG z Pucharem Francji
PSG z Pucharem Francji Francois Mori
Nie było niespodzianki w finale Pucharu Francji. Paris Saint-Germain wygrało z Olympique Marsylia 4:2 (1:1) i po raz dziesiąty w swojej historii sięgnęło po trofeum. Bardzo przysłużył się niezawodny Zlatan Ibrahimović. Szwed, dla którego był to ostatni mecz w PSG, zdobył dwie bramki (jedną z karnego) i zanotował asystę.

Paryżanie już po dwóch minutach prowadzili 1:0, bo podanie di Marii na gola zamienił Matuidi. Rywale z Marsylii nie zamierzali jednak składać broni i w 12. minucie doprowadzili do wyrównania, po bramce Thauvina.

Do przerwy wynik się nie zmienił, ale zaraz po zmianie stron sędzia podyktował rzut karny dla PSG, a z jedenastu metrów trafił Zlatan Ibrahimović. Dziesięć minut później "Ibra" podał do Cavaniego i zrobiło się 3:1 dla mistrzów Francji.

W końcówce drugą bramkę dołożył jeszcze Ibrahimović, a w ostatnich minutach gola na otarcie łez strzelił Batshuayi.

Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain 2:4 (1:1)

Bramki: Thauvin 12', Batshuayi 87' - Matuidi 2', Ibrahimović 47' (k.), 82', Cavani 57'

Żółta kartka: Mendy

Sędziował: Turpin

Mecz rozegrano na Stade de France w Paryżu.

Olympique Marsylia: Mandanda - Manquillo, Thauvin (81' N'Koulou), Rekik, Mendy - Thauvin, Isla, Diarra, Barrada (70' Dja Djedje) - Fletcher (60' Cabella), Batshuayi.

Paris Saint-Germain: Sirgiu - Aurier, Marquinhos, Silva, Maxwell - Rabiot, Stambouli (75' Luiz), Matuidi - Di Maria, Ibrahimović (90' Kurzawa), Cavani (76' Lucas).

Znamy ostateczną klasyfikację Złotego Buta! Które miejsce zajął Lewandowski? [TOP 10]

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: PSG wzięło i Puchar Francji. Pożegnalny koncert Zlatana Ibrahimovicia [ZDJĘCIA] - Gol24