Puchar Davisa. Kanada pokonała Australię w finale

Piotr Rutkowski
Kanada wygrała Puchar Davisa po raz pierwszy w historii
Kanada wygrała Puchar Davisa po raz pierwszy w historii Julio Munoz/PAP/EPA
Reprezentacja Kanady wygrała z Australią 2:0 w finale Pucharu Davisa, którego finałowy turniej odbywał się w hiszpańskiej Maladze.

W drodze do finału Kanada pokonała kolejno reprezentacje Niemiec i Włoch. Z kolei Australia wygrała w ćwierćfinale z Holandią, a w półfinale z Chorwacją.

Dla Kanady był to drugi występ w finale Pucharu Davisa w historii. Poprzedni raz miał miejsce w 2019 roku, kiedy ulegli reprezentacji Hiszpanii.

W tegorocznym finale rozstrzygnięcie nastąpiło po dwóch spotkaniach singlowych. Najpierw Denis Shapovalov pokonał Thanasiego Kokkinakisa, a potem Felix Auger-Aliassime ograł Alexa de Minaura. Oba mecze zamknęły się w dwóch setach.

Dla Kanady był to pierwszy triumf w Pucharze Davisa. Australia ma 28 takich wygranych. Jednak ostatni raz zwyciężyli w 2003 roku.

- Trudno opisać te emocje. Jesteśmy tu wszyscy i marzyliśmy o tej chwili. To spełnieni marzeń - skomentował Auger-Aliassime.