Puchar Polski: Mecz Arka - Ruch 3:2 [RELACJA] Ruch wyeliminowany po dogrywce!

Adam Kamiński, tom
Puchar Polski: Mecz Arka - Ruch [RELACJA LIVE, NA ŻYWO]
Puchar Polski: Mecz Arka - Ruch [RELACJA LIVE, NA ŻYWO] Przemek Świderski/Polskapresse
Puchar Polski: Mecz Arka - Ruch Relacja live, na żywo: Niesamowite spotkanie obejrzeli dziś kibice, którzy przyszli na stadion Arki w Gdyni. Pierwszoligowiec pokonał po dogrywce Ruch Chorzów 3:2 zapewniając sobie awans do 1/8 finału Pucharu Polski golem zdobytym 5 minut przed końcem drugiej części dodatkowego czasu gry.

ARKA RUCH RELACJA LIVE, NA ŻYWO OD GODZ. 18:30:

AKTUALIZACJA GODZ. 18:10:
Bójka na plaży w Gdyni. Kibice Ruchu Chorzów pobili się z załogą meksykańskiego statku

Przed meczem zamiast o składach obu drużyn i zamiast emocji dotyczących samego spotkania znowu głośno zrobiło się o… kibicach. Fani Ruchu na plaży miejskiej w Gdyni zaatakowali marynarzy z meksykańskiego okrętu, w związku z czym część z nich została zatrzymana. Ostatecznie w klatce gości zameldowało się około 300 fanów z Chorzowa.

Boiskowe wydarzenia w pierwszej połowie były mniej interesujące. Wiele było niedokładności, nieporozumień, strat i fauli. Kibice z pewnością liczyli na więcej. Niemniej jednak zarówno Ruch, jak i Arka zdołały skonstruować kilka groźnych akcji. Jako pierwszy na listę strzelców mógł się wpisać Łukasz Jamróz, który otrzymał znakomite podanie od Rzuchowskiego, ale w trudnej sytuacji uderzył w Kamińskiego. Ze strony Ruchu odpowiedział Sultes. W idealnej sytuacji z pięciu metrów nie trafił jednak nawet w bramkę.

Ostatecznie to fani Ruchu byli po pierwszej połowie bardziej zadowoleni, bo w ostatniej akcji pierwszej połowy ich zespół objął prowadzenie, nie obyło się jednak bez kontrowersji. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę ręką zagrał Sultes, a w sporym zamieszaniu w polu karnym odnalazł się Bartosz Brodziński, który z najbliższej odległości posłał piłkę mocnym strzałem pomiędzy nogami Szromnika. Strzelec gola zachował się ładnie w stosunku do kibiców, jak i kolegów z zespołu, którego barwy nie tak dawno reprezentował i nie okazał radości po golu.

Arka potrzebowała swojego motoru napędowego, czyli Marcusa da Silvy. Brazylijczyk pojawił się na boisku w 55. minucie, a już 7 minut później dał Arce wyrównanie wyskakując do piłki wyżej niż Brodziński po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pruchnika. Od wejścia Marcusa, wreszcie w Arce zaczęły funkcjonować boki, czyli to co w Ruchu funkcjonowało dobrze praktycznie cały mecz. Gospodarze mogli nawet objąć prowadzenie, ale dwa razy w sytuacji sam na sam pomylił się Szubert. Minuty uciekały, a więcej bramek nie było chociaż swoje szanse miały oba zespoły. O wszystkim miała zadecydować dogrywka.

Sama dogrywka była niemniej emocjonująca niż reszta spotkania. Ruch objął prowadzenie po golu Włodyki, który pięknym strzałem pokonał Szromnika. Na odpowiedź Arki nie trzeba było długo czekać i Szubert dzięki swojej determinacji przejął piłkę od bramkarza Ruchu i wpakował ją do pustej bramki.

Sprawy dla Ruchu skomplikowały się jeszcze bardziej po tym jak kontuzji doznał Stawarczyk i goście musieli kończyć w dziesiątkę. To była woda na młyn Arki, która coraz śmielej atakowała bramkę chorzowian. W końcu się udało i w 112. minucie Tomasik dał Arce zwycięstwo wykończając dośrodkowanie Marcusa.

Porażki swojego zespołu nie obejrzeli fani Ruchu, którzy opuścili stadion po pierwszej części dogrywki. W Gdyni Arka awansuje po dobrym widowisku i w 1/8 Pucharu Polski zmierzy się z Koroną Kielce.
ARKA RUCH ZAPOWIEDŹ MECZU:

Ruch to zespół, któremu w Pucharze Polski idzie zadziwiająco dobrze, ba, wręcz świetnie. Przez ostatnie 7 lat dochodził minimum do ćwierćfinałów. Właśnie dzięki Pucharowi Polski, swoją markę zbudował Waldemar Fornalik, selekcjoner reprezentacji Polski. Arka z kolei taką serią pochwalić się nie może, jednak w sezonie 2011/2012 doszła do półfinału, odpadając z późniejszym tryumfatorem Legią Warszawa.

Kontuzje, kontuzje, kontuzje... Tak mniej więcej można określić sytuację w Arce. Najpoważniejszym problemem będzie wypadnięcie Mateusza Szwocha, którego na pewno zastąpi Michał Rzuchowski. Kontuzje to z pewnością coś co spędza sen z powiek Pawła Sikory.

Liga czy puchar? Oto jest pytanie. Dla Arki nadszedł teraz ciężki moment. Oczywiście odpuszczania w meczu z Ruchem nie będzie, ale na pewno w głowach trenera i zawodników będzie siedzieć fakt, że już 3 dni po Pucharze Polski muszą zmierzyć się z Flotą Świnoujście, która zadziwia dobrą formą w tym sezonie. Arka nie dysponuje tak szeroką kadrą, by wystawić dwie równe jedenastki, a 3 dni to zbyt mało czasu na regenerację. Jeśli dojdzie do dogrywki, to kondycyjnie niektórzy meczu z Flotą mogą już nie wytrzymać.

Z kolei goście zadziwili całą Polskę w ostatni weekend, pokonując będącą w świetnej formie Legię Warszawa 2:1. Pierwsze skrzypce grali w tym meczu Marek Zieńczuk i Łukasz Surma. Na szczęście dla Arki mogą oni być oszczędzeni na ten mecz. Ruch jest pod pewnym względem podobny do Arki, tam nie ma indywidualności, gra cały zespół. Wyróżniającym się piłkarzem jest Marcin Malinowsk. Doświadczony, bo 38-letni piłkarz, jest zdecydowanie liderem niebieskich.

Oprócz dobrego piłkarsko meczu, możemy się spodziewać spotkania znakomitego również kibicowsko. Fani Ruchu od samego rana korzystają z uroków gdyńskiej plaży, a jest ich naprawdę sporo. Z drugiej strony kibice Arki na pewno nie dadzą się przekrzyczeć na własnym stadionie. Zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko, a relacja na żywo oczywiście w Ekstraklasa.net!