Puchar Polski: Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:2 [ZDJĘCIA]

W 1/8 finału Pucharu Polski piłkarze Piasta Gliwice przegrali u siebie z broniącą tego trofeum Legią Warszawa 1:2. Bramki dla gości zdobyli Michał Kucharczyk i Jorge Salinas, a dla gospodarzy powracający po kontuzji Fernando Cuerda. Drużyna ze stolicy awansowała do ćwierćfinału. Trzy z rzędu ligowe zwycięstwa i przyjazd atrakcyjnego rywala zbytnio nie zmobilizowały kibiców "Piastunek". Nowy stadion przy Okrzei wypełnił się tylko w połowie.

Oba zespoły zagrały w eksperymentalnych składach, a o roszadach może świadczyć fakt, że pomocnik gliwiczan Tomasz Bzdęga tym razem wylądował na prawej obronie. Z wyjściowego składu z meczu ligowego z Jagiellonią, na pucharową potyczkę z Legią od początku w Piaście byli posłani tylko kapitan Tomasz Podgórski i Ruben Jurado.

W drużynie Piasta debiutowało w tym meczu dwóch zawodników - Marokańczyk El Mehdi Sidqy i Łotysz Artis Lazdins. Ten drugi dał znać o sobie w 23. minucie, kiedy strzelił zza pola karnego, a Wojciech Skaba z trudem wybił piłkę na rzut rożny. To była praktycznie pierwsza sytuacja, którą warto było odnotować. Dla gliwiczan, lepiej prezentujących się od faworyzowanej Legii, był to sygnał do jeszcze bardziej zdecydowanego ataku. W efekcie gola miał dużą szansę zdobyć Ruben Jurado, jednak naciskany przez obrońcę, strzelił z bliska tak, że Skaba znów nie dał się zaskoczyć.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU PIAST GLIWICE - LEGIA WARSZAWA

Choć pachniało bramką dla gospodarzy, zdobyli ją warszawianie. W 40. minucie Jakub Szmatuła zdołał jeszcze uratować sytuację, gdy szarżował Michał Żyro, ale 60 sekund później musiał wyciągać piłkę z siatki. Żyro podał do Michała Kucharczyka, któremu nikt nie przeszkadzał w momencie oddawania strzału z pola karnego. Choć do tej pory Sidqy prezentował się bardzo poprawnie, to chyba właśnie jego zabrakło przy Kucharczyku.

Kilka minut po przerwie boisko opuścił kontuzjowany Alvaro Jurado, zmieniony przez Mariusza Zganiacza. Gospodarze starali się wyrównać i w 54. minucie domagali się rzutu karnego za zagranie ręką Artura Jędrzejczyka. Mimo protestów sędzia pozostał nieugięty i nie przerwał gry. Po godzinie było już 2:0 dla gości. Żyro podał piłkę przez pole bramkowe i piłka trafiła do zamykającego akcję Jorge Salinasa. Paragwajczyk skierował ją do pustej bramki.

Ambitni gliwiczanie nie zamierzali się poddawać i strzelili bramkę kontaktową. Po rzucie wolnym Łukasz Krzycki podał do Cuerdy, a Hiszpan z bliska pokonał Skabę. Do dogrywki nie udało się jednak doprowadzić i dla Piasta skończyła się pucharowa przygoda. Gliwiczanie kończyli mecz w "10", bo Krzycki zobaczył czerwoną kartkę za faul na Januszu Golu.

Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:2 (0:1)

0:1 Michał Kucharczyk (41)
0:2 Jorge Salinas (60)
1:2 Fernando Cuerda (73)
Sędziował Paweł Pskit (Łódź)
Widzów 5.000
Żółte kartki: Cuerda (Piast), Suler (Legia).
Czerwona kartka: Krzycki (89. minuta, Piast).
Piast: Szmatuła - Bzdęga, Cuerda (87. Kędziora), Krzycki, Sidqy - Cicman, Lazdiņs, A. Jurado (53. Zganiacz), R. Jurado, Podgórski (70. Izvolt) - Sikora.
Legia: Skaba - Jędrzejczyk, Suler, Choto, Rzeźniczak - Salinas (77. Kosecki), Gol, Furman, Radović, Żyro (90. Kopczyński) - Kucharczyk.