Puchar Świata w siatkówce kobiet: Nokaut Serbek

Puchar Świata w siatkówce kobiet
Puchar Świata w siatkówce kobiet Nati Harnik
W Japonii trwa siatkarski Puchar Świata kobiet. Po czterech kolejkach bez porażki prowadzi w tabeli reprezentacja Rosji. Podopieczne Jurija Mariczewa w czwartej kolejce pokonały Argentynę 3:0.

Lekcję siatkówki dały reprezentacji Algierii Serbki. Siatkarki z Bałkanów pozwoliły rywalkom ugrać w trzech setach zaledwie 21 punktów. Ostatni set drużyna z Afryki przegrała 3:25! To prawdziwy nokaut, zwłaszcza, że Serbki grały w rezerwowym składzie. Algierki, obok reprezentacji Kenii, są najsłabszymi zespołami japońskiego turnieju.

Najciekawszy mecz w 4. kolejce stoczyły zespoły Kuby i Dominikany. Nieznacznie lepsze w tej konfrontacji, głównie dzięki dobrej grze w ataku, okazały się Dominikanki, wygrywając 3:1. W meczu dwóch ekip z Azji Chiny pokonały Koreę Płd 3:1. Koreankom nie pomogło 27 punktów Yeon-Koung Kim.