Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PUP Wodzisław Śl.: Miliony z tarczy antykryzysowej na wsparcie rynku pracy

Arkadiusz Biernat
Arkadiusz Biernat
Miliony złotych w ramach tarczy antykryzysowej trafiło do powiatu wodzisławskiego
Miliony złotych w ramach tarczy antykryzysowej trafiło do powiatu wodzisławskiego arc
Na koniec lipca Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. wypłacił przedsiębiorcom ponad 40 mln zł w ramach tarczy antykryzysowej mającej powstrzymać negatywne skutki pandemii koronawirusa.

Tarcza antykryzysowa w Wodzisławiu Śl.

Realizując zadania na rzecz pomocy przedsiębiorstwom, które poniosły straty ekonomiczne w związku z wystąpieniem pandemii, Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. zrealizował już 5153 z 5168 złożonych (tj. 99,7%) wniosków o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców, wypłacając ogółem 25,8 mln zł.

Nie mniejsze tempo (99,5%) urząd ma przy realizacji wniosków o dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby samozatrudnione. Na złożone ogółem 834 wnioski wypłacono już 830 świadczeń o łącznej wartości 2,9 mln zł.

Nie przeocz

Kolejną formą pomocy firmom jest dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników. Świadczenie jest wypłacane przez maksymalnie 3 miesiące, a jego wysokość zależy od spadku obrotów wnioskodawców. Do tej pory do PUP w Wodzisławiu Śl. wpłynęło 781 wniosków o tę formę pomocy. Zrealizowano zaś 717 (tj. 91,8%) na kwotę 11,7 mln zł.

Pomoc dla organizacji, klubów, kościołów

Rządowe wsparcie adresowane jest również do organizacji pozarządowych oraz kościelnych osób prawnych i ich jednostek organizacyjnych. Lokalne stowarzyszenia, kluby sportowe czy fundacje (lub inne ngo) mogą liczyć na nisko oprocentowaną pożyczkę.

Musisz to wiedzieć

Z kolei kościelne osoby prawne oraz ich jednostki organizacyjne mają prawo ubiegać się o dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników. Chęć skorzystania z pierwszego świadczenia zgłosiło osiem organizacji, z czego sześciu już pożyczek udzielono (w sumie 23,2 tys. zł). Jeśli idzie o instytucje kościelne, na dzień 3 sierpnia wpłynęło łącznie 5 wniosków o tę formę pomocy, z których 4 już zostały zrealizowane. Wartość wypłaconego wsparcia w tym przypadku to 11,2 tys. zł.

W sumie na realizację wymienionych zadań PUP w Wodzisławiu Śl. otrzymał 56 mln zł.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera