Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 1:2. Tyszanie ciągle nie do zatrzymania! RELACJA + ZDJĘCIA KIBICÓW

09.05.2018 Puszcza Niepołomice - GKS Tychy
09.05.2018 Puszcza Niepołomice - GKS Tychy Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W meczu 30. kolejki Nice 1. Ligi GKS Tychy wygrał z Puszczą w Niepołomicach 2:1 (1:0). Bramki: Marcin Stefanik (87) oraz Łukasz Grzeszczyk z karnego (45+2.) i Marcin Biernat (55).

Tyszanie po wygranej z liderującą Miedzią Legnica stali się najlepszą drużyną rundy wiosennej i byli faworytem w meczu z Puszczą. Spotkanie było szczególne dla bramkarza GKS-u Tychy Konrada Jałochy, który w środę obchodził 27. urodziny.

Pod koniec pierwszej połowy Jałocha mógł popisać się swoimi umiejętnościami. Najpierw obronił strzał z 16 metrów Macieja Domańskiego, a następnie świetnie poradził sobie z „główką” Marcina Stefanika.

Sędzia doliczył jedną minutę i właśnie dodatkowym czasie w polu karnym faulowany był Mateusz Grzybek. Do piłki podszedł kapitan gości Łukasz Grzeszczyk i strzałem z 11 metrów dał prowadzenie tyszanom. GKS miał szansę na objęcie prowadzenia już w 9 minucie. Kamil Zaponik trafił jednak w obrońcę, który interweniował przed pustą bramką.

Od 55 minuty było 2:0 dla tyszan. Grzeszczyk podał z rzutu wolnego z boku pola karnego, a Marcin Biernat uderzeniem głową pokonał Marcina Staniszewskiego.

Po straconej bramce Puszcza starała się zdobyć kontaktowego gola i Jałocha znów nie mógł się nudzić przy urodzinach. Dodatkową „atrakcją” była burza połączona z ulewą i momentami gradem.

W końcówce zrobiło się nerwowo, bo po rzucie rożnym w 87 minucie Marcin Stefanik głową pokonał Jałochę. Sędzia doliczył aż pięć minut, w których GKS bronił trzypunktowej zdobyczy.

GKS Tychy zdobył wiosną już 26 punktów i w środę zaliczył trzecią wygraną z rzędu. Przy Edukacji zaczyna pachnieć Lotto Ekstraklasą!

Puszcza Niepołomice – GKS Tychy 1:2 (0:1)

0:1 Łukasz Grzeszczyk (45+2-karny), 0:2 Marcin Biernat (55-głową), 1:2 Marcin Stefanik (87-głową)

Puszcza: Staniszewski - Mikołajczyk, Lepiarz, Czarny, Fryc - Ryndak (72. Zagórski), Stefanik, Kotwica (60. Mikulec), Domański, Nowak (59. Zawadzki) - Orłowski.

GKS Tychy: Jałocha - Grzybek, Biernat, Tanżyna, Mańka - Bernhardt (46. Vojtus), Bogusławski (76. Matusiak), Daniel, Grzeszczyk, Wróblewski - Zapolnik.

Żółte kartki: Stefanik, Mikulec, Zagórski – Tanżyna, Biernat, Mańka, Zapolnik

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)