Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3....

Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3. Pojedynek sąsiadów [WYNIK, LIVE, NA ŻYWO]

2 1 połowa

• Koniec meczu! Podbeskidzie zrobiło dużo, żeby utrzymać prowadzenie do samego końca, a nieskuteczna Puszcza nie dosyć, że nie była w stanie wyrównać, to jeszcze kończyła spotkanie w dziesiątkę i dała sobie wbić trzeciego gola. Dziękujemy za śledzenie relacji, widzimy się na GOL24.pl!

• GOOOLLLL!!! TOMCZYK DOBIJA PUSZCZĘ GOLEM NA 3:1 DO PUSTEJ BRAMKI!

• ...i prawie gol! Główka Czarnego mija bramkę o centymetry, ale Podbeskidzie dalej prowadzi!

• Jedna z ostatnich szans Puszczy, rzut wolny z narożnika boiska...

• Tomczyk przegrywa pojedynek ze Staniszewskim po rajdzie przez pół boiska! Bramkarz Puszczy wyszedł z bramki i odbił uderzenie napastnika Podbeskidzia!

• Sześć minut potrwa jeszcze końcówka meczu w Niepołomicach, czy osłabiona Puszcza jest w stanie wyrównać?

• Puszcza będzie kończyć mecz w dziesiątkę, Uwakwe przespacerował się po piłkarzu gości i zejdzie z boiska.

• Tyle było celebracji przy tym rzucie wolnym, a Stefanik trafia tylko w mur. Trudno się dziwić miejscowym kibicom, że głośno wyrażają rozczarowanie.

• Puszcza nie może dobić się do bramki rywala, zablokowany Orłowski... gwizdek sędziego i będzie dogodny rzut wolny sprzed pola karnego.

• "Gramy, panie sędzio" - popędza Czarny, lecz na boisku mamy przerwę, bo Palawandiszwili rozciął sobie głowę.

• Orłowski w powietrzu, nie ma gola dla Puszczy! Piłka znowu mija spojenie bramki Leszczyńskiego.

• Obrona Podbeskidzia wzmocniona o Wiktorskiego, który właśnie zastąpił na boisku Sabalę.

• Czas ucieka, a Puszcza nie jest ani trochę bliżej wyrównującego gola. Podbeskidzie okopało się na własnej połowie, ale dobrze radzi sobie z zagrożeniem ze strony gospodarzy.

• Ostatnia zmiana u gospodarzy, koniec meczu dla Bartkowa (Puszcza), za niego Mikołajczyk.

• Sabala próbował zaskoczyć bramkarza wolejem po podaniu Modelskiego, obok słupka!

• Na boisku już Dawid Nowak, który po godzinie gry zmienił Żurka (Puszcza).

• Strzał Sierpiny z dystansu odbija się rykoszetem od obrońcy, Staniszewski nie jest w stanie jej złapać i ratuje się wybiciem na rzut rożny.

• W tym meczu brakowało jeszcze żółtej kartki, za spóźnione wejście w Stefanika ogląda ją Modelski (Podbeskidzie).

• Pierwsza zmiana u gospodarzy, na ławce siada Domański (Puszcza), za niego Szewczyk.

• Naciskany Leszczyński wypuszcza piłkę z rąk po dośrodkowaniu, sędzia nie decyduje się na odgwizdanie faulu, jednak nie było nikogo, kto mógłby wbić ją do bramki.

• Tymczasem Podbeskidzie wyłamuje się z groźną kontrą, Sierpina do Sabali, ale dośrodkowanie Łotysza nie dotarło do wbiegającego Tomczyka.

• Od pierwszych minut drugiej połowy w natarciu Puszcza, zablokowany strzał Żurka i drobny uraz Hanzela.

• No to zaczynamy! Druga połowa w Niepołomicach już trwa, w tym meczu nic jeszcze nie jest przesądzone!

• Licznik w Niepołomicach zatrzymał się na trzech golach w pierwszej połowie! Świetny początek Podbeskidzia poprzedził kontaktową bramkę Puszczy, która może żałować, że akurat w tym momencie musi zejść na przerwę. Widzimy się za kwadrans!

• Zamieszanie w polu karnym, Stępień uderza z woleja... niecelnie, bardzo niecelnie.

• Pierwsza połowa w Niepołomicach potrwa jeszcze dwie minuty. Puszcza szuka wyrównania jeszcze przed przerwą, czy beniaminek zdąży?

• Nie ma gola! Prawdziwe oblężenie bramki Podbeskidzia, piłka spadła na głowę Orłowskiego i... odbiła się od napastnika Puszczy nad poprzeczką!

• Akcję Puszczy fatalnym strzałem kończy Bartków, jednak nie ulega wątpliwości, że od dobrego kwadransa to gospodarze dominują w tym meczu.

• Mało brakowało, a mielibyśmy wyrównanie! Stefanik doszedł do piłki przed obrońcami Podbeskidzia, ale z bliska główkował obok słupka!

• A jednak Chmiel (Podbeskidzie) schodzi z kontuzjowany z boiska, za niego były zawodnik Puszczy, Paweł Moskwik.

• Domański myli się z dystansu, od bramki golkiper Podbeskidzia. Leszczyński nie spieszy się z wybiciem, czyżby goście już mieli zamiar grać na czas?

• Po fatalnym początku Puszcza zaczyna się rozkręcać, teraz mocne dogranie Fryca wzdłuż bramki kończy w rękawicach Leszczyńskiego.

• No nie był to najpiękniejszy gol, ale Puszcza nie będzie narzekać! Sprzed pola karnego płasko uderzał Domański, piłka odbiła się kilka razy i wpadła do siatki obok spóźnionego Leszczyńskiego! Jeszcze będą emocje w Niepołomicach!

• GOOOOLLL!!! PUSZCZA ŁAPIE KONTAKT!!! DOMAŃSKI I JUŻ TYLKO 1:2!

• Poturbowany Damian Chmiel na chwilę zejdzie z boiska, akurat pod sektor kibiców Podbeskidzia.

• Po drugim z rzędu kornerze dla Podbeskidzia zablokowany Bougaidis nie dał rady oddać strzału.

• Pościg Uwakwego za Tomczykiem zakończony celnym wślizgiem pomocnika Puszczy. Gdyby nie ta interwencja, pachniałoby trzecim golem dla Podbeskidzia!

• Może teraz? Nieee... W dogodnej sytuacji Czarny główkował nad poprzeczką, ale będzie jeszcze rzut rożny dla Puszczy.

• Przebijanie się główkami w środku pola trwało dobre kilkadziesiąt sekund. Jak na razie Podbeskidzie nie kwapi się do kolejnych ataków, a Puszcza jest bezradna w ofensywie.

• Puszcza spokojnie rozgrywa piłkę na własnej polowie, cały czas czekamy na składną akcję gospodarzy. Teraz dośrodkowywał Bartków, jednak prosto w ręce bramkarza Podbeskidzia.

• Ziemia do Puszczy, Ziemia do Puszczy! Defensywa beniaminka znowu była kompletnie bezradna, ten gol był niemal kopią pierwszego! Tym razem z prawej flanki celnie dogrywał Chmiel, a na miejscu był Tomczyk i prawie skopiował uderzenie Sabali!

• I GOOOOOLLLL!!! JUŻ 2:0 DLA PODBESKIDZIA! PAWEŁ TOMCZYK!

• Mogło być już 2:0! Obrona Puszczy wyraźnie przysnęła, Sierpina zabrał się z piłką lewym skrzydłem i dograł do Tomczyka, strzał wybity na rzut rożny!

• Pierwsza składna akcja Podbeskidzia i od razu gol! Prawym skrzydłem pomknął Tomczyk i nie musiał długo szukać nieobstawionego Sabali. Łotysz pewnym strzałem przy dalszym słupku bramki Puszczy otwiera wynik!

• GOOOOLLL!!! CO ZA POCZĄTEK PODBESKIDZIA!!! 2. MINUTA MECZU I SABALA NA 1:0!

• Zaczynamy mecz Puszczy z Podbeskidziem! Przed pierwszym gwizdkiem sędzia zarządza jeszcze zmianę połów na boisku, od środka zaczynają gospodarze.

• Czekamy na wyjście obu zespołów na murawę. Pogoda w Niepołomicach dopisuje, chociaż jeszcze godzinę temu kropiło.

• Za Podbeskidziem z kolei bite pięć remisów, w tym aż cztery bezbramkowe. Niedawny ekstraklasowicz nie strzelił gola od dwóch spotkań i w ligowej tabeli jest zaledwie jeden punkt nad dwunastą Puszczą.

• Na pięć ostatnich meczów Puszcza wygrała tylko dwa, ale za to oba na swoim boisku. Z Niepołomic bez punktów wyjeżdżały Bytovia (0:2) i GKS Katowice (0:1). Beniaminkowi znacznie gorzej idzie w delegacji, gdzie nie wygrał od siedmiu spotkań.

• Są i rezerwowi Puszczy, a wśród nich: Mleczko, Kotwica, Ryndak, Mikulec, Nowak, Szewczyk i Mikołajczyk.

• Zaczniemy od ławek rezerwowych obu drużyn. Na początek Podbeskidzie: Fabisiak, Wiktorski, Kolar, Kostorz, Jaroch, Gach i były zawodnik Puszczy, Paweł Moskwik.

• W środku tygodnia Puszcza rzuciła kłody pod nogi kandydatowi do awansu z Katowic, dzisiaj zagra kolejny mecz u siebie. Tym razem rywalem beniaminka będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo, początek meczu o 17:00!

Zdjęcie autora materiału

©Jacek Drost / Dziennik Zachodni

O ligowe punkty dzisiaj powalczą w Niepołomicach piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała. Początek meczu Górali z Puszczą, sędziować będzie Piotr Idzik z Poznania, o godzinie 17. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli, Puszcza ma jeden punkt mniej od Podeskidzia.

Cztery dni temu piłkarze Puszczy sprawili niespodziankę pokonując u siebie kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa GKS Katowice. W Niepołomicach tracili punkty także inni kandydaci do awansu Chojniczanka, Zagłębie Sosnowiec, czy Stal Mielec. Puszcza z 13 spotkań na swoim boisku wygrała siedem, trzy zremisowała i zaledwie trzy przegrała. W Niepołomicach wywalczyła więc niemal 70% całego ligowego dorobku.

W tym sezonie Podbeskidzie z Puszczą mierzyło się już dwukrotnie.
    W meczu ligowym Górale po golach Pawła Tomczyka i Valerijsa Sabali wygrali u siebie 2:1 (honorowe trafienie dla Puszczy zaliczył Krzysztof Szewczyk). Później w trakcie jednej z przerw spowodowanych powołaniami do narodowych reprezentacji Wodzisławiu Ślaskim górą była ekipa Puszczy (wygrana 2:0).

- To bardzo nieprzewidywalna drużyna i musimy zagrać bardzo dobry mecz, żeby zgarnąć trzy punkty - chwali rywala Paweł Moskwik, który w Puszczy grała przez trzy sezony.

Nadal kontuzjowany pozostaje pomocnik "Górali", Adrian Rakowski, pozostali piłkarze są do dyspozycji trenera Adama Noconia. Początek meczu Puszczy z Podbeskidziem dziś o godzinie 17.