Puszcza Niepołomice - Skra Częstochowa WYNIK Lider nie dał szans częstochowianom. Siódma porażka z rzędu Skry

31.10.2022 r. Fortuna 1. Liga: Puszcza Niepołomice - Skra Częstochowa.
31.10.2022 r. Fortuna 1. Liga: Puszcza Niepołomice - Skra Częstochowa. Tomasz Bochenek
W poniedziałek 31.10.2022 r. w ostatnim meczu 16. kolejki Fortuna 1. Ligi Puszcza Niepołomice wygrała ze Skrą Częstochowa. Niepołomiczanie wrócili na pozycję lidera.

Wieści z Niepołomic nasłuchiwali m.in. kibice Ruchu Chorzów i ŁKS-u Łódź. Łodzianie pokonali Arkę Gdynia 3:1 i wskoczyli na fotel lidera, a Niebiescy po wygranej z GKS-em Katowice 1:0 mieli tyle samo punktów, co druga w tabeli Puszcza - 30.

Drużyna trenera Tomasza Tułacza była zdecydowanym faworytem poniedziałkowego meczu. Przed 16. kolejką zajmowała 1. miejsce, w dodatku u siebie była niepokonana. Skra przystąpiła do potyczki z Puszczą z serią sześciu porażek, będą na przedostatnim miejscu z dorobkiem 14 punktów. Tomasz Tułacz z powodu żółtych kartek nie mógł z ławki prowadzić drużyny. Jego miejsce zajął drugi trener Jakub Kula.

Jeżeli ktoś liczył na niespodziankę, to już w w 50. sekundzie jego nadzieja została mocną nadwątlona. Jakub Bartosz dał szybkie prowadzenie Puszczy, strzelając z woleja sprzed pola karnego w "długi" róg bramki. Zobacz WIDEO

Goście nie mieli wyjścia i szukali sposobu na odpowiedź. W 22. minucie byli bliscy wyrównania, ale Hubert Sadowski z bliska strzelił w poprzeczkę. Skra grała coraz odważniej i... straciła drugiego gola. Bartosz podał do Huberta Tomalskiego, który pokonał Jakuba Bursztyna. Kiedy przed przerwą na 3:0 podwyższył Lucjan Klisiewicz było praktycznie po meczu, choć do rozegrania została jeszcze II połowa. W drugiej części Skra ambitnie dążyła do zdobycia honorowego gola, jednak bezskutecznie.

Puszcza znów jest pierwsza i ma 33 punkty.

Puszcza Niepołomice - Skra Częstochowa 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Jakub Bartosz (1), 2:0 Hubert Tomalski (29), 3:0 Lucjan Klisiewicz (42)

Puszcza: Krzysztof Wróblewski - Erik Cikos, Tomasz Wojcinowicz, Łukasz Sołowiej, Piotr Mroziński - Jakub Bartosz (83. Adam Kramarz), Jakub Serafin, Marcel Pięczek (90+1. Michał Czarny), Hubert Tomalski (66. Szymon Jopek), Rafał Boguski (66. Artur Siemaszko) - Lucjan Klisiewicz (90+1. Jakub Wójcik).

Skra: Jakub Bursztyn - Radosław Gołębiowski, Hubert Sadowski, Adam Mesjasz, Rafał Brusiło, Kamil Lukoszek - Kacper Łukasiak, Bartosz Baranowicz (46. Bartłomiej Babiarz), Przemysław Sajdak, Piotr Nocoń - Jakub Sangowski.

Żółte kartki: Tomalski, Siemaszko - Lukoszek

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk)

Widzów: 1.404