Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec WYNIK Sosnowiczanie uratowali punkt w 90. minucie po rzucie karnym. Puszcza nie wykorzystała "11"

12.09.2021 r. w 8. kolejce Fortuna 1. Ligi Zagłębie przegrało w Sosnowcu z Puszczą 1:2. W środę 6.04.2022 r. oba zespoły spotkały się w Niepołomicach. Karina Trojok
W środę 6.04.2022 r. w zaległym meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało w Niepołomicach z Puszczą 1:1 (0:1). W 7. minucie bramkarz Zagłębia Michał Gliwa obronił rzut karny. Od 60. minuty Puszcza grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Konrada Stępnia.

Pierwszoligowcy nadrabiają w środku tygodnia zaległości z kolejki, która prawie w całości została odwołana w pierwotnym terminie ze względu na powołania zawodników do reprezentacji narodowych. W środę w Niepołomicach spotkali się sąsiedzi w tabeli zajmujący miejsca bezpośrednio nad strefą spadkową.

Puszcza groźna u siebie

Zagłębie przystąpiło do meczu z Puszczą po dwóch zwycięstwach na Stadionie Ludowym - z GKS Jastrzębie i Skrą Częstochowa (oba po 2:1). Drużyna z Niepołomic wcześniej zremisowała z Chrobrym w Głogowie 2:2, przegrała z Sandecją w Nowym Sączu 0:1 i pokonała u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2. Przed meczem z Zagłębiem Puszcza wygrała trzy kolejne spotkania na swoim stadionie.

Michał Gliwa znów to zrobił!

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia, bo po faulu Wojciecha Szumilasa na Szymonie Kobusińskim sędzia wskazała na 11. metr. VAR potwierdził decyzję, ale w 7. minucie Michał Gliwa obronił rzut karny wykonany przez Kobusińskiego, odbijając piłkę nogami! Bramkarz Zagłębia zaliczył trzecią obronioną „jedenastkę” w rundzie wiosennej (wcześniej dwa karne w Tychach z GKS-em).

Na następne sytuacje trzeba było jednak poczekać. W 34. minucie Gliwa obronił uderzenie głową z ostrego kąta Jakuba Bartosza. W odpowiedzi Szymon Pawłowski strzelił nad poprzeczką, a Dominik Jończy niecelnie główkował. Wcześniej Jończy zobaczył żółtą kartkę (ósmą w sezonie) i nie zagra w Kielcach z Koroną. Przed przerwą Konrad Stępień z pola karnego uderzył nad poprzeczką i wkrótce piłkarze udali się do szatni.

Za drugim razem górą strzelec Puszczy

Druga część znów zaczęła się od rzutu karnego, również sprawdzonego przez VAR. Tym razem faulowany był Kamil Kościelny, a faulującym Vedran Dalić. Nie zmienił się natomiast wykonawca - Kobusiński ponownie podszedł do piłki ustawionej na 11. metrze. Gliwa wyczuł jego zamiary, ale został pokonany.

Gospodarze chcieli pójść za ciosem, bramkarz Zagłębia był zatrudniany raz po raz, jednak Puszcza w 60. minucie sama ostudziła swój zapał. Stępień dostał czerwoną kartkę po drugiej żółtej i osłabił zespół.

Vamara Sanogo dał punkt

Zagłębie starało się wykorzystać liczebną przewagę, ale ataki gości nie stanowiły większego zagrożenia dla bramki gospodarzy. Wreszcie w samej końcówce Szymon Pawłowski był faulowany przez Emile Thiakane i znów mieliśmy rzut karny (ponownie potwierdzony przez VAR). Vamara Sanogo doprowadził do wyrównania.

W doliczonych pięciu minutach wynik już nie uległ zmianie i Zagłębie utrzymało 2 punkty przewagi nad Puszczą.

Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Szymon Kobusiński (49-karny), 1:1 Vamara Sanogo (90-karny)

Puszcza: Gabriel Kobylak - Jakub Bartosz, Konrad Stępień, Kamil Kościelny, Piotr Mroziński - Emile Thiakane, Wojciech Hajda, Jakub Serafin, Kacper Cichoń (63. Łukasz Sołowiej), Grzegorz Aftyka (72. Rok Kidrić) - Szymon Kobusiński (72. Hubert Tomalski).

Zagłębie: Michał Gliwa - Filip Borowski, Dominik Jończy (46. Lukas Duriska), Vedran Dalić (83. Mateusz Popczyk), Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny - Patryk Bryła (65. Maksymilian Banaszewski), Wojciech Szumilas (83. Michał Masłowski), Joao Oliveira, Szymon Pawłowski - Szymon Sobczak (65. Vamara Sanogo).

Żółte kartki: Stępień, Serafin, Sołowiej - Gojny, Jończy

Czerwona kartka: Konrad Stępień (60' Puszcza, za drugą żółtą)

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk)