Puszcza - Podbeskidzie 1:3. Złamany nos Chmiela, ale punkty jadą do Bielska [wynik, relacja]

Jacek Drost
Po pięciu remisach piłkarze Podbeskidzia wreszcie poczuli smak zwycięstwa. W 28 kolejce podopieczni Adama Noconia pokonali na wjeździe Puszczę Niepołomice 3:1. Górale zdobyli trzy cenne punkty, ale stracili już w 36 minucie Damiana Chmiela, który opuścił boisko ze złamanym nosem.

Goście doskonale rozpoczęli to spotkanie. Już po pierwszej akcji objęli prowadzenie. Autorem gola był napastnik reprezentacji Łotwy Valerijs Sabala. Górale poszli za ciosem i w 8 minucie bramkarza Puszczy pokonał Paweł Tomczyk. Gospodarze byli w szoku i długo łapali oddech.

Prowadzenie dwoma bramkami uspokoiło zawodników Podbeskidzia, uśpiło ich czujność, co wykorzystał w 30 minucie Maciej Domański. Jego strzał po ziemi znalazł drogę do siatki Górali. Chwilę później Podbeskidzie straciło Damiana Chmiela. Aktywny - miał udział przy drugiej bramce - pomocnik gości zderzył się głową Mavroudisem Bougaidisem i musiał opuścić boisko. Wstępna diagnoza: złamany nos. Po zejściu Chmiela gra Górali straciła na jakości i pozwoliła przejąć inicjatywę gospodarzom, którzy uwierzyli, że tego meczu jeszcze nie przegrali.

Druga połowa to wymiana ciosów, z której jednak nic nie wynikało. Gospodarze atakowali, ale robili to schematycznie. Ich dośrodkowania nie docierały do napastników Puszczy. Górale myślami byli przy swojej bramce i rzadko atakowali.

W doliczony czasie gry Puszcza grała w dziesięciu, po tym jak Longinus Uwakwe został odesłany do szatni za nadepnięcie leżącego Tomczyka. Spotkanie zakończyła akcja Łukasza Sierpiny, po której Tomczyk skierował piłkę do pustej bramki.

Puszcza Niepołomice - Podbeskidzie Bielsko-Biała (1:2) 1:3

0:1 Valērijs Sabala (2)
0:2 Paweł Tomczyk (8)
1:2 Maciej Domański (30)
1:3 Paweł Tomczyk (90)

Sędziował: Piotr Idzik (Poznań)

Puszcza Niepołomice: Staniszewski – Czarny, Fryc, Stępień, Uwakwe, Domański (54’ Szewczyk), Stefanik, Żurek (60’ Nowak), Orłowski, Stawarczyk, Bartków (69’ Mikołajczyk)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński – Modelski, Malec, Bougaidis, Oleksy – Chmiel (34’ Moskwik), Hanzel, Guga, Sierpina – Sabala (75’ Wiktorski), Tomczyk