Puszcza - Zagłębie Sosnowiec 0:2 WYNIK, ZDJĘCIA Sosnowiczanie zdobyli Niepołomice

Zagłębie Sosnowiec wygrało w Niepołomicach z Puszczą
Zagłębie Sosnowiec wygrało w Niepołomicach z Puszczą Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W meczu 5. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało w Niepołomicach z Puszczą 2:0. Prowadzenie dla sosnowiczan w Niepołomicach zdobył w 37 min. Fabian Piasecki, a ich pierwszą wygraną w tym miasteczku przypieczętował tuż przed końcem Tomasz Nawotka. Goście kończyli spotkanie z Puszczą w dziesiątkę, bo w 72 min. z boiska wyrzucony został Kacper Radkowski.

Sosnowiczanie poszli za ciosem i po sobotniej wygranej z Miedzią Legnica w środowy wieczór zdobyli trzy punkty w Niepołomicach. Zagłębie po raz pierwszy w historii zwyciężyło z Puszczą na jej boisku sprawiając swoim kibicom miłą niespodziankę.

Trener Radosław Mroczkowski w składzie, który odniósł pierwszą wygraną w tym sezonie dokonał tylko jednej zmiany. Za kontuzjowanego Michała Górala na boisko wybiegł Fabian Piasecki i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, bo właśnie pozyskany z Miedzi napastnik zdobył w Niepołomicach pierwszego gola.

Piasecki wpisał się na listę strzelców w 37 minucie. 24-letni napastnik przyjął piłkę w środku pola i uwolnił się spod opieki rywala, a po przebiegnięciu kilkunastu metrów oddał strzał zza linii pola karnego trafiając tuż przy słupku do siatki. Sosnowiczanie jeszcze przed przerwą mogli zdobyć drugiego gola, bo w ostatniej akcji I połowy Zagłębie wyszło z kontrą trzech na dwóch. Patryk Małecki zamiast strzelać niepotrzebnie podawał jednak do Carla Stewarta i zmarnował tę okazję.

Po zmianie stron Puszcza starała się odrobić straty i kilka razy pod bramką Matko Perdijicia było gorąco. Od 72 min. sosnowiczanie grali w dziesiątkę, bo za drugą żółtą kartkę do szatni odesłany został Kacper Radkowski. Obrońca Zagłębia nie zagra w niedzielę z Tychami, bo był to już jego czwarty żółty kartonik.

Sosnowiczanie przetrzymało szturm gospodarzy, a w 89 min. przypieczętowało swoją wygraną. Po szybkiej kontrze Szymon Pawłowski podał do Tomasza Nawotki, a ten strzałem w "krótki róg" zaskoczył bramkarza Puszczy.

Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)

Bramki 0:1 Fabian Piasecki (37), 0:2 Tomasz Nawotka (89)