Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radlin: ostatnia szansa na inhalacje [ZDJĘCIA]

Redakcja
Przy radlińskiej tężni praca wre
Przy radlińskiej tężni praca wre UM Radlin
To już ostatnia szansa na poratowanie zdrowia i inhalacje w Radlinie. Dobiega końca sezon przy radlińskiej tężni. Na wiosnę obok obiektu czynne będzie „schronisko”. Mieszkańcy skorzystają też z siłowni, a dzieci z placu zabaw.

Osoby ze schorzeniami górnych dróg oddechowych, z zapaleniem zatok, rozedmą płuc, nadciśnieniem tętniczym, nerwicą wegetatywną i ogólnie wyczerpane, mają ostatnią szansę, aby za darmo poratować swoje zdrowie przy radlińskiej tężni. Sezon dobiega końca ze względu na zbliżającą się zimę (przez najbliższe dni nieczynne będzie też ujęcie wody pitnej przy radlińskiej tężni).

- Obiekt będzie czynny jeszcze tylko do 27 listopada - przyznaje Marek Gajda, z Urzędu Miasta w Radlinie. Dobiega końca kolejny udany sezon, podczas którego przez tężnię przewinęły się setki mieszkańców regionu. Spacerując wokół obiektu, poprawiali stan swojego zdrowia. To dzięki spływającej solance po gałązkach drewnianej konstrukcji wytwarza się wokół niej wyjątkowy aerozol. Jego wdychanie jest doskonałą profilaktyką, wzmacnia organizm. Aerozol ma też działanie bakteriobójcze.

Godzinna inhalacja solanką zapewnia dostarczenie do organizmu dawki jodu, porównywalną z trzydniowym pobytem nad morzem - zapewniają specjaliści.

Nowy sezon przy tężni ruszy wiosną 2017 roku i to z nowymi atrakcjami. Wokół obiektu powstanie m.in. schronisko (z toaletami i lokalem gastronomicznym). Na trasie od tężni do istniejącego już dziś stawu pojawi się ścieżka do relaksacji stóp oraz zbiornik wodny do leczenia zimną wodą metodą księdza dr. Kneippa. O co w niej chodzi?

- Kuracjusz wchodzi na minutę do wody z temperaturą od 4 do 6 stopni Celsjusza i brodzi w niej jak bocian. Wtedy zwężają się naczynia krwionośne, a po wyjściu z wody, pod wpływem wyższej temperatury, ulegają one rozszerzeniu. Taką czynność powtarza się kilka razy. To korzystnie wpływa na krążenie - wyjaśniają rehabilitanci.

Naprzemienne wyziębianie i ogrzewanie stóp hartuje organizm i przyspiesza krążenie krwi, co zalecane jest osobom z bolącymi żylakami. Metoda wzmacnia organizm i oczyszcza go z toksyn. Wokół tężni pojawią się kolejne ławki, plac zabaw dla dzieci i siłownia. Koszt prac wynosi 1,5 mln zł. Praca na budowie wre.

- Montowane są już pierwsze urządzenia zabawowe, pojawiły się też fragmenty nowych ścieżek oraz lampy, które czekają na podłączenie. Wokół stawu budowana jest drewniana trasa spacerowa. Obiekt gastronomiczny czeka jeszcze wykończenie - kończy Marek Gajda.

**Obserwuj autora na Twitterze TWITTER_FOLLOW https://twitter.com/arek_biernat

**

Katastrofa samolotu pod Częstochową

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo