Radomiak - GKS Jastrzębie 2:2. Dobra gra była dopiero po przerwie

Arek Gola
W pierwszym z dwóch wyjazdowych meczów piłkarze GKS 1962 Jastrzębie zremisowali w Radomiu z beniaminkiem Fortuna 1. Liga Radomiakiem 2:2. Do przerwy meczy marnym widowiskiem, dobrych szybkich akcji było jak na lekarstwo. Dopiero po przerwie kibice mogli być zadowoleni z postawy piłkarzy obu drużyn.

W porównaniu z ostatnim meczem obaj trenerzy dokonali kilku zmian w skladzie. Od pierwszych minut w ekipie trenera Skrobacza pojawili się Adam Wolniewicz, Kamila Adamek, Farid Ali i oraz Marek Mróz. Do bramki powrócił Grzegorz Drazik, bo kontuzja jakiej nabawił się w poprzednim meczu z Bełchatowem okazała się nie taka groźna.

Pierwsza połowa toczyła się w wolnym tempie, mało było składnych akcji, oba zespoły bardziej skupiły się na pilnowaniu własnej bramki. Gospodarze próbowali strzałów z dystansu, jednak ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia.

W końcu piłkarze z Radomia uzyskali lekką przewagę i efektem tego był gol Damiana Nowaka. Napastnik beniaminka wykorzystał moment zagapienia się Dawida Gojnego i strzałem z bliska pod poprzeczkę pokonała bramkarza gości.

Drugą połowę piłkarze z Jastrzębia rozpoczęli bardziej energicznie. Zaatakowali bramkę Mateusza Kochalskiego, robili to jednak zbyt czytelnie i piłkarze Radomiaka nie mieli problemów z likwidowaniem tych ataków. Nie ustrzegli się jednak błędów. Mateusz Cichocki pozwolił wyjść na czystą pozycję Kamilowi Adamkowi i ten wykorzystał to bezlitośnie.

Obaj trenerzy postawili wszystko na jedną kartę. Pierwszym opłaciło się to gościom, którzy w 72 min wyszli na prowadzenie. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Damian Tront i piłka przy słupku wpadła do siatki.

Goście długo nie cieszyli się prowadzeniem. Dośrodkowanie Dawida Abramowicza przerwał ręką Dominik Kulawiak i sędzia wskazał na jedenastkę. Karnego na bramkę zamienił Patryk Mikita. Do końca meczu, mimo kilku okazji z jednej i drugiej strony, wynik już nie uległa zmianie.

Radomiak Radom - GKS 1962 Jastrzębie 2:2 (1:0)
1:0 Damian Nowak (37),
1:1 Kamil Adamek (55),
1:2 Damian Tront (72),
2:2 Patryk Mikita (75-karny)

Sędziował: Damian Kos (Gdańsk).
Widzów: 3605

Radomiak: Mateusz Kochalski - Damian Jakubik, Michał Grudniewski, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leandro (61. Mateusz Michalski), Michał Kaput, Meik Karwot (71. Maciej Górski), Rafał Makowski, Patryk Mikita (86. Mateusz Lewandowski) - Damian Nowak.

GKS 1962: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Michał Bojdys, Dawid Gojny - Farid Ali, Marek Mróz (66. Łukasz Norkowski), Damian Tront, Kamil Jadach (71. Dominik Szczęch) - Jakub Wróbel, Kamil Adamek (87. Patryk Skórecki).

Żółte kartki: Mikita, Kochalski - Bojdys, Kulawiak.