Radomiak - Górnik Zabrze 1:0. Historyczna porażka w Radomiu ZDJĘCIA

Piłkarze Górnika Zabrze już ponad miesiąc czekają na wygraną w PKO Ekstraklasie    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Górnika Zabrze już ponad miesiąc czekają na wygraną w PKO Ekstraklasie Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot echodnia.eu
W meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Radomiaka wygrali z Górnikiem Zabrze 1:0. Radomianie po raz pierwszy w historii wygrali ligowe spotkanie z 14-krotnymi mistrzami Polski. Zobaczcie zdjęcia z meczu Radomiak - Górnik.

Radomiak - Górnik Zabrze 1:0. Historyczna porażka w Radomiu

Pilkarze Górnika po raz pierwszy w historii przegrali mecz o ligowe punkty z Radomiakiem. Zabrzanie na zwycięstwo w PKO Ekstraklasie czekają już ponad miesiąc, natomiast dla beniaminka była to trzecia wygrana z rzędu.

Spotkanie w Radomiu lepiej zaczęli goście. Już w 7 minucie sam na sam z bramkarzem znalazł się Jesus Jimenez, ale Hiszpan strzelił obok słupka. Później w pole karne wbiegł Krzysztof Kubica, lecz za bardzo odchylony uderzył wysoko nad poprzeczką. Szczęścia próbował także Lukas Podolski, lecz były mistrz świata z dystansu również chybił celu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RADOMIAK - GÓRNIK

Radomiak pozwolił wyszumieć się zabrzanom, a później zadał decydujący cios. Po dośrodkowaniu Leandro piłkę głową zgrał Luis Machado, a Dawid Abramowicz potężnym uderzeniem zdobył swojego pierwszego gola w gronie najlepszych. Po stracie bramki gracze Górnika spuścili z tonu, a beniaminek do końca I połowy kontrolował sytuację na boisku. Gospodarze po akcji Abramowicza mogli podwyższyć wynik, ale w ostatniej chwili piłkę na róg wybił Erik Janża.

Po przerwie piłkarze Jana Urbana znów ruszyli do natarcia. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Dariusz Pawłowski źle skończył akcję Podolskiego uderzając piłkę wzdłuż bramki, a strzał "Poldiego", po którym wielu kibiców widziało już w siatce, w ostatniej chwili zablokował obrońca.

Gospodarze nie tylko bronili jednak wyniku. Niewiele brakowało, by błąd Grzegorza Sandomierskiego, który zbyt krótko wybił piłkę, wykorzystał Leandro. Brazylijczyk pomylił się niewiele. W końcówce bliski zaskoczenia bramkarza zabrzan po sprytnym muśnięciu piłki był Meik Karwot, ale ten na linii bramkowej złapał piłkę.

W doliczonym czasie gry do remisu mógł doprowadzić Pawłowski. Uderzenie rezerwowego zabrzan z ostrego kąta nogą obronił jednak Filip Majchrowicz i piłkarze Górnika wracali do domu z pustymi rękami.

Radomiak - Górnik Zabrze 1:0 (1:0)