Radomiak – Piast Gliwice ZDJĘCIA, WYNIK Gliwiczanie zastopowali rozpędzonego beniaminka. Trener bramkarzy poprowadził Piasta

14.12.2021. Zaległy mecz PKO Ekstraklasy: Radomiak - Piast Gliwice.    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
14.12.2021. Zaległy mecz PKO Ekstraklasy: Radomiak - Piast Gliwice. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Polska Press
We wtorek 14.12.2021 r. w zaległym meczu 17. kolejki Ekstraklasy Piast zremisował z Radomiakiem w Radomiu 2:2 (2:1). Beniaminek został zastopowany po sześciu zwycięstwach z rzędu, ale jest niepokonany już od dziesięciu spotkań. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył ich kapitan Leandro. Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania Radomiak - Piast.

Gliwiczan z ławki prowadził trener bramkarzy Mateusz Smuda, ponieważ I trener Waldemar Fornalik i II trener Tomasz Fornalik w sobotę w spotkaniu z Rakowem w Częstochowie dostali czerwone kartki. Piast złożył odwołanie, ale Komisja Ligi (w związku z opinią Kolegium Sędziów PZPN, które nie dopatrzyło się rażącego błędu w decyzji arbitra) postanowiła je oddalić. Braci Fornalików zabraknie też na ławce w meczu ze Stalą Mielec (sobota 18 grudnia). We wtorek oglądali mecz z wysokości trybun.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Radomiak - Piast, 14.12.2021 r.

Trzy bramki do przerwy

Wtorkowy mecz rozegrano bez udziału publiczności, ponieważ wojewoda mazowiecki na wniosek policji zamknął stadion Radomiaka. To efekt bójki kibiców z ochroną podczas spotkania z Lechem Poznań. Radomiak i Piast pierwszy raz w historii zagrały ze sobą w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Początek meczu to pojedynki Mauridesa z Frantiskiem Plachem. W 6. minucie bramkarz Piasta instynktownie obronił główkę Brazylijczyka, a sześć minut później znów wykazał się kunsztem, tym razem po bombie z rzutu wolnego.

W 26. minucie Piast odpowiedział golem. W pole karne podał Patryk Lipski. Michał Chrapek przyjął piłkę i uderzył w długi róg, a piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Dość długo trwała jeszcze analiza VAR, ale spalonego nie było i gliwiczanie mogli cieszyć się z prowadzenia.

Radomiak doprowadził do wyrównania, gdy Leandro huknął z pola karnego, ale Piast po dwóch minutach znów prowadził. Z rzutu wolnego dośrodkował Damian Kądzior i Patryk Sokołowski uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Leandro szybko doprowadził do wyrównania

Na początku drugiej połowy Leandro zakręcił trzema obrońcami Piasta, wpadł w pole karne i strzałem w dalszy róg pokonał Placha - 2:2.

W 75. minucie gospodarze domagali się rzutu karnego za rękę Ariela Mosóra. Sędzia wyraźnie pokazał, że nie ma mowy o "jedenastce", co potwierdziły powtórki.

W doliczonych czterech minutach wynik nie uległ zmianie. Piast tym razem nie stracił gola w końcówce.

Radomiak Radom - Piast Gliwice 2:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Michał Chrapek (26), 1:1 Leandro (40), 1:2 Patryk Sokołowski (42), 2:2 Leandro (50)

Radomiak: Majchrowicz - Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz - Leandro, Kaput, Nascimento (46. Cele), Machado (46. Rondon) - Maurides (72. Karwot), Angielski (90+1. Sokół).

Piast: Plach - Konczkowski, Mosór, Czerwiński, Katranis (71. Holubek) - Vida (71. Pyrka), Sokołowski, Lipski, Chrapek (84. Hateley), Kądzior (89. Ameyaw) - Toril.

Żółte kartki: Jakubik - Vida, Kądzior.

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)