Radomiak - Zagłębie Sosnowiec 0:0 RELACJA Kazimierz Moskal z punktem w debiucie na ławce Zagłębia

14.11.2020 r. Radomiak - Zagłębie Sosnowiec 0:0. Debiut Kazimierza Moskala na ławce trenerskiej Zagłębia. echodnia.eu
W sobotę 14.11.2020 r. w meczu 12. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zremisowało w Radomiu z Radomiakiem 0:0. Od 62. minuty gospodarze grali w dziesiątkę, po tym jak Damian Jakubik dostał czerwoną kartkę. - W głębi serca mam lekki niedosyt - stwierdził trener Zagłębia Kazimierz Moskal.

Debiutujący w roli trenera Zagłębia Kazimierz Moskal dokonał czterech zmian w stosunku do wyjściowego składu w meczu z Koroną. Jedna z nich nastąpiła już w trakcie spotkania z kielczanami, gdy w bramce kontuzjowanego Krystiana Stępniowskiego zastąpił Kacper Chorążka. W podstawowej jedenastce w Radomiu pojawili się też Goncalo Gregorio, Patryk Mularczyk i Filip Karbowy.

Okazja sosnowiczan już w 1. minucie

Goście zaczęli odważnie i z animuszem - już w 1. minucie okazję miał Szymon Pawłowski. Strzelił z 14 metrów, jednak za lekko i Mateusz Kochalski bez trudu złapał piłkę.

Z czasem Radomiak przejął inicjatywę. W 8. minucie strzałem z dystansu Chorążkę zatrudnił Miłosz Kozak. Gospodarze stosowali wysoki pressing, który sprawiał problemy Zagłębiu przy wyprowadzaniu piłki ze swojej połowy. W 31. minucie Karol Angielski uderzył z bliska z ostrego kąta i Chorążka sparował piłkę na rzut rożny.

Zagłębie mogło prowadzić do przerwy

Sosnowiczanie starali się odgryzać i robili to z coraz lepszymi efektami. W 33. minucie bramkarz Radomiaka w ostatniej chwili ubiegł Lukasa Duriskę. Sześć minut później Filip Karbowy huknął zza pola karnego prosto w słupek. Tuż przed przerwą Zagłębie było bardzo bliskie gola - Goncalo Gregorio główkował z pięciu metrów, a Kochalski obronił nogami!

Czerwona kartka dla Radomiaka

W drugiej połowie oglądaliśmy "typowy mecz walki". Od 62. minuty Radomiak grał w dziesiątkę. Na środku boiska Damian Jakubik chcąc wybić piłkę kopnął w głowę Dawida Gojnego i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Wściekły zawodnik gości ostentacyjnie bił brawo stojąc przed arbitrem, ale Paweł Pskit spokojnie nakazał mu opuścić boisko.

Grające w przewadze Zagłębie nie potrafiło sobie poradzić z dobrze zorganizowaną obroną gospodarzy. W 85. minucie główkował wprowadzony na boisko Olaf Nowak - prosto w ręce bramkarza.

W doliczonych 5 minutach wynik też nie uległ zmianie. Zagłębie po trzech porażkach z rzędu zdobyło punkt w Radomiu.

Kazimierz Moskal (trener Zagłębia Sosnowiec)

Mam takie różne odczucia, bo graliśmy prawie pół godziny z przewagą jednego zawodnika i można mieć niedosyt, że nie udało się strzelić bramki i wygrać tego spotkania. Z drugiej strony myślę, że w pierwszej połowie mieliśmy dogodniejsze okazje do zdobycia bramki niż Radomiak, grają po 11 i to powinniśmy wykorzystać. W drugiej połowie, gdy graliśmy w przewadze, Radomiak cofnął się, mocno zagęścił przedpole. Trzeba zdecydowanie lepiej grać, zdecydowanie lepiej operować piłką żeby sobie stworzyć jakąś dogodną sytuację. Mało było tych sytuacji grając w przewadze, jedna gdzieś tam piłka niebezpieczna, która przeszła wzdłuż linii bramkowej i chyba to wszystko. Myślę, że w naszej sytuacji było, aby się przełamać. Jeden punkt, to jeden punkt i małymi kroczkami będziemy chcieli iść do przodu, ale, tak jak powiedziałem, w głębi serca mam lekki niedosyt.

Radomiak Radom - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Radomiak: Kochalski - Jakubik, Cichocki, Bodzioch, Bogusz - Leandro (90+1. Diane), Kaput, Scheidt (46. Podliński), Gąska, Kozak (90+1. Świdzikowski) - Angielski (66. Banasiak).

Zagłębie: Chorążka - Ryndak, Duriska, Grudziński, Gojny - Pawłowski, Oliveira, Karbowy (76. Szwed), Mularczyk (74. Maia), Małecki - Gregorio (84. Nowak).

Żółte kartki: Bogusz - Oliveira, Pawłowski, Szwed

Czerwona kartka: Damian Jakubik (62' Radomiak, za faul)

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności