Radomiak - Zagłębie Sosnowiec 2:1. Beniaminek lepszy od spadkowicza [WYNIK]

Zagłębie Sosnowiec przegrało czwarty mecz w tym sezonie. Spadkowicz z Ekstraklasy tym razem musiał uznać wyższość beniaminka z Radomia. Zagłębie przegrało na wyjeździe z Radomiakiem 1:2 a jedną z bramek dla gospodarzy były piłkarz sosnowieckiego klubu Mateusz Cichocki. Dla Zagłębia była to pierwsza w historii porażka z Radomiakiem.

W składzie Radomiaka jest czterech byłych piłkarzy Zagłębia, ale wyjściowej jedenastce znalazło się trzech z nich. Na środku obrony wystąpili Michał Grudniewski i Mateusz Cichocki, a w środku pomocy Rafał Makowski. Czwarty z nich, Adam Banasik na murawie pojawił się dopiero w 72 minucie.

Sosnowiecki klub dobrze zna także trener beniaminka Dariusz Banasik. Kiedy pracował w Zagłębiu drużyna pod jego wodzą zajęła trzecie miejsce w tabeli Nice 1. Ligi, a w następnym po czterech meczach kiedy Zagłębie miało zaledwie trzy punkty został zwolniony. Banasik, po czerwonej kartce, ostatni mecz oglądał z trybun, ale w meczu z Zagłębiem wrócił już na ławkę.

Gospodarze od pierwszego gwizdka atakowali bramkę gości z Sosnowca. Bliski wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie był Mateusz Michalski, ale nie trafił w piłkę z bliskiej odległości. Po kwadransie gry, goście trzy razy groźnie skontrowali Radomiaka, ale bez powodzenia.

Gospodarze nie rezygnowali z ataków i to przyniosło im bramkę. Piłkę z rzutu rożnego w pole karne wrzucił Michalski, gdzie najwyżej do niej wyskoczył Mateusz Cichocki i strzałem głową pokonał bramkarza Zagłębia. Podopieczni trenera Mroczkowskiego ruszyli do odrabiania strat, ale Radomiak umiejętnie się bronił i utrzymał prowadzenie do przerwy.

Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie, dalej atakowali piłkarze Radomiaka i w 62 min strzelili drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michalski. Odpowiedź sosnowiczan była błyskawiczna. Piłkę w pole karne posłał Rafał Grzelak co wykorzystał