Zamknij

DziennikZachodni.pl - wiadomości Śląsk, wiadomości ze Śląska

Radoslav Latal najlepszym trenerem piłkarskim na Śląsku RANKING TRENERÓW

Ranking trenerów Ekstraklasy

Lucyna Nenow/DziennikZachodni

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [7/8] Poprzednie Następne

Ranking trenerów Ekstraklasy

1. Radoslav Latal (Piast Gliwice) - średnia 1,86 pkt.

Czech jest największym wygranym tego sezonu, nie tylko w naszym regionie. Podczas Gali Ekstraklasy Radoslav Latal został wybrany Trenerem Sezonu. Czeski szkolenowiec wyprzedził Piotra Stokowca z Zagłębia Lubin, Jacka Zielińskiego z Cracovii, Stanisława Czerczesowa z Legii i Czesława Michniewicza z Pogoni.

Piast prowadzony przez Latala był liderem od 5. do 23. kolejki i w 25. kolejce. Rundę zasadniczą skończył na drugim miejscu, tak samo jak cały sezon, zostając wicemistrzem Polski. Gliwiczania do ostatniego meczu mieli szansę na mistrzostwo.

Po 30. kolejkach Piast zgromadził 58 punktów i tracił dwa do Legii. W rundzie finałowej zdoby 11 pkt., kończąc sezon z trzema punktami straty do mistrza. Na dorobek drużyny Latala złożyło się 20 zwycięstw, 9 remisów i 8 porażek. Jedyne poważne wpadki to porażki - w Zabrzu z Górnikiem 2:5, 1:4 w Lubinie z Zagłębiem i 0:4 w Warszawie z Legią. Tylko z jedną drużyną w tym sezonie nie udało się wygrać - z Koroną (porażka u siebie 0:1 i wyjazdowy remis 1:1).

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy