Radwańska awansowała to ćwierćfinałów, Kubot przegrał z Hiszpanem [WTA i ATP Madryt]

MN
Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot walczą o ćwierćfinały w Madrycie
Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot walczą o ćwierćfinały w Madrycie Bartek Syta Whiteframes.Pl
Nie było niespodzianek w meczach 1/8 finału turniejów w Madrycie. Agnieszka Radwańska pokonała Robertę Vinci po dwóch setach, natomiast Łukasz Kubot odpadł po konfrontacji z Roberto Bautista Agutem.

Agnieszka Radwańska znowu pokonała Robertę Vinci, wygrywając 6:1, 6:1. Włoszka była bez szans, zdobywając tylko dwa gemy w całym spotkaniu. Z kolei Łukasz Kubot, który sprawił wczoraj miłą niespodziankę, dziś musiał uznać wyższość Hiszpana Roberto Bautisty Aguta, z którym przegrał 2:6, 4:6 i odpadł w trzeciej rundzie turnieju.

Radwańska awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Sarą Errani (WTA 11) lub Caroline Garcią (WTA 51).

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Środa była niezwykle udanym dniem dla polskiego tenisa. Agnieszka Radwańska pokonała Rosjankę Swietłanę Kuzniecową po trzech setach i tie-breaku. To był 14. pojedynek obu tenisistek, w którym Polka zdołała wygrać po raz czwarty. Teraz krakowianka zmierzy się z Włoszką Robertą Vinci (miejsce 20. w rankingu), która wczoraj pokonała Dunkę Caroline Wozniacki w dwóch setach. Vinci nie będzie jednak faworytką tego spotkania. Radwańska walczyła z nią w kwietniu w Stuttgarcie, pewnie wygrywając 6:3, 6:2.

Tego spotkania nie będzie można obejrzeć w telewizji, ponieważ trzecia rakieta świata zagra dziś na korcie bez kamer. TVP zamiast tego wyemituje inne mecze 1/8 finału - od godz. 13 Serena Williams będzie walczyć z Carlą Suarez-Navarro, a od godz. 20 Simona Halep podejmie Sabine Lisicki.

Wynik meczu Radwańska - Vinci można śledzić na oficjalnej stronie WTA od godz. 15:00.

Wczoraj Łukasz Kubot zaliczył sensacyjny debiut w madryckim turnieju po tym, jak wskoczył w miejsce Federera i ograł w drugiej rundzie Gillesa Simona w trzech setach. Polak niespodziewanie awansował do 1/8 finału i zmierzy się dzisiaj z Hiszpanem Roberto Bautista Agutem (w rankingu ATP 45. miejsce). Bautista pokonał w poprzedniej rundzie swojego rodaka Fernando Verdasco w trzech setach. Kubot mierzył się z Bautistą przed dwoma tygodniami i zdołał wtedy ugrać tylko jednego gema.

Kubot zagra dzisiaj również mecz deblowy w parze ze Szewedem Robertem Lindstedtem. Na przeciwko stanie duet Polaków - Matkowski-Fyrstenberg.

Mecz Kubot - Bautista rozpocznie się ok. godz. 15:30, transmisja na żywo w Polsacie Sport.