Rajd Portugalii 2014: Kubica wraca na znajome drogi [PROGRAM]

MN
Rajd Portugalii 2014
Rajd Portugalii 2014 ARC
Rajd Portugalii 2014: W dniach 3-6 kwietnia odbywa się jedna z najważniejszych imprez dla fanów WRC. Kierowcy samochodów rajdowych będą pokonywać górzyste trasy na południu Portugalii. Wczoraj w Lizbonie kierowcy przejechali odcinek testowy, w którym Robert Kubica zajął 8. miejsce.

Rajd Portugalii 2014: Najlepszy w czwartkowym odcinku testowym okazał się Sebastien Ogier, któremu media dają spore szanse na zwycięstwo w rajdzie. Według statystyk faworytem jest Mikko Hirvonen, który zdobył na odcinku testowym szósty czas. Kubica kierujący Fordem Fiestą zajął ósmą pozycję, uzyskując czas 2:57.5.

CZYTAJ KONIECZNIE:
RAJD PORTUGALII 2014: ROBERT KUBICA WALCZY O ZWYCIĘSTWO

Dla Roberta Kubicy i jego pilota Macieja Szczepaniaka, jak sami przyznają, celem jest po prostu dojechać do mety. Kubica startował już w Portugalii rok temu, ale sporo tras jest nowych, na drodze znajduje się także dużo wąskich odcinków o zmiennej przyczepności - to na takich trasach Kubica wypadł z drogi w trakcie Rajdu Monte Carlo i Rajdu Meksyku.

W zeszłorocznej edycji Rajdu Portugalii Kubica miał duże problemy z samochodem - uszkodzeniom ulegały opony, chłodnica i hydraulika. Wtedy polski duet ukończył rajd na 6. miejscu w WRC2 i 22. w klasyfikacji generalnej.

Kubica i Szczepaniak będą startować w najwyższej kategorii rajdu. W niższych kategoriach wystąpią też inni Polacy: Aron Domżała i Przemysław Zawada, Hubert Ptaszek i Kamil Kozdroń, Szymon Kornicki i Przemysław Mazur.

Rajd Portugalii odbywa się nawierzchni szutrowej, pełnej wzniesień i ślepych zaułków. Dystans OS-ów wynosi ok. 340 kilometrów.