Rajd Wisły w strugach deszczu i z dużą niespodzianką ZDJĘCIA

Andrzej Drobik
Różycki wygrywa Rajd Wisły
Różycki wygrywa Rajd Wisły Janusz Boruta/Rajd Wisły
Michał Różycki oraz Paweł Słaboń w Hondzie Civic sprawili ogromną niespodziankę i okazali się najszybsi podczas 63. edycji Rajdu Wisły. Załoga, która podczas ostatniej pętli objęła pozycję lidera, stanęła na najwyższym podium jednej z najstarszych imprez rajdowych w Polsce.

- To był bardzo trudny rajd, wyjątkowo paskudna pogoda, bardzo rajdowa, ale odnaleźliśmy się w tych warunkach - powiedział po rajdzie Michał Rożycki, który cieszył się z pierwszego zwycięstwa w karierze.

Co ciekawe, duet Różycki i Słaboń nie wygrali podczas rajdu żadnego z odcinków specjalnych, za to czterokrotnie znajdowali się w pierwszej trójce poszczególnych oesów. To właśnie równa jazda okazała się kluczem do sukcesu podczas sobotniego Rajdu Wisły.
Załoga Automobilklubu Śląskiego wyprzedziła o 9,9 sekundy Tomasza Zbroję i Piotra Kokoszkę, natomiast o 22,7 s Gracjana Grelę i Martę Momot. Kolejne miejsca zajęli Tomasz Marek i Wojciech Kolaczek (+27,6), Damian Kostka i Paweł Pochroń (+28,8), Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka (+33,2), Piotr Baran z Michałem Paciejem (+49,2).

Obecny lider Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska Piotr Baran z Michałem Paciejem zajął zatem dopiero 7. miejsce i utrzymał przewagę w klasyfikacji mistrzostw Śląska. W klasyfikacji Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski pewnie zwyciężyli Robert Luty i Szymon Gurdziołek w Subaru Legacy 4WD Turbo.

Rywalizacja w 63. edycji Rajdu Wisły upłynęła pod znakiem deszczu. Praktycznie przez cały dzień zmaganiom rajdowców w Beskidach towarzyszyły opady. Z 74 załóg, jakie ruszyły rano do rywalizacji, metę w Wiśle osiągnęło zaledwie 31.

Nieboczowy: ta wieś zostanie zalana