Raków - Bytovia 2-1. Gospodarze lepsi w meczu na szczycie [RELACJA]

Przemysław Drewniak
Raków Częstochowa potwierdza, że na dziś jest najlepszą drużyną Fortuna 1. Ligi
Raków Częstochowa potwierdza, że na dziś jest najlepszą drużyną Fortuna 1. Ligi Grzegorz Dembinski
W sobotnim meczu 12. kolejki Fortuna 1. Ligi Raków Częstochowa pokonał u siebie Bytovię Bytów 2-1. Drużyna spod Jasnej Góry powiększyła swoją przewagę i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli.

W starciu z rewelacją rundy jesiennej Raków Częstochowa potwierdził, że w pełni zasłużenie rozgościł się na fotelu lidera pierwszej ligi. Pod Jasną Górą doszło w sobotę do pojedynku lidera z sensacyjnym wiceliderem, ale na boisku dysproporcja między jakością gry obu zespołów była większa, niż wskazuje na to tabela. Gospodarze mogli rozstrzygnąć losy meczu już w pierwszym kwadransie, ale Petr Schwarz trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę, a dwa strzały aktywnego na skrzydle Patryka Kuna obronił Andrzej Witan.

Na pierwsze trafienie kibice Rakowa musieli jednak czekać aż do końcówki pierwszej połowy. Wtedy Miłosz Szczepański minął dwóch rywali i popisał się bardzo ładnym uderzeniem zza pola karnego, dzięki czemu zdobył swoją trzecią bramkę w tym sezonie.

Zdecydowana przewaga w pierwszej połowie chyba nieco uśpiła gospodarzy, bo zaraz po przerwie Bytovia doprowadziła do wyrównania za sprawą Filipa Burkhardta. Doświadczony pomocnik wykorzystał błąd obrony i silnym strzałem pokonał Michała Gliwę.

Strata bramki rozzłościła Raków, który natychmiast rzucił się do ataku. Początkowo brakowało skuteczności, bo Dariusz Formella w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza, a Sebastian Musiolik główkował w słupek. Kilka minut później drugi z nich dopiął jednak swego. Szybki kontratak gospodarzy rozpoczął Szczepański, Piotr Malinowski popisał się dokładnym dośrodkowaniem, a Musiolik strzałem głową pokonał Witana.

To wystarczyło do pokonania Bytovii, która w końcówce nie była już w stanie zagrozić gospodarzom. Raków umocnił się na prowadzeniu i jak na razie wyrasta na głównego faworyta wyścigu o Ekstraklasę.

Raków Częstochowa 2-1 Bytovia Bytów
Miłosz Szczepański 43', Sebastian Musiolik 62' - Filip Burkhardt 48'

Raków: Michał Gliwa - Arkadiusz Kasperkiewicz, Andrzej Niewulis, Kamil Kościelny - Piotr Malinowski (90' Daniel Bartl), Petr Schwarz, Miłosz Szczepański, Marcin Listkowski (87' Tomáš Petrášek), Dariusz Formella (76' Łukasz Góra), Patryk Kun - Sebastian Musiolik.

Bytovia: Andrzej Witan - Jakub Kuzdra, Łukasz Wróbel, Maciej Dampc, Dawid Witkowski (83' Gracjan Jaroch) - Arsenij Procyszyn (57' Maksymilian Hebel), Sławomir Duda (46' Bartosz Wolski), Juliusz Letniowski, Filip Burkhardt, Michał Jakóbowski - Mateusz Kuzimski.

żółte kartki: Listkowski, Schwarz - Duda, Kuzdra, Letniowski.

sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź)