Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:1. Zdjęcia z wielkiego finału Pucharu Polski!

W finale Fortuna Pucharu Polski Raków pokonał Arkę 2:1.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE W.Szubartowski
Raków Częstochowa strzelił dwa gole w ostatnich minutach finału Fortuna Pucharu Polski i po raz pierwszy w historii zdobył to trofeum. Klub na tym triumfie zarobił ponad pięć milionów złotych. Zobaczcie zdjęcia z finału Pucharu Polski.

Raków Częstochowa zdobył Puchar Polski! Zespół Marka Paszuna osiągnął w ten sposób historyczny triumf w roku stulecia klubu!

W pierwszej połowie finał był kiepskim widowiskiem i brak goli stanowił odzwierciedlenie boiskowych wydarzeń. Częstochowianie mieli inicjatywę, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Arka próbowała powtórzyć scenariusz z półfinałowego starcia z Piastem Gliwice i przede wszystkim broniła remisu, licząc na łut szczęścia lub rzuty karne.

Los do niej uśmiechnął się wyjątkowo szeroko. W 57 minucie Mateusz Żebrowski w taki sposób dośrodkował w pole karne, że piłka... wpadła do siatki Rakowa. Prowadzenie pierwszoligowca było nieoczekiwane i Raków stanął przed kolejnym w tym sezonie wielkim wyzwaniem.

Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:1. Zdjęcia z wielkiego fin...

Zespół Marka Papszuna wytrzymał napięcie i po długim biciu głową w desperacko broniącą się Arkę, która w swoim polu karnym "zaparkowała autobus" osiągnął cel! Najpierw Ivi Lopez, a potem tuż przed końcem drugiej połowy David Tijanić zgarnęli główne trofeum w ręce Rakowa!

Zobaczcie zdjęcia z finału Pucharu Polski Raków Częstochowa - Arka Gdynia.