Raków Częstochowa - Chrobry Głogów 1:0 [ZDJĘCIA, WYNIK] Wymęczone zwycięstwo lidera

Raków Częstochowa wygrał z Chrobrym Głogów 1:0
Raków Częstochowa wygrał z Chrobrym Głogów 1:0 fot. Janusz Strzelczyk/Polskapress
Raków Częstochowa - Chrobry Głogów 1:0 [WYNIK] Po trzech miesiącach przerwy piłkarze Fortuna 1. Ligi znów wybiegli na boiska. Lider tabeli Raków Częstochowa na inaugurację wiosny pokonał Chrobrego Głogów. Zwycięskiego gola strzelił Sebastian Musiolik na sześć minut przed końcem spotkania. Gospodarze kończyli to spotkanie w dziesiątkę, bo w boiska wyrzucony został Patryk Kun. Zobacz zdjęcia z meczu Raków Częstochowa - Chrobry Głogów,

Kibice z pewnością dużo więcej spodziewali się po piłkarzach Rakowa. W meczu z 14. drużyną Fortuna 1. Ligi główny kandydat do awansu miał przewagę, ale długo nie potrafił skierować piłki do siatki rywali. Akcje ofensywne gospodarzy opierały się na Tomasu Petrasku. Czech gra na pozycji stopera, lecz przy każdym stałym fragmencie gry wędrował w pole karne gości starając się zrobić pożytek ze swoich 2 m wzrostu.

Kapitan Rakowa dochodził do pozycji strzeleckich i kilka razy uderzył piłkę głową, lecz brakowało mu skuteczności. Najbliższy szczęścia Petrasek był tuż po przerwie, ale po centrze z rzutu wolnego minimalnie chybił celu.

W drugiej połowie dobrą okazję podbramkową miał Mateusz Zachara, jednak doświadczony zawodnik częstochowian nie zdołał wykorzystać błędu bramkarza Chrobrego Mateusza Abramowicza. Na lewej stronie częstochowian aktywny był Patryk Kun, a najlepszą okazję zmarnował natomiast Piotr Malinowski, który znalazł się z piłką w polu karnym gości, lecz strzelił wprost w bramkarza.

W ekipie Chrobrego pierwsze skrzypce grał Mateusz Machaj. 30-letni pomocnik po nieudanej przygodzie z Jagiellonią wrócił do Głogowa i był motorem napędowym akcji gości. Po jego uderzeniu w 54 min. z rzutu wolnego piłka wylądowała na spojeniu słupka z poprzeczką bramki Rakowa.

Gospodarze atakowali do końca i w końcu objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu rezerwowego Daniela Bartla piłkę w polu karnym przyjął Musiolik. Obrońcy Chrobrego pozwolili rosłemu napastnikowi nie tylko przyjąć piłkę, ale też się z nią obrócić i oddać celny strzał.

Częstochowianie cieszyli się z prowadzenia, lecz po chwili stracili Kuna. Filigranowy pomocnik w 86 min. za drugą żółtą kartkę wyleciał w boiska i gospodarze musieli bronić się w dziesiątkę. Raków nie dał sobie już jednak wydrzeć 15 zwycięstwa w tym sezonie i zrobił kolejny krok w kierunku awansu do Lotto Ekstraklasy.

Raków Częstochowa – Chrobry Głogów 1:0 (0:0)