Raków Częstochowa - Chrobry Głogów 1:3 Raków przegrywa z Chrobrym, kibice nie poznają swojej drużyny z rundy jesiennej RELACJA

Zaktualizowano
Raków przegrał z Chrobrym w kiepskim styli. Kibice nie poznają swego zespołu z rundy wiosennej Arkadiusz Gola
Raków Częstochowa - Chrobry Głogów 1:3. Piłkarze Rakowa nie mogą znaleźć formy jaką prezentowali jesienią. Po zimowej przerwie kompletnie zawodzą, wygrali zaledwie jedno spotkanie, cztery razy musieli uznać wyższość rywala. W 26. kolejce Nice 1. Ligi podopieczni Marka Papszuna przegrali na swoim boisku z jednym z kandydatów do awansu Chrobrym Głogów 1:3 (0:2).

W Częstochowie kibice nie poznają swojej drużyny, która tak dobrze spisywała jesienią i była wymienia w gronie faworytów do awansu. Marzenia te trzeba będzie chyba odłożyć, po tym co prezentują obecnie zawodnicy Rakowa. Piłkarze Chrobrego obnażyli wszystkie słabe punkty gospodarzy i wygrali zdecydowanie.

Trener Papszun szuka rozwiązania słabszej dyspozycji swoich zawodników, rotuje składem, ale nie przynosi to efektu. W meczu w Chrobrym od pierwszych minut wybiegł na boisko Mateusz Zachara, który zastąpił Adama Czerkasa. Były piłkarz Górnika Zabrze i Wisły Kraków ostatnio narzekał na drobny uraz, ale to nie jest jedyne tłumaczenie, że ostatnie spotkania spędził na ławce rezerwowych.

Raków miał może przewagę w polu, częściej rozgrywał piłkę, jednak do siatki trafiali goście. Najpierw Jakuba Szumskiego pokonał przy udziale najskuteczniejszego piłkarza na zapleczu ekstraklasy Mateusza Machaja i Przemysława Trytki Karol Danielak. Tuż przed przerwą po razy drugi do siatki gospodarzy trafił Trytko.

Druga połowę gospodarze rozpoczęli od ataków, ale nie potrafili poradzić sobie z dobrze spisującą się obroną gości. Nie ustrzegli się za to błędu w obronie. Po wyrzucie piłki z linii bocznej, piłkę przedłużył Trytko i nadbiegający Michał Ilków-Gołąb z bliska dopełnił formalności.

To był szok. Zniecierpliwienie kibice Rakowa zaczęli opuszczać trybuny i nie widzieli bramki strzelonej przez Andrzeja Niewulisa. Ale to było jedynie na otarcie łez...

Raków Częstochowa - Chrobry Głogów 1:3 (0:2)

0:1 Karol Danielak (30), 0:2 Przemysław Trytko (45), 0:3 Michał Ilków-Gołąb (56), 1:3 Andrzej Niewulis (90)

Raków Szumski - Mondek (62. Czerkas), Łabojko (38. Mesjasz), Rachmanow - Niewulis, Tomalski (80. Wójcik), Formella, Figiel, Radwański, Malinowski – Zachara. Trener: Marek Papszun.

Chrobry Janicki - Ilków-Gołąb, Stolcl, Michalec, Danielak - Bach (88. Nowicki), Gąsior (72. Borecki), Kona, Machaj, Napolow – Tryt-kol (85. Kowalczyk). Trener: Grzegorz Niciński.