Raków Częstochowa - FK Mariupol 2:2. Częstochowianie wciąż bez wygranej w Turcji

Piłkarze Rakowa są wiceliderem PKO Ekstraklasy  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa są wiceliderem PKO Ekstraklasy Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
Przebywający na zgrupowaniu w Belek piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrali swój drugi sparing w Turcji. Wicelider PKO Ekstraklasy zremisował z ukraińskim FK Mariupol 2:2. Częstochowianie na tym obozie mają zaplanowany jeszcze jeden mecz kontrolny 21 stycznia z rosyjskim Dinamo Moskwa.

Piłkarze Rakowa rozegrali drugi mecz kontrolny podczas zgrupowania w Turcji i wciąż nie mają jeszcze na swoim koncie zwycięstwa. Po remisie z Zorią Ługańsk dziś podopieczni trenera Marka Papszuna osiągnęli taki sam wynik w meczu z innym ukraińskim zespołem FK Mariupol.

9 drużyna rundy jesiennej ukraińskiej Premier Lihi okazała się dla częstochowian wymagającym rywalem. To piłkarze z Mariupola pierwsi zdobyli gola. Strzałem z rzutu karnego Branislava Pindrocha pokonał Ołeksij Kaszczuk. Wcześniej pierwszy bramkarz Rakowa w ładnym stylu obronił uderzenie najlepszego zawodnika Ukraińców Artem Bondarenki.

Pindroch stał między słupkami, ale do rywalizacji o miejsce w składzie przybył mu groźny rywal. Raków poinformował bowiem w sobotę o wypożyczeniu ze Sparty Praga Słowaka Dominika Holca, który jest z drużyną w Turcji i w II połowie pojawił się na boisku.

Częstochowianie jeszcze w I połowie wyrównali. Po rzucie rożnym do siatki Ukraińców trafił 18-letni Oskar Krzyżak. Raków zaraz po przerwie mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W jednej z pierwszych akcji II połowy Ivi Lopez z rzutu wolnego trafił w słupek.

Tuż przed końcem meczu sędzia podyktował rzut karny dla Rakowa, a pewnym egzekutorem okazał się Petr Schwarz. Ukraińcy grali jednak do ostatniego gwizdka arbitra i gdy ten w doliczonym czasie gry po raz trzeci w tym spotkaniu odgwizdał jedenastkę do remisu doprowadził Wiaczesław Tankowśkyj, choć Holec był bliski obrony tego uderzenia.

Raków na zgrupowaniu w Turcji będzie przebywał do 22 stycznia. Częstochowian w Belek czeka jeszcze jeden sparing. Dzień przed powrotem do domu 21 stycznia zagrają z najbardziej wymagającym rywalem podczas tego obozu - rosyjskim Dinamem Moskwa.

Raków Częstochowa - FK Mariupol 2:2 (1:0)
0:1 Ołeksij Kaszczuk (36-karny), 1:1 Oskar Krzyżak (42), 2:1 Petr Schwarz (88-karny), 2:2 Wiaczesław Tankowśkyj (90+1-karny)

Raków Pindroch (46. Holec) - Krzyżak (46. Piątkowski), Mikołajewski (46. Niewulis), Schwarz - Malinowski (46. Tudor), Poletanović (46. Jach), Sapała (80. Poletanović), Ivi López (68. Owczarek), Kun (46. Bartl) - Zawada (75. Litwa), Szelągowski (46. Gutkovskis).