Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2. Był szpaler dla mistrza Polski i pierwsza porażka w Częstochowie ZDJĘCIA

Mecz Rakowa z Lechem rozpoczął się od szpaleru poznaniaków, a pojedynek nowego i starego mistrza Polski oglądały dawne gwiazdy naszej piłki  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mecz Rakowa z Lechem rozpoczął się od szpaleru poznaniaków, a pojedynek nowego i starego mistrza Polski oglądały dawne gwiazdy naszej piłki Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. marek tęcza
W rozegranym 14 maja hicie 32. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrał z Lechem Poznań 0:2. Spotkanie obrońcy tytułu ze świeżo koronowanym mistrzem Polski rozpoczęło się od szpaleru, którym poznaniacy powitali wychodzących na murawę piłkarzy trenera Marka Papszuna. Później na murawie dominowali goście i częstochowianie po raz pierwszy w tym sezonie przegrali u siebie. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków - Lech.

Mecz byłego i nowego mistrza Polski był wydarzeniem 32. kolejki PKO Ekstraklasy. Na trybunach stadionu na Limanowskiego zasiadł w niedzielne popołudnie komplet widzów. Do Częstochowy przyjechały dawne wielkie gwiazdy naszej piłki Włodzimierz Lubański, Grzegorz Lato, Jan Domarski, Kazimierz Kmiecik i Lesław Ćmikiewicz.

Oddający koronę najlepszej polskiej drużyny poznaniacy uhonorowali wychodzących na murawę piłkarzy świeżo upieczonego mistrza kraju szpalerem. Na boisku sentymentów już jednak nie było, bo Lech ciągle walczy o uplasowanie się na podium i zakończenie ligowej rywalizacji na trzecim miejscu.

Raków pod koniec sezonu ma spore kłopoty kadrowe i z trudem uzbierał na to spotkanie 16-osobową kadrę. Na ławce rezerwowych z konieczności zasiadł 20-letni Tobiasz Kubik z drużyny rezerw, który w końcówce doczekał się debiutu w elicie.

Gospodarze od początku oddali inicjatywę Lechowi i już w 5 minucie formę Vladana Kovacevicia sprawdził zaskakującym strzałem Michał Skóraś. Cofnięci na własną połowę częstochowianie czekali na okazję do kontry. Nad bramką głową uderzył Mateusz Wdowiak, a Vladislavs Gutkovskis po podaniu w pole karne strzelił z ostrego kąta mocno, ale niecelnie.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW - LECH

Jeszcze przed przerwą fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Fran Tudor. Poznaniacy przejęli podanie Chorwata i Nika Kvekveskiri miękko dośrodkował w pole karne, a Filip Marchwiński z bliska posłał głową piłkę do siatki.

Raków - Lech 0:2. Pierwsza porażka Rakowa w Częstochowie

Po zmianie stron nadal lepszym zespołem był Lech. Marchwiński do spółki z Kristofferem Velde mieli znakomitą okazję do podwyższenia wyniku, ale strzał młodzieżowca obronił Kovacević, a Norweg nie trafił w bramkę.

Velde zrehabilitował się kilka minut później wykorzystując rzut karny. Sędzia Daniel Stefański najpierw uznał, że Kvekveskiri po starciu z Władysławem Kocherginem chciał wymusić jedenastkę i ukarał Gruzina żółtą kartką, ale po obejrzeniu powtórek anulował ten kartonik i wskazał na wapno.

Raków w całym spotkaniu nie oddał ani jednego celnego strzału i zasłużenie przegrał z Lechem. Dla częstochowian była to pierwsza porażka u siebie w tym sezonie. Wliczając przegraną piłkarzy Papszuna w finale Fortuna Pucharu Polski była to trzecia z rzędu porażka tej drużyny.

Raków Częstochowa - Lech Poznań 0:2 (0:1)

Bramki 0:1 Filip Marchwiński (32), 0:2 Kristoffera Velde (73-karny)