Raków Częstochowa - Lech Poznań 2:3 ZDJĘCIA RELACJA. Dwa karne i aż pięć goli w Bełchatowie

Raków Częstochowa - Lech Poznań 3:2
Raków Częstochowa - Lech Poznań 3:2 Piotr Tokarczyk
Po pierwszej połowie Lech prowadził w Bełchatowie z Rakowem 2:0 i miale mecz pod kontrolą. Po przerwie jednak na chwilę wypuścił pewne zwycięstwo i pozwolił beniaminkowie doprowadzić do remisu. Ostatnie słowo jednak należało do Lecha, który wygrał 3:2. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków Częstochowa - Lech Poznań.

Piłkarze Rakowa wyszli na to spotkanie w dobrych nastrojach. Po zwycięstwie z Lechią zamierzali pójść za ciosem i zgarnąć również trzy punkty w rywalizacji z Lechem. Rozpoczęli spotkanie odważnie, dotrzymywali kroku rozpędzonemu Lechowi, jednak wystarczyły trzy minuty, by poznańska Lokomotywa odjechała. W 30 min z rzutu rożnego dośrodkował Darko Jevtić, a Karlo Muhar tylko dostawił nogę i Michał Gliwa, który wcześniej bronił kilka groźnych strzałów gości, byłe bezradny.

Gospodarze jeszcze nie zdołali się otrząsnąć po tym ciosie, a Gliwa znowu musiał wyjmować piłkę z siatki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Christian Gytkjaer. Duńczyk z zimną krwią sfinalizował akcję po podaniu Kamila Jóźwiaka. Do przerwy Lech mógł jeszcze raz cieszyć się z gola, jednak strzał Tymoteusza Puchacza z ostrego kąta trafił w słupek.

Druga połowę piłkarze Rakowa rozpoczęli bardzo obiecująco, ale Mateuszowi Szczepańskiemu zabrakło dosłownie centymetrów, by strzelić kontaktowego gola. Piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek i wyszła na aut. To zapowiadało jednak emocje, bo również Lech nie zrezygnował z kolejnych bramek.

Podopieczni Marka Papszuna wreszcie dopięli swego i zdobyli kontaktowego gola. W 50 min. polu karnym padł walczący o piłkę Szczepański i stojący blisko arbiter pokazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów. Jedenastkę pewnie, strzałem pod poprzeczkę, na bramkę zamienił Petr Schwarz. Był to pierwszy celny strzał Rakowa w tym meczu. Lech stracił kontrole w tym meczu, a gospodarze nie zamierzali poprzestać na jednym golu i dalej atakowali bramkę Lecha. W 56 min powinien być już remis, jednak Szczepański z bliska nie zdołał pokonać Mickeya van der Harta. To była druga bardzo dogodna sytuacja tego piłkarza w tym meczu.

Lech jakby stracił kontrolę nad meczem i wykorzystali to piłkarze z Częstochowy. W polu karnym poznaniaków piłka odbiła się od ręki aż dwóch piłkarzy gości i sędzia Mariusz Złotek po raz drugi odgwizdał rzut karny. Ponownie piłkę ustawił Schwarz i ponownie pokonał bramkarza Lecha.

To nie był koniec emocji na GIEKSA Arenie w Bełchatowie. Jeszcze jedną okazję do strzelenia bramki miał Szczepański i po raz trzeci nie udało mu się jej wykorzystać. Gdyby ten piłkarz miał lepiej nastawiony celownik, Raków spokojnie mógł oczekiwać na końcowy gwizdek i doliczyć sobie trzy punkty.

W końcówce Raków postawił wszystko na jedna kartę, zaatakował bramkę Lecha. Bliski ustrzelenia hat tricka był Schwarz, jednak bramkarz Lecha był na miejscu. Goście robili wszystko, żeby zatrzymać atakujących piłkarzy Rakowa i nie przebierali w środkach. W efekcie w doliczonym czasie Maciej Makuszewski, który na murawie pojawił się w 75 minucie, po drugiej żółtej kartce odesłany został do szatni. Wynik jednak nie uległ już zmianie.

Raków Częstochowa - Lech Poznań 2:3 (0:2)
1:0 Karlo Muhar (30), 0:2 Christian Gytkjær (32), 1:2 Petr Schwarz (51-karny), 2:2 Petr Schwarz (74-karny), 2:3 Christian Gytkjær (84)

Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola).