Raków Częstochowa - Navbahor Namangan 3:0. Wicemistrzowie Polski pokonali Uzbeków ZDJECIA

Piłkarze Rakowa pokonali w Belek Navbahor Namangan 3:0    Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa pokonali w Belek Navbahor Namangan 3:0 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Rakow1921/Twitter
W swoim drugim meczu kontrolnym na zgrupowaniu w Turcji Raków Częstochowa pokonał Navbahor Namangan 3:0. To pierwszy wygrany zimowy sparing drużyny trenera Marka Papszuna. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków Częstochowa - Navbahor Namangan.

Piłkarze Rakowa odnieśli pierwsze zwycięstwo w trakcie zimowych sparingów. Częstochowianie w meczu kontrolnym w Belek pokonali Navhabor Namangan 3:0.

Uzbecka drużyna ma na koncie mistrzostwo swojego kraju oraz trzy Puchary Uzbekistanu. Piłkarze z Namanganu grali także w azjatyckiej Lidze Mistrzów. Navhabor obecnie zajmuje szóste miejsce w uzbeckiej ekstraklasie.

ZOBACZCIE ZDJECIA Z MECZU RAKOWA Z UZBEKAMI

Egzotyczny rywal od początku ustępował pola wicemistrzom Polski. Przewagę Rakowa przed przerwą udokumentował Mateusz Wdowiak po podaniu Iviego Lopeza pakując piłkę do siatki.

Po przerwie trener Marek Papszun wpuścił na boisko dziewięciu nowych graczy i jeden z nich Tomas Petrasek szybko podwyższył prowadzenie. Kapitan Rakowa głową posłał piłkę do siatki po centrze Igora Sapały.

Kacper Trelowski stojący w bramce zdobywców Pucharu Polski nie miał zbyt wiele pracy i zachował czyste konto. Młody bramkarz jako jedyny w zespole Rakowa przebywał na boisku przez całe 90 minut.

Pierwszą zimową wygraną częstochowian przypieczętował w końcówce meczu Sebastian Musiolik, który nieco później niż reszta drużyny doleciał do Belek na zgrupowanie.

Kolejnym sparing zespół Papszuna czeka w niedzielę 23 stycznia. Rywalem nie będzie jednak awizowany wcześniej Sturm Graz, bo Austriacy w ostatniej chwili zrezygnowali z przyjazdu do Turcji.

Raków Częstochowa - Navbahor Namangan 3:0 (1:0)
1:0 Mateusz Wdowiak (32), 2:0 Tomas Petrasek (51), 3:0 Sebastian Musiolik (77)

Raków Trelowski - Tudor (72. Szymocha), Niewulis (46. Petrášek), Arsenić (46. Krzyżak), Kun (46. Courtney-Perkins) - Wdowiak (46. Długosz), Lederman (46. Poletanović), Papanikoláou (46. Sapała), Czyż (46. Sturgeon), Cebula (46. Musiolik) - Ivi López (46. Arak).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0