Raków Częstochowa pewnie pokonał Termalicę Nieciecza i został liderem tabeli

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Adam JastrzęBowski
Raków Częstochowa nie zawiódł i pewnie pokonał na wyjeździe Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 3:0. Dzięki temu zespół Marka Papszuna objął prowadzenie w tabeli i wywarł presję na Pogoni Szczecin i Lechu Poznań.

Takie mecze często określane są "pułapkami", ale Raków w nią nie wpadł. Zespół z Częstochowy pewnie pokonał w Niecieczy Bruk-Bet Termalicę i wspiął się na pozycję lidera PKO Ekstraklasy, podczas gdy gospodarza coraz szybciej zmierzają w kierunku spadku do I ligi.

Duży wpływ na przebieg meczu miała fatalna dyspozycja bramkarza Pawieła Pawluczenki. Golkiper Termaliki od początku spotkania popełniał błąd za błędem, miał też problemy w wprowadzaniem piłki do gry. W 36 minucie zrobił to w taki sposób, że idealnie podał do Patryka Kuna, ten obsłużył Ivi Lopeza, który minął Piotra Wlazło i potężnie strzelił do siatki.

Niecieczanie nie byli w stanie nawiązać z Rakowem walki. W 62 minucie częstochowianie podwyższyli wynik. Po rzucie rożnym strzał oddał Tomas Petrasek, Pawluczenko odbił piłkę, a Vladislavs Gutkovskis dopełnił formalności.

Raków grał do końca. W 91 minucie raz jeszcze pomylił się bramkarz Termaliki, który wyszedł za daleko od bramki, a Sebastian Musiolik przerzucił nad nim piłkę, po czym do niej dobiegł i kopnął do pustej bramki.

Nastrój Papszuna popsuła tylko żółta kartka dla Kuna, która oznacza, że piłkarze ten nie zagra w środę 20 kwietnia w planowanym awansem meczu z Pogonią Szczecin.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)